Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a megvadult...

Mit csináljak a megvadult kölyökkutyákkal?

Figyelt kérdés
Van két keverék staffordshire terrier kiskutyánk akik ma délelőtt teljesen megvadultak és egymásnak estek. 20percen keresztül tépték egymást és nem lehetett szétválasztani őket. Majd egy óvatlan pillanatban sikerült szétszednem őket. Csurom vér volt mindkettő. Később megpróbáltuk összeengedni őket, de megint elkezdték. 9hetes kutyusokról van szó. Félek ha már most kezdik mi lesz később!?? Kisgyerek is van a családban! Most el vannak zárva egymástól. Mit csináljak?
2011. febr. 18. 14:45
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Micsoda??? Miért is? Igazából nem értem. Szerintem én úgy jártam el ahogy kellett. Nyilván nem direktből pároztattam a kutyákat. Én megadtam mindent a kutyáknak amit kell. Miért is vagyok én rossz? Szerintem ez ahogy ti hozzáálltok ehhez a kérdéshez, titeket minősít nem engem. És köszönöm a segítséget és a sok hasznos tanácsokat. :)
2011. febr. 18. 18:21
 22/33 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként szerintem ne vállalj kutyát, főleg ne amstaffot, ha még azt sem tudod, hogyan kell szétszedni a verekedő kutyákat...le lehet pontozni.
2011. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nem vagy gyerek, éppen ezért méginkább szomorú, hogy nem érzed a felelősséged ebben az egészben.

Ezek szerint már a staffi is szaporítótól van és hagytad hogy befedezze a vizsla keverék kutyádat? Miért, miért, miért?

Ha egy ember két, különböző nemű kutyát tart, akkor az a minimum, hogy legalább az egyiket ivartalaníttatja, hogy nem kelljen neki egy nem kívánt, idegrendszeri gondokkal küzdő alom megszületése után itt picsogni, hogy nem tud velük mit kezdeni és nem érti őt meg senki.

Nem, lelkem, senki nem ért meg. És még szitkozódunk is. Még így is igen olcsón megúszod. Reménykedj, hogy azok amik már elkerültek tőletek, normálisak legyenek.

A doki meg nyilván nem fog téged pocskondiázni, ő csak szépen beoltja a kölyköket, felveszi a dohányt, aztán "csóközön".

2011. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
21%
Már ne haragudjatok,ezzel mit értek el? Szidjátok agyba főbe,de egy értelmes választ nem adtatok.Már ugyis meg vannak a kiskutyák és a probléma is,ezzel nem tudjátok visszaforgatni az időt,inkább segiteni kellene.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy egyet értek azzal,hogy legyenek kiskutyák,de ha csak támadtok azzal nem lesz megoldva a probléma.
2011. febr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Kedves Borka11! Ki mondta, hogy a másik kutya az enyém? És ki mondta, hogy én akartam, hogy pározzanak? És mint mondtam nem tudtam, hogy vemhes. És persze reménykedek, hogy normálisak legyenek de ő miattuk. Ugyanis ha valaki befogad egy állatot ő válik érte felelőssé. De hála Istennek a többiek nagyon jámborak voltak olyanok mint az anyuka és valóban szerető gazdihoz kerültek. Ők ketten a kakukktojások. Bár az apjuk is sok gondot okozott már itt a településen.Szerintem ilyen a természetük. Nyilván csak olyan helyre adnám őket ahol pl. nincs gyerek. És annak aki ért ezekhez a kutyusokhoz. Én sajnos nem. És tényleg nincs nagy tapasztalatom az állattartás terén, de valahol el kell kezdeni. De nem lesz több kutyus ez is csak becsúszott. Úgyis tervbe volt az ivartalanítás, csak az élet közbeszólt.
2011. febr. 18. 18:59
 26/33 anonim ***** válasza:
83%

- Vemhesen is lehet ivartalanítani.

- Konzultálj egy szakemberrel (aki érti is a dolgát), mit szól ehhez a dologhoz,nézze meg őket, mit javasol.

- Kérdezz meg egy állatorvost is

- Ha negatívak a vélemények altattasd el őket.

- Ha pozitívak, csak olyan gazdának add oda őket, akiket őszintén felvilágosítasz a kutyák viselkedéséről.


Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy a bűnös ebben az egészben mégiscsak te vagy.

2011. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, felelős vagy abban, hogy vemhes lett a kutya. Egy tüzelő szukát, ha nem akarnak kölyköt ezer szemmel őriz a gazdája.

Megtörtént, változtatni már nem lehet.

Mind a két kölyöknek a legjobb megoldás egy-egy megfelelő gazda.Addig pedig külön kellene zárni őket valahogy, mert tuti meg fog ismétlődni a harc.

2011. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
16%

Ne foglalkozz velük!

Figyelj,vidd el őket kutya isibe,de ha nem tudnád véletlenül,inkább tarsd őket külön karánban vagy kösd őket meg majd külön külön ha nagyobbacskák lesznek!

De szakemberrel beszélj mindenképp..

És itt igen is csak kritizálni tudják az embert,és nem segíteni neki..

2011. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

tegnap 20:44

Remek életet ajánlasz nekik....

Karám, megkötés....

2011. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Attól,hogy a kutya karámban van,vagy meg van kötve,lehet jó élete!!

Hosszú láncon kell tartani,nagy karánban,meg persze elvinni naponta sétálni,futni!

Ilyenkor akkor mi a megoldás??

Marcangolják szét egymást?

Már az is állítkínzás ha megvannak kötve vagy karánban vannak?!

Elképesztő néhány ember..

2011. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!