Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hangyák hordozhatnak valami...

A hangyák hordozhatnak valami betegséget, ami árthat a kutyának?

Figyelt kérdés
Bent van 2 db 15 kilós bontatlan kutyatáp a szobában, és most vettem észre, hogy valahogy alul találtak maguknak lyukat a hangyák, és belemásztak... De 30 kiló tápot elég nehéz lenne átvizsgálni, és kiszedegetni az összeset...
2011. febr. 18. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal,nincs,csak néhány fajta hangya csipéde veszélyes.
2011. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*csipése
2011. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetris ***** válasza:
Rakd ki a tápot éjszakára a hidegbe, hátha elmenekülnek a hagyák a zsákból.
2011. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy kirakjam, de az a baj, hogy szétszaggatnák a macskák a zsákokat :S
2011. febr. 18. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megrázogatod erősebben a zsákot, akkor elmenekülnek a hangyák. betegséget nem hiszem, hogy terjesztenek. Az én kutyám egy hangyabolyt kezdett szimatolni régebben, utána észrevettem, hogy tüszköl sokat, a kóbi felszívta a hangyát. :D
2011. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt már ilyen. Én először erősen rázogattam a zsákot, utána lefektettem a földre és odatettem egy kisebb tál cukros vizet. 1-2 nap alatt szépen átmásztak oda a hangyák. Esetleg egy próbát megér.
2011. febr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet!

15 kilós zsákokat nem nagyon bírok rázogatni, de tegnap jól megrugdostam:D És kiraktam a kamrába éjszakára, remélem nem ment bele még több élőlény. Ma visszahozom és kipróbálom a cukros vizet.

2011. febr. 19. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!