Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtathatom bicikli mellett a...

Futtathatom bicikli mellett a westie-met?

Figyelt kérdés

Ezt találtam egy cikkben: "Figyelem! Kistestű és rövidlábú, illetve a túl nagy, nehéz testalkatú fajták egyedeit (pl. csivava, tacskó, bernáthegyi) soha ne futtassuk kerékpár mellett!"

A westie is kistestű fajta. De nem értem miért ne lehetne, hatalmas mozgásigénye van, teljesen hiperaktív. Meg nem is tekernék ezerrel.


2011. febr. 17. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ne csináld!
2011. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Én egyik kutyát sem engedném bicikli mellett futtatni. A biciklisek nagy része amúgy is akadályozza a forgalmat, nem hiányzik, hogy a kutya miatt elessenek, aztán valaki elüsse őket. Szerintem ez amúgy is törvényellenes, ha jól tudom. Ha akkora mozgásigénye van a kutyádnak akkor ne a bicikli után kösd, hanem vidd el egy rétre, aztán ott futkoshat amennyit akar.
2011. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

szerintem csak azért írják, hogy ne futtasd, mert a kis-, és nagytestű kutyákkal több probléma lehet a futtatás közben. Pici kutya esetleg befuthat a kerék alá a hosszabb póráz miatt, a nagy meg gondol egyet, megáll, aztán már repülsz is a bicajról.

Persze ez egy teljesen laikus véleménye, aki most hallotta ezt először.

Hol olvastad amúgy?

2011. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Ez baromság. Ha a kutya szépen tud jönni a bicaj mellett, akkor miért is ne? Én olyan helyen szoktam vele bringázni, ahol nincs nagy autósforgalom, vagy egyáltalán nincs!

Ennek ellenére inkább javaslom a görkorizást, mert kevésbé veszélyes! Így is remekül letudod fárasztani.

2011. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 IGCM ***** válasza:
100%

Nyugodtan leeht futtatni!Csináld azt,hogy lasan mész és engedd,hogy előtted menjen mindig.Akkor nincs az hogy hajtva van.Ha mindig előtted fut akkor Te követed az ő iramát és nbem fordítva.

Aki meg azt írja hogy egy kutyát se lenen szabad bicaj mellett futtatni az nem ismeri a kutyákat.....Egy border collie,kelpie,belga juhászkutya pl megőrűl azért hogy bicaj mellett(inkább előtte ordítva XD) futhasson!!A kutyák sokkal gyorsabbak mint az ember és sokka ltöbb a zenergiájuk is.Megse kottyan nekik egy kis bicajozás,nagyon élvezik!NYílván szoktatni kel la kutyát hozzá és nem szabad először sokat menni velük,csak szép fokozatosan.Egy egészséges kutyának jólesik és szereti is.

2011. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szintem is futtathatod de ne a bicikli előtt legyen...ez kb olyan mint a sétáltatás ott se mehet elvileg elől csak melletted....
2011. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Én vagyok az aki egy kutyát se engedne bicikli mellett futtatni. Lehet, hogy egyes fajtáknak nagyon nagy a mozgásigényük, és le kell vezetni az energiájukat, de a kedves gazdik ne csodálkozzanak majd, ha esetleg elütik a kutyájukat(esetleg őket is) mert az elrántotta a biciklit és kiesnek egy kocsi elé, vagy ha esetleg a rendőr megbünteti őket, mert hiába tartják ezt néhányan jó dolognak, attól még szabályellenes. Aki nem tudja másképpen levezetni az állat energiáit az ne tartson kutyát.
2011. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az előző kutyám egy nagytestű keverék volt. Őt is bicikli mellett futtattam és egyszerűen imádta. Természetesen csak olyan helyen csinálok ilyet, ahol nincs nagy forgalom, ez az egyik, a másik, hogy nincs a kutya hozzákötve a biciklihez, sőt egyáltalán nincs rajta póráz, így elrántani nem tud. Előző kutyámnak meg volt tanítva, hogy szépen fusson a bicikli mellett szabadon és azt is tette. Annyira meg nem volt hülye, hogy a bicikli elé lépjen.

Egyébként édesapámnak gyerekkorában volt egy lökött foxterrierje, amelyik minden jármű kerekét támadta. Egyszer amikor apám biciklizett, nekirontott a bicikli első kerekének, a kerék elkapta, átment a fején, apám meg esett egy nagyot. Szerencsére egyiküknek sem lett komoly baja, a kutya is felkelt, megrázta magát és szaladt tovább. Ezzel csupán azt akartam érzékeltetni, hogy a kutyák nincsenek porcelánból, a bicikli pedig nem egy többtonnás autó. :)

2011. febr. 17. 14:07
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként kirándulni is szoktunk vele, de az úgy tűnik nem elég. Múlt hétvégén is túrázni voltunk vele, háromszor annyi utat járt be mint mi, mivel rohant folyamatosan össze-vissza, mi már hulla fáradtak voltunk mire hazaértünk ő pedig az ajtón belépve egyből szaladt a labdájáért nagy vígan és hozta nekünk, hogy dobáljuk. :D
2011. febr. 17. 14:13
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, hogy ennyit kötekedek, de azért még pláne megbüntet a rendőr, ha póráz nélkül futtatod magad mellett az úttesten. Amúgy lehet, hogy nincsenek porcelánból, de ha egy autó megy át a fején, akkor lehet, hogy komoly baja is lesz. Mellesleg nem csak a kutyádra kéne tekintettel lenni, mert ha befut a forgalomba mindenki automatikusan elrántja a kormányt. Velem is előfordult ez. Valami idióta ott futtatta maga mellett a kutyáját az meg meglátott valamit a túloldalon (azt hiszem pont westie volt) és átfutott előttem. Egy csendes külvárosi út volt, de alig tudtam elrántani a kormányt és majdnem az útszéli fán landoltam hála az önfeledten szaladgáló kutyusnak és a felelőtlen gazdájának. Ezt azért mondom, hogy lásd, lehet baj ebből. Nem hiába tilos.
2011. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!