Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne csinálni ezzel a...

Mit kéne csinálni ezzel a kutyával?

Figyelt kérdés
Szóval lakik az utcában egy család akiknek van egy tizen valahány éves keverékük.A kutyának vagy hererákja van , vagy valami más betegsége (de szerintem az első lehetőség) szóval akkora a 2 heréje mint egy kézilabda , akadályozza a jársban ráadásul fáj is neki(elég undorító látvány :S).A család (nem akarom őket bántani nagyon) de agyilag zokni , nem fogják fel hogy szenved a kutya.Mit lehet iyenkor csinálni szerintetek ?
2011. febr. 20. 14:45
 1/10 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
A családdal kéne beszélni, elmondani nekik, hogy biztosan van valami baj a kutyussal, és vigyék el orvoshoz. Ha ez nem használ, hívhatsz állatvédőket is, ők biztosan elviszik a kutyust megműttetni, és visszahozzák a gazdájához, gondolom azért szeretik őt, csak agyilag zoknik, és nem fogják fel, hogy baj van a kutyával. Harmadik lehetőségként még mondhatom azt is, hogy felajánlod a családnak, hogy elviszed a kutyát orvoshoz, megműtteted, és ki is fizeted.
2011. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hmm...Ha minden igaz, ez állatkínzásnak minősül.


"a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza"


2004. évi X. törvény, 266/B.


Tehát, ha úgy látod, hívhatsz ki hozzájuk állatvédőket, esetleg rendőröket, de az utóbbiban nem vagyok biztos.

Sajnos többet nem tudok segíteni, de hátha más jobban ért hozzá.

2011. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
meg kell olni es kesz, tom hogy ez nem hangzik valami jol ,de szerintem se neked se az agyilag zolni gazdainak nincs annyi penzuk hogy megmutessek, es igy csak szenved az allat
2011. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szia! írj egy helyi menhelynek, illetve állatvédőknek. mi is írtunk egynek, küldünk képeket, feljelentették a rendőrségen, de sajnos a gazdinak szerencséje volt, kimagyarázta magát, így megszüntette a rendőrség az ügyet, egyébként pedig azt a kutyát a közeli szomszédok etették, a gazdika 100 km-rel arrébb lakott, és csak hétvégén járt "haza".
2011. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

kikyke kikyke !

Hogy lehet így hozzá állni a dolgokhoz?

Tudod az olyan emberek mint te nem viszik az állatukat dokihoz,hanem hagyják had dögöljön meg szerencsétlen,mert sok pénzbe kerül!Ha a gyereked beteg lenne az sem vinnéd dokihoz?

Szánalmas vagy,épp úgy ahogy a szegény kérdésben említett kutya gazdái!:S

2011. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sokszor visnyog a kutyájuk , nehezen hiszem el hogy nem tudják hogy fáj a kutyának...(3házzal arréb lakok és én is szoktam hallani).Az a baj , hogy nem tudom merre tartják a kutyát , napközben nem szoktam az udvarukon látni , csak ki szokták engedni a kutyát "önsétáltatni" , és akkor láttam meg ezt a dolgot.Kifizetni helyettük biztosan nem fogom , mert most veszek egy kölyköt és van még mit ráköltenem.Akkor maradnak az állatvédők , írok majd nekik.Lehet névtelen bejelentést tenni ?
2011. febr. 20. 15:13
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok állatorvos hogy eldöntsem hogy el kell-e altatni vagy sem azt a kutyát , megmérgezni meg 10000% hogy nem fogom!
2011. febr. 20. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:

A JEGYŐNÉL kell feljelentést tenni állatkínzásért,köteles intézkedni és nem adhatja ki a bejelentő nevét.

Számtalanszor le lett itt is írva,hogy az állatvédők NEM intézkedhetnek semmivel se többet,mint a magánemberek,semmilyen intézkedési joguk nincs.

2011. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen azt értem , de ha a jegyző ugye szól a rendőröknek , és ha olyanok kapják az ügyet akik pont leszarják , akkor nem megyek vele sokra , míg az állatvédők lehetnek jó kapcsolatban rendőrökkel vagy a jegyzővel , és lehet hogy komolyabban veszik a dolgot.
2011. febr. 20. 15:21
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor értesítsd mindkettőt, állatvédő és jegyző. biztos ami biztos
2011. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!