Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Old Shep neve ismerős valakine...

Old Shep neve ismerős valakinek? Mitől lett ő, , híres"? (Border collie). Csak angol nyelvű leírásokat találtam róla és igencsak nagyvonalakban értem.

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 19:40
 1/6 zolka50 válasza:

Egy juhász kutyája volt Montanában. Amikor gazdája megbetegedett és kórházba került 1936-ban, a kutya követte a kórházhoz és ott várt rá, de hiába. A gazdája meghalt. A juhász rokonai úgy döntöttek, hogy a juhászt vonattal elviszik keletre, hogy ott temessék el. A kutya követte a koporsót az állomásra. Megakadályozták, hogy ő is felszálljon a vonatra, és a vonat elment. A kutya ott várt az állomáson öt és fél éven keresztül. Ekkor kapta az Old Shep nevet (shepherd- juhász). A Border Collie a kutya fajtája. Történetét több újság megírta, Elvis Presley pedig egy dalt énekelt róla.

http://www.youtube.com/watch?v=SE8Y_hc4A5Y

2011. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!Nem volt világos eddig,köszi,hogy segítettél:)
2011. febr. 22. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
én eddig ezt nem ismertem,de kisértetiesen hasonlít Hachiko történetére :) ha érdekelnek az ehhez hasonló sztorik,akkor csak ajánlani tudom a filmet (Hachi,a leghűségesebb barát) érdemes megnézni :)
2011. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is,a napokban vettem meg DVD-n,azóta kétszer megnéztem,de alig várom,hogy újra lássam,olyan gyönyörű film:)Éppen Hachi kapcsán akadtám rá Old Shep-re.
2011. febr. 22. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is egyből Hacsi jutott eszembe :)
2011. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:)
2011. febr. 25. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!