Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzás-e a kutya lelövése?

Állatkínzás-e a kutya lelövése?

Figyelt kérdés
Adott egy olyan kutya (60+), ami már kétszer is emberre támadott. Részletek most nem is olyan fontosak, lényeg az, hogy a kutyát le kell lőni. Lehet, hogy buta kérdést teszek fel, azonban mégis kíváncsi vagyok... A kutya lelövése mennyire minősül állatkínzásnak, illetve, szenved-e a kutya (ha jó helyen lövik meg), vagy "csak" puff és kész. Köszi előre is.
2011. febr. 20. 13:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
19%
Volt rá példa,hogy kénytelen voltunk lelövetni a kutyánkat.Vadászt hívtunk hozzá.Bízunk benne,hogy szakértő módon csinálta,de nem akartunk otthon lenni.
2011. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%
Én ugyanúgy állatkínzásnak tartom, és nem a kutyával van a gond hanem a gazdájával, aki nem neveli meg :( És sajnálom az ilyen kutyákat, akiket "ok" nélkül lőnek le. Nem hiszem, hogy szenvedni fog, azonban ugyanúgy állatkínzás. Amerikában még vannak helyek, ahol ki lehet végezni embereket. Attólmég az ugyanúgy embertelen büntetés és GYILKOSSÁG, hogy a törvény írja elő.
2011. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
ha szakemberek megállapították hogy le kell lőni a kutyát akkor nem ítélhetnek el érte, amúgy meg nem hiszem hogy annak számítana, mert nem nagyon szenved a kutya!
2011. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
46%
OK nélkül? Hát már ne is haragudj de az mióta ok nélkül ha rátámad egy békésen sétáló emberre? olyanok mint a bűnözők!
2011. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%
én állatkínzásnak tartom=( szegény kutya nem tehet semmiról olyan amilyennek nevelik inkább megkéne próbálni nevelni:((
2011. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
53%
Ha fejbelövik, azaz nem szenved, akkor nem kínzás, ha szenved akkor igen.
2011. febr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

"OK nélkül? Hát már ne is haragudj de az mióta ok nélkül ha rátámad egy békésen sétáló emberre? olyanok mint a bűnözők!"


Poénos vagy :D A kutya csak úgy szórakozásból támad rá az emberre :D A bűnöző is önvédelemből és ösztönből öl, mint a kutya ^^ gondolkozz el ezen :)

Ráadásul a kutya első éveiben meg KELL rendesen NEVELNI, és nem lesz gond. Ahogy a bűnözők többsége sem kapot elég törődést és figyelmet a szüleitől...


És a kutya honnan TUDNÁ, hogy mit szabad tenni? Miután kijárta a jogi egyetemet, és úgy támadt rá egy emberre, na akkor mondhatjuk hogy "bűnöző". Addig csak a természetes ösztöneire hallgat, és nem ismer szabályokat, mert a drága gazda nem tanította meg neki.

2011. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%
Én lelövöm de nem a kutyát hanem a gazdáját.
2011. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
52%

"Én lelövöm de nem a kutyát hanem a gazdáját."

Presto :)

2011. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
27%

"És a kutya honnan TUDNÁ, hogy mit szabad tenni? " Azért ne olyan gyorsan. Az esetek nagy részében a gazda teljesen, vagy részben hibás, de van, amikor a kutyának saját szakállára támad. Pl egy konfliktusom története: éjszaka mentem haza, egyszecsak jön egy pincsi meg valami medveölő méretű keverék cseppet sem barátságos mosollyal. Mivel dogoztam állatkertben gondoltam nem probléme, lekommunikáljuk, hogy vagy békénhagysz vagy verekeszünk. Jeleztem neki, a medvegyilok megállt, a pincsi folytatta a támadást. Figyelmeztettem újre, ezúttal támadást szimulálva. Továbbra sem fejete be. Na ezután kapott egy oldalbarúgást, mert nem kockázatattam meg, hogy a nagy kutyát is rámuszítsa, azzal nem tudtam volna elbánni. A történet lényege:

Közérthető (hiszen az egyik kutya megértette) jelzésem ellenére a kutya nem fejzte be a támadást, hallgatólagosan elfogadta, hogy önvédelemből akár meg is ölöm...

Nem mindíg csak a gazda a hibás!

2011. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!