Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos amstaffom....

Van egy 7 hónapos amstaffom. Úgy vettem észre, mintha kicsit gyenge lenne a csontozata meg az izomzata. Úgy hallottam, hogy a kálcium tabláttán kívül van erre természetes megoldás, mint pl. a tojás héja. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha normális minőségi táppal eteted, akkor nem kell mellé semmi, még tabletta sem. Amúgy 7 hónaposan még ne várj sokat. Épp most nyúlik, nő, szélesedni majd csak utána fog.
2011. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ninna ♥ ***** válasza:
10%
Én nem vagyok híve ezeknek a nagyon természetes dolgoknak, nálam sosem használtak. Menj el az állatorvoshoz, mutasd meg neki az észrevételeidet, miket vettél észre a kutyuson, miért tartod gyengének a csontozatát, és stb. Majd ő eldönteni, hogy csonterősítőt adtok-e neki, vagy csináltok valami szűrést, bár dp-t még nem lehet ilyen korban csinálni. Addig is próbálj meg neki Luposan Gelenkraft-ot adni, az nagyon jó csonterősítő, és most mind a két kutyusomnak azt adom, a nagyon kicsinek és a felnőttnek is, nagyon bevált náluk. Ezzel nem árthatsz, bár azért mutasd meg állatorvosnak.
2011. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az elsővel egyetértek. Az én kutyámnak szednie kellett kálcium tablettát (csonthártyagyulladása volt), de azt mondta az orvos, hogy csak javaslatra adjam neki, mert árthat is. 3 hetente egy tabletta nem árt. Akkor aggódj, ha látod, hogy sántít, vagy topog, addig ne adj neki.
2011. febr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Épp ma néztem mintha az egyik lábára kicsit sántítana, de lehet rosszul látom.A napokban lehet veszek neki kálcium tablettát aztán kipróbálom
2011. febr. 18. 19:04
 5/15 Ninna ♥ ***** válasza:
Ez esetben én mielőtt bármit is adnék neki, akkor elvinném orvoshoz.
2011. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
de mondom lehet rosszul láttam, mert viszont ugyanúgy fut meg mindent és olyankor nem észrevenni.szóval lehet csak tényleg rosszul láttam
2011. febr. 18. 19:22
 7/15 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy adj valami olyan ennivalót neki ami fehérjében és kalciumban dús, vagy vegyél neki egy olyan tápot amiben lehetőleg a legkevesebb a "mű" anyag, és sok benne a fehérje,kalcium stb.
2011. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Önmagában a kálcium tablettával árthatsz a kutyának. Amellé kell kapnia foszfort és D-vitamint.


A táplálék kalciumtartalma jelentősen befolyásolja a csontrendszer fejlődését. A magas kalciumbevitel hatással van a szervezet belső egyensúlyára, befolyásolja a hormonális szabályozást. Ennek következtében a vér magas kálciumszintje, illetve alacsony foszforszintje alakul ki.


Ezek alapján megállapítható, hogy a kalcium-túladagolás káros a nagytestű kutyák csontrendszerének fejlődésére. A fenti folyamat hátterében a kutyák kalciumfelvételének bélbeli szabályozása áll. A magas kalciumtartalmú táplálék etetése esetén a kutya nem tudja csökkenteni a felesleges kalcium felszívódást, ilyenkor a kalcium jelentős passzív transzportja következik be.

2011. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a kálciumtablettát úgy gondoltam, hogy csak bizonyos időközönként adom, nem pedig mindennap.azzal szerintem nem ártok neki.Természetesen a táp se marad ki
2011. febr. 18. 20:50
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom, hogy a kevés testmozgás ezt befolyásolja e.Mert ha igen, akkor holnap el is kezdem egy kicsit edzeni
2011. febr. 18. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!