Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz időben hogyan fárasszam...

Rossz időben hogyan fárasszam le lakásban tartott kutyámat?

Figyelt kérdés

Egész nap esett az eső. Ilyenkor nem tudok nagy sétákat tenni vele, mert egyrészt elsüllyedünk a sárban másrészt mind a ketten megfázunk, viszont valahogy le kell vezetni az energiáit.

Kitaláltam, hogy labdát gurigatok neki a lépcsőház folyosóján, ami jó hosszú, na ez remek lenne, csak a szomszédok nem örülnek velem együtt. Mellékesen még hülyének is néznek.

A lakás túl kicsi ahhoz, hogy itt dobáljam neki a labdát.

Esetleg valami ötlet?


2011. febr. 19. 22:25
 1/10 anonim válasza:
64%
Esetleg ha van a közeletekbe egy tornaterem elviheted kocsival vagy biciklivel..Legfeljebb megpucolod a lábát.A lakásba is dobálhatod a labdát de csak kicsiket.
2011. febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van kifejezetten kutyáknak való tornaterem? Mert szerintem az emberibe nem engednék be. Kocsink nincs, biciklizni meg nem lehet rossz időben. Illetve ha lehetne, akkor nyilván azzal fárasztanám le.
2011. febr. 19. 22:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok vele, ez a sz@r idő kikészít. Én dobálok neki játékokat és visszahozza futva a lakásban. illetve áthívom a tesómat a tacskójával és itt rohangálnak fennt együtt szobáról szobára :). Lépcsőház folyosón is szeretünk szaladni (én annyira nem, de hát na...)
2011. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, egy kutyásnak nincs "rossz" idő.

Eső, hideg ellen fel lehet öltözni. A kutya, ha mozog intenzíven, nemigen lesz ideje fázni.

Igaz, többet jár a mosógép, a felmosó mop, a leszáradt kutyán a kefe.

A legjobb fárasztás ilyenkor egy dombocska, két labda. 30-45 perc alatt bőven sűrűbben fogja szedni a levegőt.

2011. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És, ha a kutya nem akar kimenni esőben, akkor mit csinálsz előző? :) Mert az enyém például ilyen. Nem teszi ki a lábát. Bár nincs vele gondom, akár egy hétig is elalszik itt benn :):)

A mi lakásunk aztán tényleg igazán kicsi, de szoktam neki labdát dobálni, rongyot huzogatni, de ittbenn nem olyan aktív. Ha tehetjük minden nap kint vagyunk minimum 2 órát.

De taníthatod is, állítólag az agymunkában hamarabb lefárad. Vagy ilyen itt a piros-hol a piros jellegű játék jutifalattal :) Vagy elbújsz előle, szekrénybe, ágy alá stb...jobbat nem tudok :)

2011. febr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám szereti ha "birkózom vele", megfogom a lábát (nem szorítom csak hogy ne tudja egykönnyen elhúzni) ő próbálja kiszabadítani, aztán elengedem...

ezután ő próbálja elkapni a kezem, megfogja aztán elengedi és így tovább


nekem ez jól beválik, bár elismerem néha eléggé bevadul és szép szivárványszínű lesz a karom


és mielőtt megkapnám, hogy állatkínzó vagyok mindig vigyázok, hogy ne szorítsam meg, ha látom, hogy rosszul jön ki a nála a lépés elengedem, vagy elkapom stb.


20 perc játék és ő vonul el pihizni

2011. febr. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fáraszd le agyilag , taníts neki új trükköket ilyen időben.
2011. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ninna ♥ ***** válasza:
74%
Egyetértek azzal, hogy kutyásnak nincs olyan, hogy rossz idő. Nekem borderem van, minden nap muszáj vele elmennem nagy sétákra egy nap többször is, igényli nagyon. Nem maradhat ki egy nap sem, mert lakásban lakunk, és amúgy sem szabad, mert megőrül. Én esőben is felöltözöm jobban, a kutya meg nem fog fázni, hisz lemozgatni viszem le. Frizbizünk, birkózunk, játszunk, szaladgálunk, egy 1 órát minimum esőben is lent vagyunk, legfeljebb naponta többször, óránkénti bontásban. És igen, a nagyon esős napokon is lent vagyunk 2-3x egy órát, de otthon több a trükktanulás, esetleg olyankor valami bonyolultabb, összetettebb trükköt tanítok neki klikkerrel, és abban nagyon el szokott fáradni.
2011. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez a trükk tanítás jó ötlet, meg a jutifalat elrejtés is, erre már gondoltam én is, de még nem kiviteleztem.

Az én kutyám is utálja az esőt, tegnap amikor levittem épp erőteljesen szakadt, ő pedig csak a ház falához simulva volt hajlandó közlekedni, úgy kellett elrángatni onnan, hogy legalább egy fáig menjünk el amit lepisilhet. :)

2011. febr. 20. 09:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van futópadod akkor azon lefáraszthatod, de ha nincs akkor tanítgass neki új trükköket, tökéletes időpont új trükkök tanulására és ha jó lesz a z idő kint is kipróbálhatod vele. :D
2011. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!