Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan történt? :D (Kérdésed...

Hogyan történt? :D (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Leírod hogy hogyan kaptad meg a kutyusodat? Én igen.

Tavaly nyáron talán júniusban az apummal meg anyummal és a tesómmal elmentünk a belvárosba fagyizni. Én eleve imádom a kutyákat és megláttam egy bischon havaneset aki a gazdijával

sétált. Eltörött a mécsesem. :) Sírtam hogy nekem kutya kell. Apuval megbeszéltük otthon , hogy oké egy ingyen kutya rendben van. A gépemen erre elkezdtem keresni ezzel a szóval : ingyen elvihető kiskutyák

Találtam egy tacskó kislányt olyan 2 hónapost. Ingyen volt nem is olyan messze az otthonunktól. Másnap felhívtuk a telefonszámot de elvitték. Megint sírtam én is , meg a hugom is. Ekkor anya , megnézte a fejér megyei hírlapot teljesen véletlenül. Mit találtunk vajon?

Kiskutyákat. Bischon havanesek voltak. Felhívtuk a telefonszámot. Megbeszéltük és ebéd után mentünk is oda.

Vasárnap volt , és olyankor mindig a mamiéknál eszünk ebédet. A mama persze nem akarta hogy mi vegyünk kutyát merthogy sok a baj vele , főleg hogy hosszú szőrű.

Nem ettem ebédet mert nagyon izgultam. Elmentünk . Az anya kutya Töpit le kellett fogni mert ugatott minket. Beengedtek engem a kölykökhöz , nekem kellett kiválasztanom melyik kell. Én egy kislányt fogtam meg aki nagyon félt. Majd megnyalt és hozzám bújt. Valami papírt adtak amit én írtam alá. Én vagyok a gazdája. Visszamentünk a mamihoz. Azon vitáztunk mi legyen a neve.

A hugom Szofit mondott erre a kiskutyám felkapta a fejét mintha tudta volna hogy neki szólunk. Így Szofi lett. Április 30. született 2010-ben. Nagyon szeretem őt. Most 9 hónapos. Hosszú és szép szőre van. Masnija is van és copfbam van neki. Ruháji is vannak. Néha találkozik az egyik tesójával.


2011. febr. 20. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Aranyos kis történet. Vigyázz rá. és szeresd továbbra is nagyon.
2011. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:D Köszönjük! Nagyon vigyázok rá!! :)
2011. febr. 20. 19:35
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia :)

Cuki kis történet, énis Szofinak neveztem volna a kutyám ha nem lenne fiú :D

Háát, úgy történt a dologm, hogy mindig is odavoltam a kutyákért.

8 éves korom óta könyörögtem hogy had kapjak, de társasházban lakunk igy ugye hajnalba,délbe,este séta, és ezért apa nem akart beleegyezni.

Aztáán 2010. tavaszán fordult a dolog.

Apa aztmondta, hogy ha a 2011.-es év végi bizim jó lesz, akkor lesz kutya. ( -.-" xDD )

Anyukám meghalt, és apa barátnőjével nagyon jóba vagyok, így segített lefaragni az időből. (mmint h hamarabb kapjam meg)

Apa aztmondta, h rendben, akkor legyen a félévi bizonyitványkor,feltéve ugye ha nincs 3-asom.

Aztán látta, hogy nagyon igyekszem, így karácsonykor kaphattam meg.

3 kutyus született csak , 2 fiú, egy lány, és a lány el is pusztult. :S

Így két fiú közül választottam.

Az egyik visszahúzódó volt, a másik pedig már a hangját próbálgatta,rosszalkodott xD

Nem tudtam melyiket válasszam..1 perc mulva a vagányabb kutyus odamászott a lábamhoz,és ráfeküdt.

Akkor tudtam, ő az aki keell nekem :)

Hazahoztuk, a kocsiúton minden rendben volt első perctől kezdve játszott,ugrált,nem sírt soha az anyukájáért,könnyen viselte.

Most imádja apa is,énis, és úgynézki ő is minket :)

Néven sokat gondolkoztunk, végülis Zorró lett :DD

Most 3 és fél hónapos,yorki. :)

12/L

[bocsi a hülye fogalmazásért, nem ment másképp XD ]

2011. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Aranyos kis történet.

Én is leírom.


Szóóóval. Ugye a mostani kutyusunk előtt volt már 2 kutya, de ugye egyéb okok miatt nem maradtak nálunk sokáig. Nagyon szomorú voltam, sírtam sokat emiatt. Már teljesen kutya függő hangulatom lett, hogy nekem kutya kell, mondtam is anyáéknak. Anya elkezdett keresgélni. Yorkit akartunk. én tökre kiábrándultam ezek a mini, fekete vagy milyen szőrű túltenyésztett dögökből (elnézést) és anya meglátta a kicsi unit. Azt írták, hogy normál méretű lesz. A Neve (akkor még csak 8 hetes volt) Unikum, már akkor úgy hívták. én elkezdtem veszekedni, hogy nekem ilyen nevű kutya nem kell, mert milyen név az, hogy unikum. De anyaék megvették.

(tavaly még csak 7.es voltam)

Kémia óra, A hét péntek, utolsó óra. JElzőkor, elkezd rezegeni a telóm a zsebembe. Mondom, merülj le. Majd megnézem, MMS apától. Mondom mi fene. És egy gyönyörű barna színű kiskutya. Mindenkinek megmutattam. Azóta Ő a mi kis Unink. (Uni, uncsi, uncsika szal továbbfejlesztett becenevek) Imádom.

Senki sem nézi ki belőle, hogy Yorki, pedig az. Csak normál méretű, és barna színű :)

Vagyis a Barna sok árnyala.a A hasa alja ilyen világos barna, fehéres, de olyan szép. :)

2009. augusztus 7-én született :D

2011. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ucsó vagyok. ja és 13/L (idén 14)
2011. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig is volt kutyánk, de úgy voltam vele, hogy én magamtól soha az életben nem fogok tartani, mert annyira nem kedveltem őket. A fordulatot egy puli keverék hozta el számomra. Szegény párát egy fél méteres láncon tartották, szegény teljesen elveszett a parajban, a szőre állapotáról pedig inkább nem szeretnék írni.

Szóal úgy döntöttem, hogy el kell őt hoznom onnan, gondoltam, majd szépen kikupálom, és keresek neki egy szerető gazdit. Érdekes volt, amikor megszabadult a a láncról három éves fogság után. Nem a kertnek iszkolt, nem szaladgált össze-vissza, hanem azonanl leült elém, mélyen a szemembe nézett, és tőlem várta, hoyg mi legyen a következő lépés. Pórázt kapott, amiről az első pillanattól kezdve tudta, hogy az mire való. De még mindig tartottam magam ahhoz, hogy gazdit kell találnom neki. Aztán másnap elvittük a dokihoz, és amikor megkérdezte, a gazdi nevét, és az én nevem lett bemondva, egy óriásit dobbant a szivem. Abban a pillanatban tudtam, hogy ő most már örökre az enyém marad.

Mivel sajnos a szocializáció hiány miatt vannak problémák a viselkedésével, ezért általa nagyon sok mindent megtanultam a kutyák viselkedéséről, simán tudok kezelni bármilyen problémás kutya viselkedést.

2011. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:) Kedves utolsó a tiéd nagyon aranyos kis történet.
2011. febr. 20. 21:03
 8/12 anonim ***** válasza:

édes történet!

én már 4-5 éve akartam yorkit csak sose olt pénzem rá meg mindig másra kellett...de most karácsonykor megkaptam ezt a kis akaratos, önfejű vakarcsot :D akit nagyon imádok(unk) a párommal! ünnepek előtt kb 1-2 hónappal elkezdtem keresgelni a neten, tenyésztők között stb. Aztán találtam egy helyet vidéken, elmentünk megnéztük. A legkisebb kezdett el leghamarabb érdeklődni, nem is nyüszögött a többi az igen...hát kicsit összeismerkedtünk, lefoglalóztuk aztán karácsonykor mentünk érte....hazafelé aludt az ölemben, itthon is egyből a helyén, nem sírt semmi gond nem volt vele és nincs is...csak nevelni kel, mint álltalában egy terriert! :D de imáááááááádom, kis agyafúrt manó, igazi egyénisége van!

2011. febr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocs tudom hogy nem idevaló, de mit jelent az hogy 13/L ?? olyan sok helyen látom
2011. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kor/nem
2011. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!