Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség érdekes szituáci...

Falkavezérség érdekes szituációban, kertben?

Figyelt kérdés

Fél-egy év múlva szeretnék egy kutyust magamnak, és van egy nagyon jó ismerősöm, akinek van egy kutyája, akivel majd alkalom adtán szeretném összeismertetni a kutyusom (imádom azt a "dögöt":).

Egy gond van, az ismerősöm kutyája vérbeli házörző (rangsorban nyilván legfelül áll), és nem tudom, hogy még ha semleges területen találkoznának, hogy viselkedne az idősebb kutya. Nem is tudom hogy fejezzem ki magam, nem agresszív kutya ha a kerten kívül van, ha sétáltatjuk a kerítésen keresztül ugató kutyák, illetve a sétáló emberek abszolút nem mozgatják, ha másik pórázon lévő kutyát látunk persze menne hozzá, de nem vicsorogva, hanem inkább érdeklődve. Viszont mivel nem lett rendesen szocializálva, félek hogy a kiskutyában esetleg kárt tenne.

Ezért gondoltam arra, hogy ha átvenném tőle a falkavezérséget, akkor elvileg nem tehetne semmit, amikor én is ott vagyok. Ez azonban egy elég fura szitu, mert ez az ismerősöm csak hétvégente van itthon, addig a szülei gondozzák a kutyát (tulajdonképpen közösen csinálják, mikor itthon van).

Szóval csak péntektől vasárnapig tudnám erősíteni a vezető pozíciómat. (ha belegondolok ez talán nem is akkora baj, a farkasfalkában is előfordulhat hogy hosszabb vadászatra mennek az alfák).

A másik probléma, hogy ha valaki elmegy a kerítés előtt egyből elkezd ugatni, nem tudom megnyugtatni (nem kiabálok vele meg ilyenek, nyugodt maradok stb.) Amikor először próbáltam ki, hogy nem veszek róla tudomást érdekesen viselkedett, azonban egy két perc múlva mindig otthagyott, és elment a kert másik végébe a ház körül, és ugatott. Ezeket a szituációkat nem tudom hogy kezeljem, menjek utána ugyanúgy, hogy nem figyelek rá? Vagy maradjak ott?

Bocs, hogy kicsit hosszú, és kusza lett, remélem azért nagyjából érthető a szituáció.

Ha bárkinek van ötlete, szívesen fogadom:)

Köszi előre is


2011. febr. 19. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Semleges terület nem hiszem, hogy gond lenne. Felnőtt kutya pedig ritkán tesz kárt egy kölyökben.

Ha oda kerül a sor, menjetek el együtt egy tényleg semleges helyre, hagyjátok ott barátkozni őket és csak több találkozás után, mikor a két kutya már jól ismeri egymást, sétáljatok együtt haza. Előbb a ti területetekre, majd másik alkalommal a másik kutyáéra. Az a nagyon fontos, hogy mindig hagyjatok nekik egyenlő viszonyokat. Pl. vagy mindkettő pórázon, vagy egyik sem. De jobb, ha nincs póráz.

2011. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ninna ♥ ***** válasza:

Péntektől vasárnapig nem tudod átvenni a falkavezér szerepét az ismerősöd helyett. A falkavezér ad enni, ő foglalkozik a kutyával, és ez nálatok mind kiesne. Ez szinte lehetetlen, és nagyon hülyeség lenne.. ha nem a te kutyád, ne vedd át azért a falkavezérséget, hogy a saját kutyádtól meg tudd majd védeni. A falkavezér minden támadást le tud tiltani, így inkább az ismerősödnek szólj, vagy a szüleidnek, hogy tartsanak be a kutyával szemben bizonyos szabályokat, hogy nekik is könnyebb legyen. Hordják el kutyaiskolába, legyen szépen megnevelve, alapból is.


Az, hogy semleges területen találkozzanak, az a legfontosabb. Mind a kettő legyen elengedve, egyik se legyen pórázon, ugyanis pórázon mind a két kutya agresszívabb, olyankor nagyobb magabiztossággal bírnak, azt nem szabad. A felnőttek nem szokták bántani a kölyköket, de mindenképpen ha támadást indít a kicsi felé, az legyen rendesen lekommunikálva neki, hogy nem szabad. Morogva, grabancot rángatva szépen mutasd meg a kutyának, hogy ezt így nem kéne. De ha jelez valamit morgással a kicsinek, hogy ezt nem szeretné, vagy ilyesmi, akkor azt hagyd neki, ameddig nem durvul el a dolog. Egy-két odakapás még a kicsi személyiségfejlődésének is jót tesz, megtanulja, mit szabad a nagyobb kutyáknál, és mit nem.


Az ugatás teljesen normális reakció, védi a házat, erről a viselkedésről nem tudod leszoktatni, ösztön. Ilyenkor próbálj meg érdekesebbnek tűnni, mint a kerítésen kívüli ember, vagy kutya. Jutalomfalatok, ilyesmi, játsszatok sokat.. de így, hogy nem a te kutyád, így nehéz dolgod lesz.

2011. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem jó ötlet. Összezavarnád a kutyát. Akié a kutya, neki kellene a falkavezérnek lenni. Ha semleges területen találkoznak, nem hinném, hogy baj lenne, mert nem védi a nagy a területét. Ha esetleg valami van, határozottan rá kell szólni a kutyára. A grabanc rángatást sem ajánlom, mivel egy régóta domináns kutyáról beszélünk, nem fogja hagyni magát, csak úgy, agresszívebb lehet tőle.

Ha nem hagyja a kicsit, rá kell szólni, legközelebb elvinni szó nélkül. Majd rájön, ha bántja, nem lehet vele. De szerintem nem fogja bántani.

2011. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 19. 16:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Elöszöris ne nevelgesd senki kutyáját. Te sem birnád ha a te kutyád vagy esetleg gyereked dominálná le más.

Másodszor meg a kutya nem azért vérbeli házőrző mert ő a fönök. Ezzel azt sugallod hogy aki elfogadja a gazdát főnöknek az nem lehet jó őrzőkutya. Azon kivül az hogy a kutya ugat ha jön valaki még nem azt jelenti hogy bátorságból és őrzésből teszi.

Szerintem te csak hagyd a gadzára a kutya nevelését vagy nem nevelését. Te imádd tovább a kutyád nélkül, a kutyádnak meg keress más barátokat. Ettől nem döl össze a világ. Az egyetlen akinek nevelnie kell az a gazdája. Ha őt megkéred és nem akarja akkor ez van.

2011. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!