Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtathatom bicikli mellett a...

Futtathatom bicikli mellett a westie-met?

Figyelt kérdés

Ezt találtam egy cikkben: "Figyelem! Kistestű és rövidlábú, illetve a túl nagy, nehéz testalkatú fajták egyedeit (pl. csivava, tacskó, bernáthegyi) soha ne futtassuk kerékpár mellett!"

A westie is kistestű fajta. De nem értem miért ne lehetne, hatalmas mozgásigénye van, teljesen hiperaktív. Meg nem is tekernék ezerrel.


2011. febr. 17. 10:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem baj, hogy kötekedsz. Ebben egyetértek veled, hogy így veszélyes, viszont te nagyon csak városban gondolkodsz. Ahol én ilyet csinálok, az egy Tisza menti gát, jó ha óránként egy autó arra jár, mivel ahhoz engedély kell, egymás mellett két autó nem is fér el rajta.

Na de visszakanyarodva az eredeti problémához, vagyis a kistestű kutya futtatásához, inkább erre lennék kíváncsi, hogy valóban árt-e az egészségének? Ő az első kistestű kutyám.

2011. febr. 17. 14:29
 12/15 anonim ***** válasza:
Soha nem csináltam iet de sztm nem.... Csak rohangál mintha a meőre vinnéd. De ezt tutira nem tudom megmondani....
2011. febr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 IGCM ***** válasza:
50%

Elüt a kocsi??Meg elránt!?

Neked se volt még kutyád :D

Tudod egy rendesen képzett kutya ne mfog elrántani.Nylíván meg kell neki tanítani hogyan kell biciklivel közlekedni.....elengedve is tud a bicaj mellett menni pont úgy mintha pórázon lenne gyalogos gazdával.......

És nyílván nem olyan helyen kell elkezdeni biciklizni kutyával ahol gépjárműforgalom van...

Több ezer kutyás bicajozik....és ne mrántja el őket a kutya,nem szaladgál az eb össze-vissza...(azokra értem aki kténylegesen megtanították ak utyána khogyan kell bicajnál közlekedni).

Az,hogy előtte fusso na kutya arra értettem,mikor elvan engedve és fűves terepen vannak...persze ne ma kerék előtt -.-...hanem szimplán előrébb mint a gazda.Jó pár éve bicajozok kutyával...

Szeretem mikor olyanok írnak akik nem is foglalkoznak igazából az adott témával csak beírnak pár sort,de sose űzték az adott tevékenységet... :D

2011. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát kedves utolsó ezt bebuktad, mivel nekem is volt kutyám. Nem is egy van a családban. Ne haragudj, ő megkérdezett valamit, én válaszoltam, hogy tilos ilyet csinálni, a saját és a kutyája érdekében is. Mellesleg képzeld el, a kistestű kutya is el tudja rántani ha a gazdája a biciklin ül, mivel az egyensúly elvesztéséhez egy kis lökés is elég. Azt pedig, hogy te ezt a futtatást füves terepen, (pl egy mezőn) képzelted el, azt nem írtad le, ezért nem kéne ilyen lenézően válaszolni, mivel a fejedbe senki nem lát bele. Mellesleg gondolom a kérdező kutyája nem "képzett" ilyen téren, mivel a kérdező maga se tudja, hogyan viselkedne a kutyája az adott helyzetben. Ha tudná nem itt kérdezősködne.



Kérdező: szerintem az egészségének nem árt, ilyen kis földutakon vidd magaddal ha úgy látod jónak, de betonútra már ne menj ki kutyával, ha biciklivel vagy.

2011. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor meg fogom próbálni, majd ha jó idő lesz, de nem fogom túlhajtani a kutyát.

Természetesen tanítani fogom neki a bicikli mellett futást, ahogy előző kutyáimmal is tettem, nem fogunk egyből a közepébe vágni.

2011. febr. 18. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!