Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem tűri meg a pórázt?

Figyelt kérdés
6 hónapos tacskómat próbálom pórázon sétáltatni, de amint rácsatolom, lekushad, nem mozdul, láthatóan ellenére van a dolog. Soha nem érte még kellemetlenség a pórázzal kapcsolatban. Esetleg ez még csak "életkori sajátosság"? Vagy én rontottam el, hogy eddig nem próbálkoztam a pórázzal? Későn van már elkezdeni a pórázhoz szoktatást?
2011. febr. 19. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs hozzászoktatva , de különben már fiatalabb korában is lehetett volna rá tenni , bár nincs elkésve a dolog.Fél a póráztó , vagy csak makacskodik ?
2011. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ninna ♥ ***** válasza:
Nincs még késő semmihez. Próbáld meg a pórázt kellemes élményekhez kötni nála. Pórázt rá, jutalomfalat. Pórázt rá, jutalomfalat. Egy lépés pórázon, jutalomfalat. És így tovább. Sokkal jobb lesz, mint előtte, és akkor elhagyhatod a jutalomfalatot. Azt is meg lehet próbálni, hogy először csak csatold rá a pórázt, adj neki jutalomfalatot, és engedd el a pórázt, egy kicsit hadd járkáljon benne, kösse pozitív élményekhez, aztán megfoghatod te is a póráz végét. Ne rángasd, ha még húz, menjél vele arra, amerre ő akar pár napig, utána kezdj csak pórázszabályozni.
2011. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én kutyám is nehezen szokott rá. Nyakörve van, vagy hámja? a hám kicsit kényelmesebb
2011. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kezdetben félt a póráztól, de most már engedi, hogy rácsatoljam. A makacskodást ezután kezdi meg.


Nyakörve van. Eleinte ezt sem akarta :), de aztán szépen hozzászokott.

2011. febr. 19. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni ha leül és nem mozdul, hogy a hasa alá nyúlok és szépen megemelem hogy felálljon és ugyanazzal a mozdulattal előre mozdítom a kutyát közben mondom hogy gyere, és én is mozdulok. Ha kell eljátszuk ezt egymás után 2x is , aztán ha beindul dícsérő szavak, néha jutalom fali. Az enyém nagyon rafinált, az elején tömtem jutalomfalattal, és már csak azért is leült sokszor hogy megkapja, úgyhogy most már csak néha kap, így nem tudja mikor érdemes leülni. Képes ugyanezt eljátszani a lenti pisiléssel, ha lent pisil - jutalomfalit kap, így van hogy egymás után többször is leguggol, mintha..... és közbe sehol semmi nem jön áááá
2011. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az új bullterrierünk 3 éves(nek lett mondva,de jó eséllyel van az 6 is),egész életében kennelben volt.

Egy lépést nem hajlandó pórázon jönni,lekushad,és semmi.

Eddigi életében soha nem volt póráz rajta.

A férjem most kínlódik vele,de nem sokat ért eddig el.

2011. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!