Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy a kutya...

Miért mondják, hogy a kutya nem tud gondolkodni, és hogy a mondatokat nem érti meg?

Figyelt kérdés

Van két kutyám, és etetés után kapnak nasinak egy egy száraz zsömlét. ( ha tehetnék felfalnák egyszerre az egész zsák szárított pékárut )

A fiú a földön hagyott három kis darabot a földön, én meg mondtam neki, hogy ,, majd mindjárt jön a Gréta és megeszi ".

Ebből egyedül a Grétát ismeri, és tudja hogy mit jelent. Ám de evés közben is szokta hallani, nem reagál rá.

Na végül is amint meghallotta, rám nézett, majd a Grétára, és gyorsan vissza ment és megette azt a pár falatot, nehogy a másik elvegye tőle.

A kiképző meg csak azt állítja hogy a mondatokat nem érti meg. Na akkor ezt miért és hogyan értette meg? Mert a mondat többi részét nem ismeri.

És még máskor is észre vettem, hogy nem csak a parancs szavakra reagál.

Szerintetek hogy van ez?


2011. febr. 17. 13:17
1 2
 1/12 poiu ***** válasza:
100%

Mondatokat, úgy ahogy te, tehát a nyelvatani szerkezet alapján nem érti. Viszont rengeteg szót megértenek, gondolkodnak, és sokkal többet ki tudnak következtetni a mondatokból, mint hinnénk.

Ez érdekelni fog:

[link]

2011. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 IGCM ***** válasza:
Gondolkodni tud...minden állat tud,vagyis majndem :D(rovarokból,bogarakból nem nézem ki).Komplett mondaot nem ért meg de szavakat igen.Példáúl ha azt mondod.Éhes avgyok üljünk legy padra megenni egy szendvicset.--->Ő ebből simán összetudja rakni hogy pad+szendvics vagy enni(esetleg mindkét szó ha ismeri) az neki egyenlő a kajával,ezért pl odarohan egy padhoz ami a közelben van :D
2011. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bányai Károly ***** válasza:
Könyörgöm olvasson már valaki utána egy szakkönyvben, csomó hülyeséggel dobálóztok! Szinák János, Őse a farkas.
2011. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igen is tudnak gondolkodni!

Az én kutyám is csinál olyat mint a tiéd!:)

2011. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen igen, és azt mondom hogy szerintem gondolkodnak, és össze tudják rakni a dolgokat.

Egyszer amikor az udvaron beszélgettünk a keresztlányommal, a kutya meg ott volt, mellettünk bóklászott, és mondta a csajszinak, hogy ,, na akkor megyünk a boltba? "

Erre a kutya felkapta a fejét, és ugatni kezdett, pont úgy mint amikor valami nasit követel magának. Mert szokott követelőzni is. :-D

2011. febr. 17. 13:40
 6/12 IGCM ***** válasza:

Hogyne tudna már gondolkodni XD

Minden emlős élőlény tud :D

2011. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ninna ♥ ***** válasza:
35%
Akkor most érdekes lesz amit mondok.. a kutya nem tud gondolkodni, nem tud önálló döntéseket hozni. Az emlékeiből, és a megszokott dolgokból él, azokra támaszkodik, valamint a gazda iránti bizalmára. Bizonyos szavakat, akár több százat is meg tudnak jegyezni, és annak értelmét, de pl. mondatokat már nem értenek. A te esetedben valószínűleg a Gréta nevére figyelt fel, és rögtön összekapcsolta azzal, hogy idejön és megeszi a maradékot, amit hagyott. Biztosan történt már ilyen eset.. nálunk is, ha a kisebbik meghagy valamit, a nagy rögtön felfalja, de ez így van rendjén. A falkában is így működik, ha van maradék, azt megeszi a többi.
2011. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

A szórendet, és a így a mondatot nem érti. Ez tiszta etológia, csináltak ilyen kisérleteket, a delfin tudja, a kutya nem.

Amit ő ért, az bizonyos szavak, és a nonverbális kommunikáció. Arról se felejetkezzünk meg, mert legalább annyi információt képes hordozni, mint a szavak, ha nem többet. Sajnos most nem találtam meg, de pl multkor láttam a discavery-n pont egy műsort, ahol a csávó a másik nonverbális jeleiből pl kitalálta a bankárrtyája pin kódját! És ő ember, most képzeld el, egy kutya, aki erre a kommunikációra szakosodott mennyi információt kap tőled... Lazán tudja mi a különbség két "Gréta" szó között, mikor te még észre se veszed, hogy nem ugyanúgy mondtad ki a két alkalommal.

2011. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" a kutya nem tud gondolkodni, nem tud önálló döntéseket hozni."

bocsi de ez egy baromság! Még szép, hogy tud gondolkodni, meg önálló döntéseket hozni! pl a kutya éhes és néz fel a kajás zacsira... valszeg arra gondol h éhes vagyok vhogy le kéne onnan azt szedni....és ha meg is teszi vhogy mert az enyém már tette meg akkor ez egyben egy önálló döntés is...vagy mikor mondjuk egy kutya macska után szalad..ezek egyben ösztönök is...de az is köztudott h a farkasok nagyon is hatékonyan kommunikálnak a falkán belül, plussz egy nagyon komoly rendszer szerint élnek....vagyis gondolkodnak és önálló döntéseket hoznak...

az én 5 éves amstaffom álltalában összerakja a dolgokat...mondjuk én anno nagyon sokat beszéltem hozzá meg foglalkoztam vele...

2011. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az sem mindegy milyen hangsúllyal ejtünk ki szavakat.

Az akkori hanghordozásra is felfigyel a kutya.

Lehet úgy is mondani, lakonikusan, hogy a Gréta mindjárt jön és elveszi.De lehet felkiáltó módban is.

2011. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!