Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsire kell szájkosár...

Palotapincsire kell szájkosár (borsod) volánbuszon?

Figyelt kérdés
Imént utaztam, csak így városon belül vele és kérték a szájkosarat rá. Nem hinném, hogy valami nagy kutyabarát lehetett volna, mert oda felé egyáltalán nem kérték mikor fizetni akartam a jegyet rá akkor azt mondták hagyjam. Viszont vissza felé pedig kérték. Az elkövetkezőkben gyakrabban fogok busszal utazni vele, de szájkosarat nem tudok rá rakni. Egyszerűen lehetetlen. Ami szélességre lenne jó az irtó hosszú és csak leszedné a fejéről így teljesen értelmetlen. De még is mit mondjak, ha kérik a szájkosarat? Egyébként marmagassága 30centi alatt van és kb 7 kiló. Teljesen nyugodtan utazik kocsiban és buszon egyaránt. Nem piszkít oda és nem támad senkire.
2011. febr. 20. 21:34
1 2 3 4
 1/34 IGCM ***** válasza:

Ez ne mfajta kérdése...

És igen volánbuszon minden kutyára kötelező a szájkosár és ott beis tartatják!

A BKV-ra is kötelező egyébként...

ÉS tök mindegy mekkora a kiskutya is tud harapni.

2011. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
És hogy rakjak rá szájkosarat? Mire? :D Vagy akkor ne szállítsam buszon? Vagy egy cérnával kössem át a száját? Az talán még ráfér :D
2011. febr. 20. 21:40
 3/34 anonim ***** válasza:
Palotapincsire tényleg nem lehet kapni szájkosarat.
2011. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy kutyahordozót, abba beleteszed (olyanba ami zárható) és akkor nem kell a szájkosár.
2011. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

A kutyahordozó valóban jó ötlet, mivel fajtától és nagyságtól függetlenül kötelező a szájkosár.

Nekem is volt palotapincsim, hát nem hiszem, hogy tudsz rá megfelelő szájkosarat rakni. Szegény kutya úgy néz ki mint aki nekiszaladt a falnak:) De azért imádni való.

2011. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 IGCM ***** válasza:
speciel szájszíjat lehet rá kapni x)
2011. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Szállító boxot nem fogok venni mert nem fogom azért cipelni magammal, hogy pár megállót utazunk bele rakjam aztán meg pórázon jön mellettem a kutya. Értelmetlennek találnám.

Szájkosár semmilyen nem jó rá.

A szájszíj hivatalosan nem minősül szájkosárnak így ha olyanok akkor ezt sem fogadhatják el. Amúgy szájszíjat se tudtam rákapni, mert a HALTI oldalán is fent van hogy Palota pincsinek nem ajánlott. Még a 0-ás sem mert az meg már kicsi a szájára egyszerűen lecsúszik róla...

2011. febr. 20. 22:06
 8/34 IGCM ***** válasza:

Érdekes engem engednek haltival közlekedni...

Tök mindegy nekik csak ne tudjon harapni a kutya.A pincsik köztudottan harapóssak az egy dolog hogy a tiéd kedves és aranyos ezt ők nem tudjék.De volánbusznál csak az marad akkor,hogy vagy felengednek vele vagy nem...

Álltalában nem szoktak ha még szájkosár sincs rajta.HA nagyon fontos hogy utazgass azon a vonalon akkor csináltass neki szájkosarat :S

2011. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos akkor számolnod kell azzal, hogy megbüntethetnek, vagy nem engednek felszállni.

A szabály az szabály, ha szerencséd van kifogsz engedékenyebb sofőrt vagy ellenőrt, de ha megbüntet, azt jogosan fogja tenni.

Ezt elkerülendő lett volna jó a boxos megoldás, ami neked nem felel meg.

Többet nem tudok segíteni.

2011. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Hát igen bár ez nevelés kérdése ha máshol nőtt volna fel a kutyám lehet, hogy nem így viselkedne. Sőt biztos. Bár a berögződéssel úgy sem tehet mit az ember. Vagy az van hogy jaj de aranyos, vagy az hogy jaj biztos megtámad mert pincsi. Na mindegy.

Majd megpróbálok eszkábál neki valami szájkosarat, de úgy is lejön a szájáról mert lecsúszik :)

2011. febr. 20. 22:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!