Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen típusú kutya a Rottweiler?

Milyen típusú kutya a Rottweiler?

Figyelt kérdés

Aki találkozott már ilyennel légyszives írja le a véleményét.Én egy család szerető kutyát és egy házőrző kutyát szeretnék egyben, azért gondoltam a rotira.

Hány gazdás kutya? Mert pl olvasta a kuvasznál hogy egygazdás egy emberre halagt és kész.Barátságos természetű a családtagokkal?Melyik kutyához lehet hasonlítani?elörre is köszi a véleményeteket.


2011. febr. 19. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Valóban egy gyermekszerető kutya a rottweiler. Házőrző hajlamai nagyon erősek, nyugodtan rábíznék egy ilyen kutyára egy portát. Egygazdás kutya, ha hasonlítani kéne valamelyik másik fajtához, akkor a moszkvai őrkutyához vagy egy dobermannhoz hasonlítanám, mert szeretik a gyerekeket, de jó házőrzők.

A családban volt egy rottweiler, az unokatesómé volt. Ha elmentünk hozzájuk, akkor nagyon kedvesen fogadt minket, mert ismerte a családtagokat. Nagyon megbízható, könnyen kezelhető kan kutya volt, de a kutyákkal domináns. Szeretett nagyon nyalakodni, az édességeket nem vetette meg, a pogácsát csak úgy falta. A házat megbízhatóan őrizte, nem kellett félteni őt, robosztus kan volt, 55 kilós.

Csak jó tapasztalataim vannak a rotikkal. De az tény, hogy egy erőskezű gazda kell egy ilyen kutyához. A szukák kevésbé dominánsak, és erősebbek a házőrző ösztönei. Azt mondják, és ez szerintem is így van, hogy két éves korukban tekintik magukénak a házat, így másfél évesen már nagyjából jól őrzi a házat. Ha még nincs tapasztalatod az ilyen kutyákkal, látogassatok el kutyaiskolába.

Szó, ami szó, nagyon jó fej kutyák. Gyerekszerető, jó házőrző, kemény kutyák. Mi kell még?

Sok sikert!

2011. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azért a rotival vigyázz ha vannak kisgyerekek is. fontos hogy kicsi korában kerüljön hozzád, és rendesen neveld, mert könnyen agresszívvá válik, nemcsak a gyerekeket, de a gazdáját is megtámadhatja. de mint mondtam ez rendes neveléssel elkerülhető : )
2011. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hajnika1996 válasza:

Kezdő kutyásoknak a rottweiler nem ajánlott!!!!az én roti kutyám 2 éve pusztult el 11 éves volt s rengeteg minednt tapasztaltam.

A roti kiválaszt valakit magának gazdának s csak ő rá fog hallgatni senki másra.Nem nagyon kedveli a kisgyerekeket. Ha 7 hónapos korától nem visszük kutyakiképzőhöz az állat agresszívvá válik s csak a saját feje után megy, azt hiszi hogy bárkit megharaphat.A rottweilernek van a legnagyobb harapása az összes kutyafajta közül.

2011. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó ez nem igaz. Persze lehetnek kivételek, de a roti gyerekszerető, alapvetően barátságos fajta.


Igaz, kemény, és dominanciára hajlamos.


De az se igaz hogy egygazdás, engedelmeskedni fog minden családtagnak, feltéve ha tudják hogy kell bánni vele.


A miénk minden kutyaiskola nélkül is barátságos és játékos kutya maradt öreg korára is

2011. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!