Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák képesek felismerni...

A kutyák képesek felismerni helyzeteket, és aszerint cselekedni?

Figyelt kérdés

Valamit betanítok a kutyának, és ugye, ha utasítom, akkor cselekszik. De, ha betanítok valamit egy kutyának, és nem vagyok ott, nem ad senki utasítást, akkor felismeri azt a helyzetet, és cselekszik, mintha csak utasítva lett volna?

Ismerősöm azt mondta, ilyen nincs.

De, akkor a vakvezető kutyák honnan tudnák, mit kell tenni, mert ugye a vak nem utasítja, pl, ha piros lesz a lámpa, nem indul el a zebrán.

Ez is olyan?


2011. febr. 22. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen kutya. A Bouceron (remélem jól írtam - francia kutyafajta) állítólag tud különbséget tenni. Talán animal planeten láttam róla filmet.
2011. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 IGCM ***** válasza:
Van ilyen.Bármelyik kutyánál előfordúlhat amelyikkel sokat foglalkoznak (ténylegesen).De leginkább a munkakutyákra jellemző.
2011. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vakvezető kutyák nem a lámpa színét nézik, hanem a tömeg mozgását.

Viszont egy segítő kutyának képesnek kell lennie felülbírálnia a gazdája parancsát, hogyha az veszélyes lenne.


Úgyhogy jót elmélkedtem a kérdéseden, de válaszolni nem tudok érdemben:)

2011. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy akár a birkaterelésnél is hasonlóról van szó. Egy képzés alatt lévő kutyát még utasítani kell, de később már önállóan is meg tudja oldani a helyzeteket, ha pl. egy birka rakoncátlan. Ezt úgy hívják, hogy rutin.
2011. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a pásztorkutyák erre lettek kialakítva .

a vadászkutyák is !

a juhászkutyák kevésbé, de ők is képesek erre !

2011. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!