Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem szeretném ha...

Mit tegyek? Nem szeretném ha meghalnának!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves lány vagyok. Van egy Golden Retrieverünk. Régen pároztattuk, gyönyörűszép kiskutyái voltak :)) Amikor tüzel, mindig kennelbe van zárva, mert a szüleim nem szeretnék, ha keverék kiskutyái születnének, mert nem tudnánk elajándékozni, és szegényeket nem tudnánk megtartani sem. A kutyusunk megint tüzelt, és lehetséges, hogy kiskutyái is lesznek. Legalábbis egész éjjel bent volt nála egy tacskó kutya. Nem biztos, hogy tacsi, de valami olyasmi. Megkérdeztem Anyut, hogy mit csinálunk majd a picikkel, ha születnek, és azt mondta, hogy vízbe fojtanánk mert az nem fáj nekik. Honnan tudhatja ezt olyan biztosan? Az is lehet, hogy szörnyű kínokat szenvednek el a kiskutyák...

A másik kérdésem az lenne, hogy milyen jellemű lenne egy ilyen keverék? A tacskó milyen kutya?

Van egy kis spórolt pénzem (20 ezer forint), és talán ha csak egy kicsit is, de megtartanék, mert szeretnék agility-zni. Vagy ezt keverék kutyákkal nem engedik?

Tudom, hogy 20 ezer nem sok pénz, de nem csak tápot kapna, például, ha Anyu sült húst süt, és nem fogy el az összes, illetve más kutyának is adható emberi ételeket.

Az oltásokra is összekaparnám valahogy a pénzt :)

Mivel győzhetném meg Anyát, hogy milyen gonosz dolog lenne elvenni a picik életét? Talán ha csak 3-4 születne, még arra is lenne esély, hogy jó gazdát találjunk nekik :))


2011. febr. 19. 09:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hagyni, hogy megszülje. Az állatorvos ad 2 injekciót, és elvetél a szuka kutya. Nem vízbe kell fojtani a kicsiket, hanem megelőzni a bajt!!!!
2011. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Abból a 20 ezer Ft-ból ivartalaníttasd a kutyust, így nem lesz felesleges alom és később sem kell emiatt aggódni, mivel nem fog már tüzelni. Ha szeretnél agilityzni akkor menhelyről tudsz hozni haza kutyust aki mozgékony, ugrálós energiabomba csak keresni kell! :)
2011. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
9%

Szia,együtt érzek veled.Az én kutyám francia bulldog és pulival szűrte össze levet.És elmentünk az állatorvoshoz és mondta hogy kiskutyák fognak születni.Apa azt mondta hogy elássák.Borzasztó szomorú voltam.Mikor megszülettek 4-en maradtak élve,mert a többi úgy született hogy már nem éltek :( De anyáék nem ásták el szerencsére még életben lévőket,bár ha szóba került volna még,biztos ki vágtam volna a hisztit.Szóval most 4 kiskutya van meg egy nagy.Egyszerűen ránéztek a kiskutyákra és azt mondták hogy egyet meg fogunk tartani.Én meg megígértem hogy a többinek keresünk gazdát.Szerintem mindenképpen mond a szüleidnek hogy ez borzasztó kegyetlenség,és ha majd ránéznek a picikre biztos nem bírnák ezt megtenni.Ígérd meg hogy találsz nekik gazdát,vagy valami, és ha egyet meg szeretnél tartani,mondd hogy egyedül fogod gondozni őket, nekik nem kell velük bajlódni,és a másik kutyáddal is ugyanannyit foglalkozol majd.Remélem ez beválik,ha mégse akkor a "b" terv esetleg,vágd be a durcát hogy ez milyen kegyetlenség. :D én is ezt tenném a helyedben és szerencsére nekem az "a" terv bevált.

Szerintem 20 ezer forintból rendesen gondozni tudnád,mert a keverék nem igényel annyi törődést mint a fajtiszta.

Sok szerencsét!!!! 12/L

2011. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha van 20 ezer forintod, abból bőven kitelik az ivartalanítása! Vemhesen is lehet és minél előbb, annál jobb!

A vízbefojtás pedig állatkínzás! Gondolkodj már, te nem szenvedve halnál meg, ha valaki a vízbe fojtana? Anyádat meg legszívesebben szembe köpném, hogy ilyen egyáltalán megfordul a fejében!

Vidd el a kutyusodat ivartalanítani!

Agilityre meg vagy fogadj örökbe menhelyről, vagy kezdd el a goldeneddel. Én ismerek több olyan goldent is, akikkel agilityznek, igaz, nem olyan pörgősek, de hobbi szinten lehet velük is csinálni. Egy tacskó keverékkel amúgy sem javasolnám, mert a tacsi eléggé jól örökítni az alkatát, így valószínűleg a kiskutyák rövid lábúak és hosszú hátúak lennének. Az ilyen alkatú kutyáknak pedig nem szerencsés az ugrálás, mert könnyen gerinc- ill. porckorong sérvet kapnak!

2011. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ivartalanítás! Minél korábban, annál jobb, mert kevesebb a kockázat. Cselekedni kell, amielőtt még megszületnek. Menhelyről tudsz kihozni agility célokra kutyát, elmondod a dolgozóknak az igényeidet, és biztosan tudnak ajánlani neked egy erre alkalmas kutyust.
2011. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%

Nettos, édesem! 20 ezer forintból még a kölyök oltások és féreghajtás sem jön ki egy alom esetében! Ez egy kiskutya kölyök oltásaira, féreghajtására és tápjára sem elég!

"Szerintem 20 ezer forintból rendesen gondozni tudnád,mert a keverék nem igényel annyi törődést mint a fajtiszt" A kutya egész élete során pénzbe kerül, tartása 10-15 év alatt 20 ezer forint sokszorosa! Az pedig, hogy egy keverék nem igényel annyi törődést, egy oltári baromság! Kutya az is, ugyanaz jár neki is, mint a fajtatiszta társának!

2011. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
6%

De a fajtiszta kutya hamarabb kap el betegséget,mint a keverék.Alapból a fajtiszta kutyáknak van oltási könyvük és a keverékeknek nem szokott.Pl.a mamám sose viszi orvoshoz a keverék kutyáját és semmi baja.Futkározik egész nap a kertben.A fajtiszta kutyáknál mondta az ismerősöm is,lassan annyiba kerül az oltás,mint maga a kutya.

Ja és lehet lepontozni,engem nem nagyon érdekel,de ne mondd már hogy a keverék kutyával annyi baj van mint egy drága fajtisztával!!!!!!!

2011. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, nekem van mindkettő, keverék és fajtatiszta is és egyáltalán nincs több gond a fajtatisztával. :)

Mi az, hogy a keveréknek nincs oltási könyve?! Istenem! Minden kutyát be kell oltani, a veszettségi oltás kötelező is, a keveréknek is!!! És ugyanannyiba kerül az oltás minden kutyának! Az oltási könyvet az állatorvos adja, mikor az első oltást megkapja a kutya és ugyanúgy kell a keverék kutyának is rendelkeznie vele! Nagyon tudatlan vagy...

2011. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtam hogy nem szokott!Mert nem mindegyiknek van.És ezt általánosságba mondtam.Szoktad nézni a dogs 101-et?Ott is mindig mondják a fajtiszta kutyáknál hogy mindig állatorvoshoz kell vinni,meg mindig kefélni kell a bundájukat,azért a keverékkel nincs ennyi baj általánosságban én úgy gondolom,de mivel látom sose jutunk közös nevezőre inkább hagyom is az egészet a francba.És amiket elsőnek írtam azokat saját tapasztalatból írtam,mert nekem is elakarták venni a kiskutyák életét,de mégis küzdöttem értük.
2011. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy sok felelőtlen ember nem oltja a keverék kutyáját, nem jelenti azt, hogy ez a normális!
2011. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!