Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy ilyen esetlege...

Szerintetek egy ilyen esetleges helyzetben mi a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam azon, hogy ha mondjuk egy kutyus beteg lesz, például lebénul a hátsó lába és alig tud járni, vagy valami más baja van és szenved nagyon, akkor érdemes-e elaltatni? Azért nehéz ez a helyzet, mert ugye ha nem altatják el, akkor is szenved, ami valamilyen szinten kegyetlenség az állattal szemben, viszont az elaltatást is kegyetlen módszernek tartom.
2011. febr. 19. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem, ha tud normális, fájdalommentes életet élni, akkor nem kellene elaltatni. Viszont szenvedni nem hagynám!

2011. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szenved, akkor korrektebb elengedni. Azonban egy bénulás miatt nem feltétlen szenved a kutya. A barátnőm kutyusát pl. elütötte egy autó, amputálni kellett mindkét hátsó lábát. :( De nem altatták el, hanem van neki kutyatolószéke! És állítom, a világ egyik legboldogabb kutyája! Olyan élni akarás van benne, hogy hihetetlen, nagyon megható látvány. Lent szokott futni vagyis gurulni a többi kutyával a parkban, labdázik is! Néha felborul, olyankor felállítjuk és már gurul is tovább! :)

ilyenje van neki is:

[link]

2011. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom 1 éve bénult le,akkor az orvos azt mondta,hogy altassam el,mivel nem tud pisilni,járni.... és ez igy nem élet.Nem adtam fel,mert nagyon nagy élni akarás volt benne.Itt kaptam egy kis segitséget a kutyakocsival kapcsolatban.Nem bántam meg,hogy igy döntöttem,pedig rengeteg negativ dolgot kaptam,de ha ránézek látom a boldogságot a szemében.Hozzá tartozik,hogy nincsenek neki fájdalmai,ha látnám,hogy szenved akkor biztos másképp döntenék.
2011. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 IGCM ***** válasza:
100%

ez egy nehéz kérdés.Szerintem ilyen esetben mindig azt kell a gazdának mérlegelni hogy mi a jó a kutyának.Nem szabad önzőnek lenni és azért hagyni élni mert mi annyira szeretjük és nem engedjük el...ha szenved akkor bizony abban az esetben az a legjobb ha elaltatajuk..humánus és nem elsz több fájdalma neki soha többé..

Azokat a za öreg néniket meg főleg nem értem akiknek pl 17-19 éves tacskójuk vna a kutya színte járni se bír,erős fájdalami vannak,nem tudja tartani az ürülékét de azért tömik szerencsétlent gyógyszerekkel és "nyuzzák" őt...szerintem ez nem szeretet.Ha szeretem a kutyámat akkor nem hagyom hogy fájdalmakkal élje le további életét.

Nyílván ne megy lesántulásra gondolok ami rendbejön max pár hét allatt :D

2011. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!