Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen kiskutyám?

Figyelt kérdés
Mi panel házban élünk, és ezért nem engedik..Én iskolába, ők meg persze dolgozni járnak. De semmi féle képpen nem engedik.. Már tiszta sokat könyörögtem nekik, de nem hat ...
2011. febr. 23. 08:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem engedik, hát nem engedik. Majd ha felnőtt leszel, és már külön laksz, akkor vegyél kutyát, akkor már ténylegesen a tiéd lesz. Tudom, ilyenkor senki nem hiszi el, de nem akkora poén ónos esőben, nyakig érő sárban reggelente levinni a kutyát, amikor mondjuk már amúgy is késésben vagy, meg a kutyaszőrt takarítani a kanapéról, meg amikor minden ruhád szőrös lesz, és nem csak a tiéd, a többieké is, meg az sem a legjobb mulatság, amikor oltásra kell vinni a kutyust (az áráról nem is beszélve), na meg a jobb féle kutyakaja is drága, de még ha ettől el is tekintünk, én azt se szoktam élvezni, amikor a 10 kilós száraztápos zsákot felcipelem az emeletre, de hát ugye nagyobb kiszerelésben olcsóbb. Gondolom az itt felsoroltak közül akad olyan dolog, ami a szüleidet is érintené, így érthető, ha nem akarják.

Vagy gondolj arra, hogy egy családi nyaralás sem olyan egyszerű dolog már, ha kutya van. Elég nehéz olyan helyet találni, ahova kutyát is lehet vinni, külföldre menni vele még bonyolultabb. Ha nem lehet megoldani, akkor vagy az van, hogy valakinek otthon kell vele maradnia, vagy találni kell valakit, aki vigyáz rá addig, de ezt sem lehet minden kutyával megcsinálni, van olyan, akit nem igen lehet másra bízni, mert olyan a természete. És mi van akkor, ha te el akarsz menni osztálykirándulásra pl., akkor nyilván a szüleidre marad a kutya. Vagy ha pár év múlva el akarsz járni bulizni, utána reggel nem sok kedved lesz felkelni, hogy levidd a kutyát. Vagy ha esetleg 4-5 év múlva egyetemre mész, de másik városba, albérletbe, ahova nem viheted a kutyát. Vagy netán úgy döntesz, hogy külföldön akarsz dolgozni, ahova szintén nem tudod magaddal vinni.

Nem hiába mondta nekem is anyukám, hogy a kutya az nem csak 2-3 évig kutya, hanem megvan az akár 15 évig is.

2011. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja, most nézem, nem is írtad, hány éves vagy, valamiért úgy emlékeztem, hogy írtad, hogy 14 vagy :) Na mindegy, mondjuk gondolom kb. annyi lehetsz, ugye?
2011. febr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, a kutyatartás nagy felelősség.

Ezenkívül nem olcsó mulatság. Ha a szüleid azt mondják, hogy nekik erre nincs pénzük, akkor nem tudsz mit tenni.

Nekem is akkor lett meg a kutyám, amikor elkezdtem dolgozni, így minden költséget én állok.

Szerintem kezd valami "kisebbel". Tengerimalac, papagáj?

Nekem korábban mindkettő volt, és hihetetlenül szelídek voltak.

2011. febr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

OFF: Az első válaszolótól megkérdezném,hogy ő semmit sem élvez a kutyatartásban?Mert lemerem fogadni,hogy nekem sűrűbb a napirendem mint neki,és mégis élvezek minden egyes sétát a kutyusommal,és bármit ami vele kapcsolatos.Még a tápcipelést is,mert ő fogja megenni.


Kedves kérdező!Én 17 éves lány vagyok van egy közepes testű kutyusom menhelyről.Reggel 5 kor kell felkelnem,hogy letudjam vinni suli előtt. Ilyenkor reggel 20 percet sétálunk,felviszem és megetetem.Ezután elszunyókál,és megvárja amíg hazaérek.Délután 2 kor elindulunk a helyi menhelyre,ahova jön velem ő is,tehát a sétája is ki van ezzel elégítve.6 ig dolgozom a menhelyen,és foglalkozom a többi kutyával,hazafelé pedig szintén a saját kutyusommal sétálok,így az esti séta is ki van neki pipálva.Hazaérek és kb 2 óra alatt megtanulok,utána néha még játszok vele a szobában,és 10 körül alvás van.Mindent meglehet oldani,és mindenre lehet időt szakítani.Kérdezz rá a szüleidnél,hogy mi okból nem engedik. Pénzhiány?Vagy a lakás miatt?Albérlet vagy saját lakás?Úgy érzik nem vagy elég felelősségteljes?

2011. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

azért mert nem te fogsz rá keresni !!

te maximum leviszed sétálni, meg játszol vele .

de mi van ha ?? jönnek a haverok-barátnők és csavarogni kellene ? és a kutya le van szarva .

pedig ez is meg fog történni !!

egy kutya pénzbe kerül, sok pénzbe.cc: az első évben 50-100 000 ft körül.( oltások, állatorvos, féregtelenítés, ivartalanítás, kiegészítők -pórázok, stb.)

kutyaiskola se ingyenes !!


rengeteget kell takarítani utánna ( naponta !!)

tehát a legtöbbet nem te teszed érte, hanem a szülők !!!

te csak foglalkozol vele.

de nem ez a lényeg !!!

2011. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
panelba én se vennék kutyát.
2011. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
A menhelyes válaszoló vagyok megint.Nekem panelben van a kutyám.Képzeld kedves előttem szóló,hogy egy kutya akkor boldog ha a gazdájával lehet,és nem akkor ha kivan csapva a kertbe.Sokan vesznek kertesházba kutyát,és sosem viszik sétálni,mondván elég neki a kert.Pedig ez hatalmas baromság!1 hét alatt kiismeri a kert minden egyes zugát,és unalmasá válik számára,feszült lesz a kutya.Kellenének neki az új ingerek,az új szagok,a más kutyákkal való találkozás,amit a kert nem ad meg neki!Egy panelkutyának sokkal jobb dolgva van.Bentvan a melegben a kanapén a gazdi mellett,és mindennap 3x-4x sétál.Ennyit erről.
2011. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

mond meg nekik hogy neked elég egy Yokrshire Terrier (nagyon furi kis teremtű kutyus)

és hogy gondát viseled és mindig foglalkozi fogsz vele és mindig sietsz haza . rendszeresen adsz neki kaját és vizet

(egy ilyen kutya 30.000)és mindig ha valami baj van vele mindig viszed az állat orvoshoz ... a szüleiddel kedveskedj ha felkelnek és mindig ha kávéval kezdenek addig főzz nekik kávét amikor kell amig meg nem unják és vesznek neked egy kutyát. talán igy kikönyörögheted

2011. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"OFF: Az első válaszolótól megkérdezném,hogy ő semmit sem élvez a kutyatartásban?Mert lemerem fogadni,hogy nekem sűrűbb a napirendem mint neki,és mégis élvezek minden egyes sétát a kutyusommal,és bármit ami vele kapcsolatos.Még a tápcipelést is,mert ő fogja megenni. "


Dehogy nem, nagyon sok dolgot élvezek benne. De azt minek írjam le? Azt nyilván a kérdező is sejti, hogy mi a jó benne. Csak arra akartam rávilágítani, hogy vannak dolgok, amiket az ember nem szívesen csinál, de azt is kell. Én nem szeretem túlidealizálni a dolgokat, én megmondom őszintén, hogy vannak dolgok, amiket nem szeretek. Ha esik az égből valami undorító szutyok, és hideg van, fúj a szél, akkor nem szívesen megyek le reggel hatkor a kutyával. Ezt van, aki élvezi? És a tízkilós zsákot sem szívesen vittem fel a negyedikre anno (akkor még ott laktunk és nem volt lift), mint ahogy a saját kajánkat sem szívesen cipeltem fel, hiába volt tele a szatyor minden finommal, attól még magát a cipelést nem élveztem.

Azt meg nem tudom, hogy neked mennyire sűrű a napirended, de szerintem ez nem verseny, nekem is van épp elég tennivalóm nap mint nap.

2011. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt megnézném, hogy milyen yorkshire kerül 30000-be...
2011. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!