Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá? Yorki

Hogy vegyem rá? Yorki

Figyelt kérdés
hogy vegyem rá a yorkimat h rá pisiljen a pelusára? mert a szönyegre ugye nem pisil és sztem azt hiszi a pelusra hogy szönyeg mert ha rárakom lefekszik. halottam már olyat hogy egy idő után magától szoba tiszta lesz mennyire igaz és ha igaz mennyi idős korától? most 13 hetes
2011. febr. 20. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor lesz szobatiszta,ha majd le lehet már hordani rendesen.

Megszokja a sétaidőpontokat hamar.

2011. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Magától nem lesz szobatiszta...

Minek a pelus? sose értettem, ez csak összezavarja a kutyát. Ki kell vinni. Evés, alvás, játék után. Ha kint elvégzi a dolgát, simi, jutalomfalat. Az én kutyám, aki 8 hetesen hoztam el, 10 hetes korára tudta, hogy kint kell pisilni. 12 hetes korára már mindig kikéredzkedett. Éjjel is, csak én voltam lassú, míg kimásztam az ágyból.

A pelus nem való semmire, a kutya csak játszana vele, és még nehezebb kiszoktatni.

2011. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válasz:)
2011. febr. 20. 20:15
 4/7 A kérdező kommentje:
csak az a gond hogy ha kiviszem akkor nem pisil hanem kapar meg turja a földet és játszik és amikor behozom keresi a helyet és bepisil
2011. febr. 20. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:
ez azért van mert pelusra szoktattad...
2011. febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Addig KELL vele maradni, szaladgálni, míg nem pisil. Ezt nem lehet kényszeríteni.
2011. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De lehet "kényszeríteni". Nekem a cairn terrierem INTÉZ parancsszóra nyomja a pisi kakit bárhol vagyunk, és persze ha van mit kirakni :) Igaz már 20 nap múlva 4 hónapos. Nem szobatiszta még egyáltalán, de mikor lent vagyunk 1. dolga! Aztán jöhet kicsi séta , játék, addig semmi.

Kaja, alvás, után meg amúgy is 2 óránként leviszed, megvárod míg pisil és vagy kakál, közben mondod neki hogy jó kutya, intéz, intéz, ügyes vagy intéz....intéz. (mondhatsz neki más parancs szót is, amit akarsz, csak mindig ugyanazt mondd!) Miközben kint pakolja kifelé a cuccost . Mikor végez, akkor simi és jutalomfalat! Ezt meg fogja tanulni. Türelemjáték az egész, és lehet hogy 10jére köti össze a parancsszót a melóval, de a jutalomfalat miatt lent akar majd pakolni. Persze otthon is biztos lesz még kaksi pisi emellett, mivel nem tudja még úgy tartani magát hogy ki ne rakja!

2011. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!