Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a megvadult...

Mit csináljak a megvadult kölyökkutyákkal?

Figyelt kérdés
Van két keverék staffordshire terrier kiskutyánk akik ma délelőtt teljesen megvadultak és egymásnak estek. 20percen keresztül tépték egymást és nem lehetett szétválasztani őket. Majd egy óvatlan pillanatban sikerült szétszednem őket. Csurom vér volt mindkettő. Később megpróbáltuk összeengedni őket, de megint elkezdték. 9hetes kutyusokról van szó. Félek ha már most kezdik mi lesz később!?? Kisgyerek is van a családban! Most el vannak zárva egymástól. Mit csináljak?
2011. febr. 18. 14:45
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Nekem már volt részem ilyenben, és 8 hetsek voltak a kiskutyák. Nem hittem a szememnek. Ugy összeverekedtek, hogy alig birtuk szétszedni őket, ráadásul nem is volt olyan könnyű, mert nyálasak voltak, és csúsztak.

Az a megoldás, ha sürgősen keresel egy normális gazdát legalább az egyiküknek, és a másik kutyust kezelésbe veszed. És innentől borzasztó határozottan, és következetesen nevelni. Ha nem vagy határozott, akkor azt a kutya mindig megfogja érezni, és annak nincs jó vége. Kérj szakembertől segitséget, de ha nem vagy biztos magadban, akkor őt is add gazdihoz.

2011. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy a kérdező nem akarja a kölyköket megtartani. Írta is hogy már csak kettő maradt.


Kérdező én azt javaslom, hogy nem add őket egy helyre oda, és mind a kettőt egykének vigyék. Ott majd ( ha jó helyre kerül ) foglalkoznak vele/ük.

2011. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de erre tényleg nem lehet tanácsot adni, csak azt, hogy kérd szakértő segítségét. Ha két ilyen kicsi kölyök összeugrik, ott már valami gond van a neveléssel. Ha szétszedni sem tudod őket, akkor biztos, hogy valamit rosszul csináltál. De ezt leírás alapján nem fogjuk tudni megmondani, hogy mit!

Látni kellene a szituációt ahhoz, hogy érdemben, okos tanácsot lehessen adni egy ilyen problémára.

2011. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!