Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után ez nem...

Ivartalanítás után ez nem normális?

Figyelt kérdés

Kedden este ivartalaníttattuk a kutyát, jól viselte, nem volt vele gond, ugyanolyan bohóc, mint eddig.

Én még nem láttam ilyet, de úgy hoztuk haza, hogy a varrat környéke fekete volt, olyan, mintha meg lenne égetve, és a nyalogatásra azt mondta nyugodtan hagyjuk a kutyának, hogy nyalja...ez nagyon furcsa volt nekem!

Most pedig a fekete részen kívül mintha pirosodna neki. Nekem úgy tűnik begyulladt, persze elvisszük este orvoshoz, de úgy aggódok érte. Szerintetek is gyulladás lesz, illetve láttatok már ilyen fekete sebet?


2011. febr. 18. 10:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy alvadt vér az a feketeség? Mert akkor baj van! Ha duzzadt, piros, az egy bizonyos mértékig még akár normális is lehet, de a ti esetetekben gyanús. :S Mindenképp vissza kell menni a dokihoz! Azt pedig semmi esetre se hagyd, hogy nyalogassa a sebet! Van otthon gallér? Ha nincs, akkor kérjetek este az orvostól, addig is tegyetek a kutyára egy pólót!
2011. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát először én is alvadt vérnek hittem, de már amikor az orvostól kihoztuk a műtét végén akkor is ilyen volt.

Vajon ha betadinnal kenném neki addig is az nem ártana, ugye?

2011. febr. 18. 10:37
 3/18 anonim ***** válasza:
Egy kis hígított betadine-t tehetsz rá, de más házi kezelés semmiképpen se legyen. Menjetek vissza este és a doki elmondja, mi ez és mi legyen a továbbiakban. Drukkolok, hogy semmi komoly!
2011. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad hagyni, hogy nyalogassa.

Mi kaptunk gallért, ez benne volt az árban, szerintem mindenhol kell, hogy adjanak, hisz az orvosnak tudnia kell,mit szabad, mit nem.

Nem a nyalogatás a baj, hanem ha majd viszket neki, ki ne harapdálja hamarabb a varratot.

Mi betadinnal kentük át naponta és körömvirágkrémmel, nem is volt vörös a környéke a sebnek, fekete csak a varrat volt, de azt nem lehet összekeverni alvadt vérrel.

A vörös gyulladásra utalhat, igazad van, ha visszaviszed a dokihoz.

2011. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Biztos buta kérdés, de hogyan hígítsam, milyen arányban? :) Vagy van krém is.

Úgy féltem...

2011. febr. 18. 10:41
 6/18 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy egy vattapamacsot bevizeztem és úgy raktam a betadine-t a vattára.
2011. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! megértem hogy aggódsz :(

a krém betadine szerintem kicsit macerásabb, mert nem szárad meg

a folyadékot mi higítás nélkül tesszük a sebre illetve inkább ártani szerintem nem árt)

de tényleg vidd el állatorvoshoz... én még nem hallottam hogy azt mondta volna bárki, h ezt mondta doki...

az enyémnek is volt gallérja.

2011. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
bocsi vmit elnyomtam... szóval higítás nélkül a sebre és a környékére... ártani sztem nem árt, apám szerintem a rákot is tudja vele gyógyitani már bocs :D (mint a bazi nagy görög lagziban az ablaktisztító)
2011. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én sajnos már több orvosnál tapasztaltam ilyet,ahogy a kérdező is járt. A szüleim kutyájának az orvosa pl. még annyit sem mondott, hogy ne nyalogassa a kutya a sebet és gallért sem adott nekik. Ha én nem szólok, nem is tudták volna, így utólag vettek neki állatpatikában. Sajnos vannak ilyen nemtörődöm orvosok, nem is kevés. :(
2011. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Pedig nagyon rendes, meg tényleg gondolom nem ok nélkül járnak hozzá sokan...

Külön rákérdeztem erre a nyalogatás dologra is és azt mondta nem lesz tőle baja.

Nem gondoltam volna, hogy ez lesz.

2011. febr. 18. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!