Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha nyers farhátat adok a...

Baj ha nyers farhátat adok a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 20:53
1 2 3
 1/23 IGCM ***** válasza:
48%
Nem,de ne ma legjobb ötlet nyers húst adni a kutyának kivéve a marha húst.
2011. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
miért?
2011. febr. 18. 20:55
 3/23 anonim ***** válasza:
18%
istenem... mennyibe áll már megfőzni? csomó szutyok van benne, ami jobb ha kifől. macskának még esetleg lehet nyersen adni de kutyának semmilyen nyers hús nem való.
2011. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%
Szalonella, és e. coli. Többek közt ezeket kaphat tőle
2011. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

ja ezek veszélyesek. az emberre.

De mivel kutyáról van szó, akik már több ezer éve ilyen táplálékot esznek (nyilván nem minden házban, ház körül tartott egyed, de a kóborkutyák, és a kutya őse a farkas is így táplálkozott).

Szóval nyugodtan adhatsz neki nyers húst (kivéve disznó húst, mert abban valóban lehet olyan baktérium, ami a KUTYÁKRA nézve is halálos lehet.)

2011. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
17%
Sokszor veszek a kutyámnak csirkefarhátat, nyakat, de mindig megfőzőm. Szerencsére nem rég nyitott egy állateledel bolt a közelünkben és 2 kg sült kacsafarhát csak 230 forintba kerül. Na azt imádja a pulim.
2011. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem (csak) lustaságból nem főzöm meg. Azért sem, mert azt hallottam a főzéssel egy csomó értékes tápanyag, zsír, stb kifőhet belőle.
2011. febr. 18. 21:10
 8/23 kutyák és macskák ***** válasza:
12%
Én úgy tudom, minden nemű húst meg kell főzni nekik. De az a legokosabb amit tehetsz, ha megkérdezel egy állatorvost. Ő biztosan elmondja neked mi a helyesebb. Én minden kutyámnak főtt húst adtam, és a tápot nem ették meg simán, így mindig a főzővízbe kevertem rögtön mielőtt megkapták, és így nem ázott szét, de szerették.
2011. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 IGCM ***** válasza:
31%
Ja a farkas is nyers húst eszik...biztos rengetek csirkével találkozik élete folyamán :DDDDDDD
2011. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%

Ha orvoshoz akarsz rohangálni a kutyáddal akkor adj neki nyugodtan nyers húst.

Itt a telepen lévő kutyának is nyers csírkét kacsát adtak a fiuk a tudtom nélkül. ( az etetésért én felelek ) Aztán meg mindenki csodálkozott miért fosik a szerencsétlen.....

Végül is kiderült, és sikerült gyógykezelni, de nagyon sokat veszített a súlyából. Most megint hízó kúrán van.

Állatorvos mondta amikor vittük, hogy a nyersen adott csírke kacsa stb. is megbetegíti a kutyákat is, tehát érdemes felfőzni egy kicsit.

2011. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!