Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják, hogy a kutya...

Miért mondják, hogy a kutya nem tud gondolkodni, és hogy a mondatokat nem érti meg?

Figyelt kérdés

Van két kutyám, és etetés után kapnak nasinak egy egy száraz zsömlét. ( ha tehetnék felfalnák egyszerre az egész zsák szárított pékárut )

A fiú a földön hagyott három kis darabot a földön, én meg mondtam neki, hogy ,, majd mindjárt jön a Gréta és megeszi ".

Ebből egyedül a Grétát ismeri, és tudja hogy mit jelent. Ám de evés közben is szokta hallani, nem reagál rá.

Na végül is amint meghallotta, rám nézett, majd a Grétára, és gyorsan vissza ment és megette azt a pár falatot, nehogy a másik elvegye tőle.

A kiképző meg csak azt állítja hogy a mondatokat nem érti meg. Na akkor ezt miért és hogyan értette meg? Mert a mondat többi részét nem ismeri.

És még máskor is észre vettem, hogy nem csak a parancs szavakra reagál.

Szerintetek hogy van ez?


2011. febr. 17. 13:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Na jó de csak megérti amit az ember mond pl egy mondatot. Ám a kiképző szerint a kutya a mondatokat nem tudja összerakni, csak a rövid parancs szavakat érti.
2011. febr. 18. 13:08
 12/12 poiu ***** válasza:

Mára megdölt, hogy a kutya nem érti a szavakat és csak a hanglejtésre reagál. A kutyák nem csak rengeteg (>100) szót értenek, hanem kategóriákat is. Hogy gondolkodnak-e, az meghatározás kérdése. A kiképzőnek igaza van abban, hogy mondatokat nem ért meg a nyelvtan szabályai szerint - legalábbis ezt ma így látják a kutatók:

[link]

Viszont sokkal többet értenek, és raknak össze a fejükben, mint régen gondolták. Ez a terület nincs lezárva, naponta hallunk új tudományos eredményekről.

Ezen a lapon:

[link]

"A kutya kognitív etológiája alatt" találsz tövábbi anyagokat.

2011. febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!