Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól mentett kutyámban...

Szaporítótól mentett kutyámban tetoválási szám van. Nem olyan tiszta, de egy hozzáértő talán le tudja olvasni. Mi tudok tenni? Érdekelne ki a tenyésztője, és a törzskönyve.

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Először a szaporítónak nevezett valakitől kéne megkérdezni, hogy honnan van a kutya, esetleg van-e tk-ja. Vagy a MEOE-nál, ha megvan a szám, akkor ők kikeresik a számítógépes rendszerből.
2011. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez elő szokott fordulni. Nem kell ehhez fölvenned a szaporítóval a kapcsolatot, ha ki tudod bogozni a tetkó számát, akkor a MEOE-től meg tudod kérdezni, ki volt a tenyésztő, sőt még törzskönyv másolatot is kérhetsz!
2011. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Egyszer én is találtam egy fülszámos kutyát, amelyiknek kerestem a gazdáját, de nem találtam.

Felhívtam a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületét, és megkérdeztem, hogy most hogyan tovább?

Fajtától függően vannak egyesületek, (nekem a golden retrieveresek kellettek), én valami elnökkel beszéltem, meg kijöttek megnézni a fülszámot, de nem volt teljesen kivehető, de azért megpróbáltak rákeresni.

Megkaptam két tenyésztő telefonszámát, de sajnos azokkal nem egyezett a kutya. Vagy korban, vagy nemben nem passzolt.

Próbálkoztam még hirdetéssel is, végül egy ismerősömé lett a kutya, mert az övét ellopták.

Nincs esetleg a fülszám mellett chip is a kutyában?

2011. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Borotváld le, jó minőségű fotó és nagyítgasd. Azután MEOE.törzskönyvezési osztály.
2011. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Törzskönyv másolatot a MEOE nem fog kiadni. A MEOE az összes adatbázist nem fogja kiadni. Amit megmond a Tenyésztő neve és címe az állat kora és tk neve.

Ezek után a tenyésztőjével felveszed a kapcsolatot és ő majd megmondja, hogy kinek adta el a kutyát.

2011. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Főleg, ha idehaza törzskönyvezték.

Próbál meg kiírni a tetkó számot, és majd én megkérdem a MEOE-ben. Van ismerősöm, több adatot is meg tud mondani a kutyáról.

2011. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egy betűnek is lenni kell benne. egy nagy "M"
2011. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell benne lennie betűnek. Régen a németjuhászoknál volt. Annak volt betű aki a HNJE-nél törzskönyveztetett, aki a MEOE-nál annak nem.
2011. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Zsuzsababa, ezt most rosszul tudod. Nekem lett mentett kutyám, az is tetkós volt kiadta a MEOE a tkv másolatot, csk fizetni kellett érte. Egészen pontosan a tenyésztőnek adták ki, akivel fölvettem a kapcsolatot, de nem tartott igényt a kutyára, így az enyém lett és ő kérte ki a másolatot a MEOE-től nekem.
2011. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Látod, csak nem tudtam rosszul, mert valaki a válasz adók közül azt írta, hogy a másolatot is megkapja, de azt nem tette hozzá, hogy a tenyésztőn keresztül. Te hozzá tetted.Így is van. Én meg a válaszra reagáltam.

Sőt, ha a tenyésztőnél van a tk, akkor tőle is megkaphatja, nem kell akkor másolat.

2011. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!