Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az Amerikai...

Mi a véleményetek az Amerikai és a Japán Akitáról?

Figyelt kérdés
Ha majd egyszer újra lesz kutyánk,párommal rájuk gondoltunk,neki az amerikait,nekem a japánt.Ha valakinek van tapasztalata,megköszönném,ha leírná.Mennyire engedelmesek (persze kutyasuli alap lesz),barátságosak,gyerekekkel hogy viselkednek.Tudom,hogy nevelés kérdése,meg törődés.Nem házőrzőnek szeretnénk,hanem mert szeretjük,ha van kutya a háznál,sok pozitív energiával töltik fel az embert :Dköszi
2011. febr. 17. 19:15
1 2
 1/11 IGCM ***** válasza:
Az Amerika sokkal energikusabbb,mozkékonyabb mint a Japán.Igazi munka/sportkutya!!
2011. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 IGCM ***** válasza:
Ja az lemaradt,hogy a nehezen kezelhető fajták közé tartoznak.Elég makacsok.
2011. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sok törődéssel és neveléssel kicsit ki lehet belőlük nevelni a makacsságot?nagyon tetszenek,gyönyörű kutyák,beleszerettem ebbe a fajtába teljesen.Gondolom ha macska közelébe engedném szegény cicóból nem maradna semmi.Van macskánk és lesz ezután is,mondjuk alapból csak szobacicaként,féltem kiengedni,csak azért megkérdezem,hogy ha összeszokna vele kölyökként,akkor bántaná-e...
2011. febr. 17. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:
szia.az egyik ismerősünknek van ilyen fajta kutyája ,akit mellesleg én kozmetikáztam egyszer.sajnos ő elég sokat panaszkodik a kutyára mert állandóan szökik és nagyon agresszív más kutyákkal és már több macskát is eltett láb alól. ezt a kutyafajtát nagyon következetesen kell nevelni ahhoz hogy felnőtt korában szót fogadjon.
2011. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,megfontoljuk előtte :)
2011. febr. 17. 20:10
 6/11 IGCM ***** válasza:
Mindenképpen kutyasuli kell neki!HA egész piciként kerü la macskához (8 hetesen),akkor biztosan megszokja azt az egyet!Egy újabbat már nem valószínű.A makacsság ˇfinomíthatóˇ benne.Következetes nevelésre van szüksége és egy jó kerítésre mert bizony tényleg eléggé szökőssek.Fontos a korai szocializáció ahogy írták előttem is,ha nem megfelelő a nevelés agreszívvá válhat más kutyák íránt.HA 4 hónapos kortól jártuk vele folyamatosan suliba (kutyaovoda-alapfokú-középfokú tanfolyam) akkor egy klassz kutyát lehet belőle faragni.Sok idő,türelem kell hozzá.Első kutyának nagyon nem javaslom.
2011. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem első kutya,nekünk tacsi-labrador keverék volt anyuéknál,pároméknál 2 magyar vizsi volt,sajnos már ők sincsenek,úgy hiányoznak.És most átkerült a nagymamától egy 9 éves labradorlány,aki eléggé szeleburdi.Van azért fogalmunk a kutyaneveléshez,de ezt meg kell fontolni :D:P
2011. febr. 17. 20:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem két ilyen domináns kutya egymás mellett nehezen fér meg. A makacsság nem nevelés kérdése, ez a jelleme. Nem tudod belőlük kinevelni! Nagyon határozott és domináns személyiség kell felnevelésükhöz. Nem régen tettek fel akitás kérdést, én ott bedobtam két linket, olvassátok el.

Én javaslom keressetek kicsit barátságosabb fajtát.

Nem való mindenkinek, és főleg gyerekek mellé nem merném vinni ezt a két fajtát.

2011. febr. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp utánaolvasok,nem akarok csak úgy beleugrani.Különböző neműek lennének amúgy.Egyik tenyésztő oldalán láttam,hogy a kb 4 éves gyerek csüngött a kutya nyakán...Ha szeretetben,nyugodt környezetben van nevelve,szerintem nem lesz vadállat belőle.Ismerősöm gyereke a bullterrier hátán ücsörög,pedig arra is azt mondják,hogy elég vad fajta.
2011. febr. 18. 15:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kemény fajta, domináns és határozott gazdákat igényel. Ha megfelelően van nevelve és szocializálva kiskora óta + kutyasuli, akkor nem lesz vele annyi gondotok, de én gyerek mellé biztosan nem vinném. Én imádom ezeket a kutyákat, bár nem tartanék, mert nemigazán való nekem. Ezt a döntést nagyon gondoljátok át, én egy könnyebben kezelhető kutyát ajánlanák.
2011. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!