Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleimet hogyan győzzem...

A szüleimet hogyan győzzem meg hogy vegyenek nekem egy akitát?

Figyelt kérdés
mondom nekik hogy foglalkozni fogok vele, de apa mindig azt mondja hogy téli kutya....
2011. febr. 18. 20:07
1 2
 1/13 Tyler913 ***** válasza:
75%

Teli kutya?Szerintem keveri a husky-val.Mindenesetre tudod,hogy az akita az "aranyos" kulso ellenere kifejezetten eros,mozgekony kutya,nem valo hatarozatlan ember kezebe?Ha jol tudom,Japanban rendorkutyanak is hasznaljak,nem veletlenul.Szoval szerintem eloszor tudj meg mindent a fajtarol,amit tudni lehet,szerezz be szakkonyveket,konzultalj tenyesztokkel,gazdakkal,stb.

Ha a szuleid latjak,hogy ennyire keszulsz,es ez nem csak mulo hobort Nalad,akkor elobb-utobb meggyozhetoek lesznek.

2011. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 IGCM ***** válasza:
84%

Mennyi idős vagy?

Gyereknek nem való akita...várj míg nagyobb leszel.

2011. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Az akita NEM téli kutya, hiszen japánból való!!! :D

Ha bővebb infót szeretnél, vagy sikerülne apudat rávenni a kutyusra, van egy barátnőm, akita-inu kennelje van, és azt hiszem pont most kiskutyák is vannak :)

2011. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam hogy külön van ilyen hogy téli meg nyári kutya:!!! xD De lehet hogy nincs igazam! Miaz hogy téli kutya nyáron nem is lehet tartani vagy mi??? Ez tökre nagy hülyeség mondd csak meg apukádnak hogy nincs ilyen hogy téli meg nyári kutya! De muszáj mindenképpen akitát? szerintem túl körülményes főleg egy gyereknek! Én beaglet ajánlanám neked nagyon édesek és gyerekeknek főleg kíváló! ( És az nem is téli meg nem is nyári kutya) xDxD
2011. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az akita egy elég kemény kutya ahhoz, hogy gyerekként te egyedül boldogulj vele. Ő nem jó tanuló kutyának, nála már tudni kell... Úgyhogy, ha szeretnél egy ilyen kutyát, akkor várj még egy kicsit és tanulj. Egy egyszerűbb fajtával.
2011. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az akita egy elég erős kutya,gyerekeknek nem való,de ha a szüleid a kutyát eleve nem engedik,akkor azon sajnos nem tudsz segíteni,(én is próbálom őket győszködni,mióta tudom,hogy mi az a kutya) =(
2011. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sok elhivatottság és áldozat kell ahhoz, hogy valaki akitát tartson. Megfelelő személy tudja csak kezelni ezt a fajtát, egy határozott és erős kezű ember. A mozgásigénye nagyon nagy, ha nem tudod kielégíteni, akkor agresszív és szökős lehet.

Én őszintén bevallom, nem mernék bevállalni egy akitát. Nem vagyok elég határozott, kemény kezű egy ilyen fajta tartásához. Pedig értek valamicskét a kutyákhoz. Gondolom, hogy te még gyerek vagy, és sem pénzed nincs az etetéséhez, sem elég határozott nem vagy.

Figyelj, szép ez a fajta, ez igaz, de ez nem minden. Domináns kutyák, sokszor mutatják meg annak, akit nem tisztelnek, hogy ki a főnök. Várj még pár évet, szerezz sok tapasztalatot, keress fel tenyésztőket, menj el tenyészszemlére, érdeklődj.

Sok sikert, és kívánom, hogy a jövőben valóra váljon az álmod, és legyen egy akitád.

2011. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kutyák és macskák ***** válasza:

Az akita inu a legismertebb a japán spiccfajták közül, de a nemzetközi porondon csupán a közelmúltban jelent meg. Az Egyesült Királyságban és Amerikában az elmúlt években mutatták be kiállításon, s a japánok mindent megtesznek, hogy javítsák fajtatiszta állományukat. A vaddisznó-, őz-, sőt feketemedve-vadászatra kitenyésztett akita inu kétségtelenül hajlamos a szilajságra, de könnyen képezhető, és általában kiegyensúlyozott temperamentumú.Más kutyákat egyéb állatokat zsákmánynak tekinthet, ha nem velük együtt nevelkedett.Idegeneket nehezen tűr meg maga körül,természetéből adódóan védi területét (erre külön képezni nem ajánlott).A tanítást feltétel nélkül a gazdának kell végeznie, nem szabad kutyaiskolába adni.Rendkívül intelligens, könnyen tanul,de sűrűn előfordul ,hogy makacskodik. Az Akita nagyon család centrikus imád a gazdájával (ival) együtt lenni, nem érzi jól magát egymagában. Egy japán kormányrendelet a nagydíjas akitákat nemzeti kinccsé nyilvánította.,


Színek: vörös, szezám (sable), csíkos (brindl) és a fehér. A fent jelzett színeknél (kivétel a fehérnél) „urajiro”nak kell lennie. urajiro: fehér szőrzet a pofa szélső oldalain és az arcon, az állkapocs alatt, a torkon, a mellkason és a hason, a farok alsó vonalán és a lábak belső oldalain. . Farkuk hosszú, felfelé göndörödik. Szemük mélyen ülő, kis méretű, sötétbarna és fekete körvonala van. Orruk nedves fekete vagy a fehér színűnek hússzínű is lehet. Szájuk fekete, nem lóg lefelé, nyelvük rózsaszín. Fülük egyenesen áll felfelé, vagy kissé előrefelé mutat. Fejük alakja felülnézetből egyik csúcsán levágott háromszögre hasonlít.

2011. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kutyák és macskák ***** válasza:

Magyarországra az első akita Japánból érkezett. Farkasházi Miklóshoz és nejéhez, Farkasháziné Folkmann Zsuzsához. Ők honosították meg az országban. Ez idáig Európában se volt gyakori a fajta, sőt talán az első magyarországi jövevény volt Európában is az első.


Az akita ragaszkodása és hűsége már-már legendás. Tokióban, az egyik pályaudvaron áll annak a Hacsikó nevű akitának a szobra, aki kilenc éven át, mindennap, azon a helyen virrasztott és várta gazdáját, aki egyik tanítási óráján elhunyt. A kutya utolsó leheletéig várta haza gazdáját szélben és napsütésben, míg 11,5 éves korában őt is elérte a halál. A történetről film is készült Hacsi – A leghűségesebb barát címmel.

2011. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kutyák és macskák ***** válasza:

A kan magassága 67 cm, a szukáé 61 cm. Testsúlya 30–45 kg. Várható élettartam:10-12 év. Etetés


Jó minőségű száraz , vagy konzerv kutyaeleség (lehetőség szerint kerülni kell a szóját, inkább rizs). napi adagja kb: 0,5 kg. Nincs szüksége sok sétáltatásra, de nem lehet kennelben tartani.

Előnyei:

* Erős és bátor

* Könnyen képezhető

* Elsőrangú házőrző

* Sokoldalú vadász és apportőr

* Jó temperamentumú

* Intelligens

* Nagyon hűséges, de csak gazdájához

* Feleslegesen nem ugat


Megszívlelendő:

* Erélyesen, de kíméletesen kell fegyelmezni.


Forrás: [link]

2011. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!