Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes kiskutyát hozni?

Mikor érdemes kiskutyát hozni?

Figyelt kérdés
Évszakokra gondolok. Esetleg hónapokra.
2011. febr. 17. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én most hzom el nemsokára a kicsit (3hét) , ez az idő még nem a legmegfelelőbb neki , fűtenem kell a helyét ahol lesz amíg nincsenek meg az oltásai.Szerintem a tavasz a legmegfelelőbb , amikor már este is van 10-12 fok , nam eg persze nyáron.
2011. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tavasz,esetleg nyár eleje szerintem :))
2011. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is a tavaszt mondom, hiszen akkor ott van a tavasz-nyár-ősz, hogy a kutyus megerősödjön a szabad levegőn.
2011. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez alapján kell dönteni. Ha valaki kinéz magának egy jó tenyésztőt vagy párosítást, akkor nincs lehetőség eldönteni, hogy ugyan melyik hónapban is akarjuk elhozni a kiskutyát. Akkor kell elhozni, amikor születnek az adott fedeztetésből minőségi kölykök. Gyakran több hónapot kell várni, hogy az elvárásainknak megfelelő kicsit találjunk. Nem az alapján kell tenyésztőt vagy ne adj isten szaporítót választani, hogy melyik évszakban lesznek a kiskutyák.

Persze a legideálisabb a kölyök szempontjából a tavaszi, nyári időszak, mert akkor a gazdik sokkal szívesebben mennek ki foglalkozni vele és tanulók esetében a nyári szünetben bőven van is rá idő.

Viszont a őszi-téli időszakban elhozott kiskutyának sem lesz rosszabb ha megfelelő körülmények közé kerül.

2011. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
attól függ h milyen fajta kutya.én pl a 3 hetes skótjuhász kutyámat tavasszal hoztam március elején. akkor jó idő volt, de nálunk is 1 hónap 2hetes koráig bennt aludt a házba a szurik miatt, mer féltünk h felfázik...
2011. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xnorkax ***** válasza:

Köccemacce: kajak 3 hetesen hoztad el a kutyádat?:O remélem, hogy csak elgépelés...

bocsi az OFF miatt. :)

szerintem is tavasz elején, de jó időben. :)

2011. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
am téll elírtam :$
2011. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!