Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélgyulladása van a kutyámnak....

Bélgyulladása van a kutyámnak. Van esély arra, hogy felépüljön?

Figyelt kérdés

1 hete van nálam, 4 hónapos fajtatiszta kutyusról van szó. Sajnos nem kapta meg az eddig kötelezően előírt oltásokat, (valószínűleg) ezért elkapott egy fajta bélgyulladást. Ma voltam vele orvosnál, nagyon gyenge és levert volt szegény. Kapott infúziót, valamint egy rakás injekciót.


Még pár napig hordani kell infúzióra. Valakinek volt hasonló? Szerintetek felépül? A doki azt mondja, nagy az esély rá. Tudom, nem szép ilyet gondolni, de "hülye" lenne azt mondani, hogy semmi esély rá. Sajnos a mai világban erre is kell gondolni...


Várom a válaszokat, köszönöm!


2011. febr. 20. 21:23
1 2
 1/12 IGCM ***** válasza:
100%
Az én felnőtt kutyámnak volt(szimatolás közben felszippantotta a fűről valahogy :/). És rendbejött.Ő is ramatyúl nézett ki,de rosszabbnak látszik mint amilyen valójában..szerencsére :D
2011. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató szavakat. Megkérdezhetem hogy mennyi idős volt a kutyád?
2011. febr. 20. 21:30
 3/12 IGCM ***** válasza:
5 éves.
2011. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Az én kutyámnak is volt és ő is felépült teljesen pár hét alatt, bár ő infúziót nem kapott. Mi is vittük naponta dokihoz. Én is nagyon féltettem, mert nagyon levert volt és enni sem evett, de aztán fokozatosan elkezdett eszegetni és egyre jobb lett a kedve is. Ne izgulj meg fog gyógyulni hamarosan a kiskutya!
2011. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi neked is. Csak azzal fogadott a doki, hogy nem sok esély van rá. Aztán a vizsgálat végére megváltozott a véleménye.


Az a baj, hogy a mai világban sajnos az állat egészségügyben is a pénz vezérel mindenkit, nem az állatok iránti szeretet.

2011. febr. 20. 22:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Figyuka! Apósom állatorvos. A mi kutyánknak is volt sajnos. Hányt, ment a hasa, ki volt száradva. Még kölyök volt, alig 1 kiló. Kapott gyógyszert és infúziót. Meggyógyult. Ingyen volt ugyan a kezelés, de nem kínozta volna apósom a kutyát, ha nem lát esélyt a gyógyulásra. Tudom, nem olcsó mulatság, de ne add fel a reményt. Milyen kutyika?
2011. febr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az nem azt oltástól függ.Nekem két kutyámnak is lett bélgyulladása.Az egyiknek azért mert kicsi korában talált egy elpusztult verebet és ő megrágcsálta pedig csak pár percig volt a szájában,máskor meg azért kapta el mert bográcsoztunk és nyers őzhúst szedett fel a földről ami véletlen leesett és attól.Ő egyébként Havanese de csak enyhe mértékben lett beteg egy szuri és néhány szem gyógyszer és 1-2 nap alatt helyre jött pedig véres hasmenése volt és folyamatosan hányt.A másik aki Beagle ő pedig fajtájához méltón mindet a szájába vesz és bár nála nem derült ki mitől lett beteg de nála olyan súlyos lefolyású volt hogy majdnem elpusztult és az utolsó percekben értünk be vele egy neves állat klinikába ahol stabilizálták és azonnal vitték a műtőbe DE igazad van mert 86.000ft-ba került a korházi ott léte ami 5nap volt és még csak nem is a saját városunkban tehát mikor látogatni mentünk akkor még persze hozzá jött az üzemanyag ára plussz az otthoni után kezelés ami gyógytápból és probiutikumból állt.Neked mennyire beteg a kutyus?mert ha csak annyira mint a Havanesem akkor 4-5000 ft-ból helyre lehet hozni őt.Jobbulást neki,neked pedig sok sikert hozzá:)
2011. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!De szerintem szinte biztos hogy fel fog épülni már ha csak a Beagle(aki tesómé) esetére is gondolsz:)
2011. febr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tesóm amerikai bulldogjánál is ez volt a helyzet és felépült!
2011. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a biztató válaszokat. Rottweiler-ről van szó, 4 hónapos jelenleg, 20kg. TEgnap volt "széklete" is, bár nem is nevezhető annak olyan híg volt szegénykémnek. Véres volt és férges. Minden nap kétszer hordjuk kezelésre, infúzió + lázcsillapító + vagy 5 fajta szuri. Remélem minden rendben lesz.
2011. febr. 22. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!