Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyások, Ti megvennétek...

IGCM kérdése:

Munkakutyások, Ti megvennétek ezt a kutyát?

Figyelt kérdés

Amikor beszéltem az illetővel,nem mondott túl so kszót a kutyáról..

CSa kannyit,hogy ár megegyezés szerint.De magáról a kutyáról semmit.....ismeri valak iesetleg az eladót?


[link]


2011. febr. 22. 21:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen nem.
2011. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
59%
Tudtommal,javítsatok ki ha tévedek,de a malinois nem lehet csíkos.Ez inkább egy keveréknek tűnik.Pénzt nem adnék érte,ilyet találsz gyepmesteri telepen vagy menhelyen ingyen.
2011. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem éppen....-.-

Direkt kértem,hogy munkakutyások írjanak....

Egyébként a hírdetésben levannnak írva a szülők...

Fajtakeresztezett munkakutya nem egyenlő egy sima véletlen utcai keverékkel.

2011. febr. 22. 21:45
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

Haq fajtakeresztezett,az KEVERÉK,akármilyen hangzatos címet aggatnak rá.

Mit értesz pontosan munkakutyás alatt?

Pl.nekem volt az első munkavizsgás angol bullterrierem az országban a 90-es években,Ő volt az első munkakutyaversenyeken szereplő kutya a fajtájából.

A mostani sajnos wesenproblémás,Ő flyballozott,és remélem hamarosan agilityzni fogunk itt vidéken,ahova költöztünk.

Elég ennyi?

2011. febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Bocs,de én nem olyanokat kérdeztem mitn te...

Én munkakutyázom,nagyon komolyan több kutyám is van.És aki olyan mit né naz érti miről beszélek.Nem azt mondtam,hogy nem keverék...hanem azt hogy tudatosan lett az alom és őt megtartották msot pedig előképzetten adjáék el.Az anya malinois magas szinten képzett IPO-s kutya az apa Holland juhászkutya,szintén IPOs....

Ez ne múgyanaz mitn egy mnehelyi keverék...csak ezt probáltam érzékeltetni.Munkakutyásoknál és egyébként külföldön sportkutyásoknál is (border-border mix vagyis border collie+border terrier) bevett szokás a fajtakeresztezés...

2011. febr. 22. 22:02
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan munkakutyás nem vagyok, de értek a kutyákhoz. Egyébként nagyapáméknak is volt direkt keresztezett kutyájuk ( magyar és német vizsla, hogy vízi vadászatra és szárazföldire egyaránt megfeleljen ).

A kiállása szép, viszont látszik, hogy keveset futtatták, mert a hátsó lábai kissé vékonyabbak a kelleténél. Egy izmos malinois valahogy így néz ki: [link]

Viszont szépen fogja a csibészkart, de lehet, hogy csak egy jól sikerült kép.

A hirdető elég primitív, hiszen még a tigriscsíkos szót sem tudja leírni. Sőt, ha csak az áráról ad információt, vagy még arról sem jelen esetben, akkor biztosan más kutyát keresnék.

Magyarországon sajnos nincsenek jó belga juhász kennelek. Nem dolgoznak velük olyan jól, mint a határokon kívül. Tehát ajánlom, hogy válassz egy jó külföldi kennelből. Bár igaz, hogy onnan egy jó kutya 1000 eurónál kezdődik.

Munkakutyának lenne, gondolom. Kutyákat képzel, vagy dolgoznál vele?

Nézz körül külföldi hirdetésekben, keresgélj kenneleket, ha tudsz mondjuk angolul akkor onnan is nézhetsz kutyát, előjegyezhetsz.

Sok sikert!

2011. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha az eladó ilyen primitív és semmit sem mond az ősökről, akkor miről beszélünk? Ha komoly kutyát akarsz komoly célokra, még ha fajtakeresztezettet is, a komolyság akkor is elvárható. Eredmények nélküli szülőktől nem várhatsz komoly utódot, hiszen semmi sem bizonyítja, hogy a kölyök képes lesz bármire is, ha a szülőknek nincs eredménye. Nem tudhatod, milyen képességeket örökölhetett.

Ez az eladó csak szabadulni akar egy keverék kutyától.

Ha ennyire ragaszkodsz ehhez az ebhez, menj el, nézd meg személyesen is, talán le tudsz szűrni néhány dolgot a képességeiből. Bár egy alkalom nem hinném, hogy bármit is meg fog neked mutatni a kutyából.

2011. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%
Munkakutyásoknál nagyon dívik ez az "előképzetten eladni fiatal" kutyákat. Én sosem vennék így kutyát - bár én "csak" versenyszerűen agilityzek (2x-es VB válogatott szinten).
2011. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Dolgozni kellene a kutya.A mostani kezd kiöregedni,persze azért nem teszem őt "lapátra",csak kcisit kímélni szeretném már.
2011. febr. 22. 22:16
 10/31 anonim ***** válasza:
56%

És nem lenne jobb,ha normális munkakutyás kennelből vennél fajtatisztát?

Mondjuk tenyésztői garanciával és egyebekkel,eü.szűrt munkavizsgás szülőktől?

2011. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!