Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kölyök összeszoktatása...

Új kölyök összeszoktatása "neveletlen" felnőtt kutyával?

Figyelt kérdés

Párom szüleinek telkén, de külön házban élünk. A két család "közös kutyája" egy elég neveletlen leonbergi kan / aki csak apósomékhoz mehet be a házba, a kertben nálunk is csatangol/, és ha valamit eltervez akkor az úgy is van, nehéz leállítani.. nagyon kedves, jólelkű kutya, de két probléma mégis van vele: túl féltékeny ha más kutyust akarunk simogatni, ilyenkor "elüldözi" a kutyát ( pl. szomszédék kutyái, akikkel ha mi nem érdeklődünk irántuk, jól elvan), a másik gond az, hogy extra finom falat esetén eléggé védelmezi a kajáját( csak morog, nem hinném hogy harapna).

Ezek a dolgok engem nem igazán zavartak eddig, de hamarosan szeretnénk egy kan kölyköt hozni a mi házunkba, és nem tudom hogy reagál majd a leónk.

Azt tudom, hogy két felnőtt kutya lerendezi a rangsort, és utána elvileg oké, de hogy van ez kölyök és felnőtt esetén? Nem akarom, hogy a kölyök a hosszú stresszes út után egy nagy mackó mormogásától is féljen.

A leót én nem nevelhetem meg, ő -úgy igazán-az apósom kutyája, és emiatt volt is ebből már konfliktusunk, ő inkább kényeztetni szereti a kutyát.

Mit tegyek a kutyus érkezésekor? Tippek az összeszoktatásra?

Előre is köszi!


2011. febr. 18. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
ne hagyd őket felügyelet nélkül,mikor legyél ott a közelben,hogy ha baj van,tudj segíteni a kicsinek,és ha látod hogy nem bántja egyáltalán,nem is morog,akkor nem lesz baj.Ezt sokáig kell,akkor is ha először morog vagy támad,aztán majd hozzászokik,és csak akkor hagyd őket ott,ha 100% hogy nem lesz rossz vége.
2011. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 IGCM ***** válasza:

Egy Leonberginél nem sokat ér ha ottvan mikor támad :D

Semlegsen területen probáld összeszoktatni őket.Pl vidd ki sétálni a kapu elé stb. annyit csak megenged az aposód és megérti.

Én a hejedben nem vinnék mellé másik kutyát.

2011. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A mi kutyánk is legalább akkora lesz mint a leó ha felnő, akkor hogy fognak viselkedni egymással? Mármint általában hogy van ez: a miénk versenyezni akar majd, vagy behódol? Esetleg félős lesz? Azt nem szeretném.

Bocsi ha amatőr a kérdés, még nem voltunk ilyen helyzetben, és az ismerőseim sem igazán.

2011. febr. 18. 14:09
 4/9 A kérdező kommentje:

IGCM,

az a gond hogy a leót nem nagyon tudjuk sétáltatni, akkor is nagyon húz, még apósomat is elhúzza.. tudom hogy ez a helyzet nem jó, én próbálkoztam, de nem tudok tenni semmit.

Úgy szeretnék egy "saját" kutyust..

2011. febr. 18. 14:12
 5/9 anonim válasza:

szerintem ne vegyél másikat, mert a meglévő nagykutya nem fogja tűrni. ha morogva védi a kajáját, morog a szomszéd kutyájára amikor érdeklődtök iránta, és ha "valamit eltervez akkor az úgy is van", akkor a nyakamat merem rátenni hogy ő a falkavezér. márpedig ha ő a falkavezér és új falkatagot akarsz behozni (ráadásul kölyköt akivel foglalkozni kell), azt egyáltalán nem fogja jó szemmel nézni.

apósodnak pedig üzenem hogy a kutyát nem szeretgetni kell hanem határokat szabni neki. mivel nem voltak határai, a kutya lett a falkavezér.


egyébként nem próbáltátok valamivel a kajája felé közeledni amikor védi? mondjuk egy hosszabb bottal. csak mert ha odakap esetleg akkor én a helyetekben elvetném az új kutya ötletét, mert a kicsi baromi kíváncsi lesz rá hogy a nagy mit eszik, és ha ilyen vehemensen védi a tálját akkor nem kizárt hogy nekimegy a kicsinek.

2011. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyetlen megoldás, hogy nem engeditek össze őket. Ha jól értelmeztem, nincs külön kertetek, de úgy jóval egyszerűbb lenne, ha a kert ketté lenne választva. Én a helyetekben mindig félnék, hogy mikor bántja a nagy a kicsit.

A másik hasznos dolog a kutya nevelése lenne, de ha apósod nem hajlandó, akkor szerintem nincs mit tenni.

2011. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából azért nehéz a döntés, hogy alapből ő nem agresszív kutya, nagy medve, akinek mindene a simi, imádja a gyerekeket, addig nyúzhatják ameddig akarják, meg se nyikkan, látszik hogy nem is zavarja. Bármikor itthon maradok vele egyedül, meg is etetem - bár eddig tényleg nem próbáltam a kajájánál kotorászni, ha közelebb állok hozzá amikor eszik, nincs gond. De meg fogom próbálni "tesztelni".

A szomszéd kutyái volt amikor átmásztak a kerítésen, és akkor ugye a saját területén is jól elvolt velük, pedig szuka-kan páros jött át - ha kint vagyunk, közelednénk, akkor sincs verekedés, csak ugatás, morgás, elzavarja őket.

Emellett mégis félteném a kiskuyát, főleg a féltékenységtől.


Elkeríteni nem igazán lenne jó megoldás, én is félnék, hogy valami gond lehet, míg dolgozunk.

2011. febr. 18. 15:44
 8/9 A kérdező kommentje:
A kajás morgás nasiként kapott nagy leveses hús miatt volt, nem sima etetésnél.
2011. febr. 18. 16:00
 9/9 Krande ***** válasza:

Próbáljátok meg rendezni a rangsort akár az apósod háta mögött. A leó nem enged az ebédjéhez? Oké, de tudatosítsd benne hogy te sem engeded őt a tiedhez. (Egyél az orra előtt! Rosszul fog esni neki, de neked sem esik jól ha rád morog nem igaz?) Tudd azt mondani neki, hogy most nem jöhet oda hozzád, hiába akarja hogy simogasd. (Fordulj el minimum, esetleg szólj is rá hogy NEM. A lényeg, hogy megértse, hogy NEM. És akkor ne legyen megsimogatva.) Sétálj végig a kerten (vagy legalább egy kertrészen) úgy hogy közben nem mehet egy méternél közelebb hozzád. Ha bejött az egy méteredbe, állj meg, zavard ki. Csak ha elhátrált, menj tovább. És ha így sikerült eljutni egy előre kinézett fához/ oszlophoz, AKKOR behívod és nagyon alaposan megsimogatod mert jó kutya volt és megértette amit akartál.

Aztán szép lassan lehet továbbmenni, hogy akkor is el tudd kergetni ha épp másik kutyát simogatsz. Horribile dictu még láb mellett jönni, pórázt nem húzva sétálni is megtanul.


Ettől ő még ugyanúgy apósod kutyája lesz, akitől a vacsoráját kapja, aki köteles gondoskodni az állatorvosi ellátásáról, stb. Csak éppen téged tisztelni fog. Soha ne büntesd egy-két hangos NEM-en és figyelemmegvonáson kívül, mert abból családi perpatvar lesz.


És ha mindenképp kan kutyát akarsz a meglevő kan mellé, akkor legalább a sajátot ivartalaníttasd.

2013. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!