Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknel lakasban van kutya es...

Akiknel lakasban van kutya es parkettas a lakas? Igaz, hogy nagyon osszekarcolja a kutyus korme a parkettat? Ha igen, mennyi ido alatt? Lehet ellene vedekezni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 09:53
1 2
 1/11 LadyLoss ***** válasza:

Szia!


Nálunk mindenhol parketta van, és egy skót juhász lakik velünk. Ő nem nagyon karcolja össze, mert nem rohangál rajta. Inkább óvatosan közlekedik, mert a parketta bizony csúszik.

Viszont a 2 macskánk adott a parkettának rendesen. de ahol állat van, ott bizony az látszik is. engem nem zavar, nem is lehet látni, csak ha laguggolok és nézegetem a parkettát.

2011. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Macska(kák) vannak. Nem karmolja össze. Viszont az alattunk lakók nagyon sajnálom, jó idegei vannak, mert nagyon kopognak a karmok a fán.

A hajópadlónál viszont lehetséges a karcolás. (puhafa)

2011. febr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

ez egy baromság:)

sem a laminált padlót, sem a parkettát nem tudja összekarcolni, körömmel nem .

( az úton-járdán sokat futó-sétáló kutyák körme le-van kopva.

csak a keveset mozgatott kutyák körme nő meg nagyon,és esetleg ezzel a karommal , amit persze vágni kell, felszedhetik a padlószegélyt )

ellenben foggal sok dolgot képesek leamortizálni.

2011. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia !


Semmivel sem karcolja össze jobban, mint a folytonos használattól összekarcolódna.

Minél puhább a fa, annál hajlamosabb karcolásra sajnos(lásd fenyő).

Amúgy a laminált parketták is pikkpakk idő alatt karcosak lettek nálunk,holott sem kisgyerek, se kutya-macsek nem volt és le se harcoltuk naponta. Ilyen a minőségük sajnos:(

2011. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat! Nem vandalkodik a kutyus,csak setalgat rajta,a kormeit viszont allatorvos szerint nem lehet tul rovidre vagni,mert olyan fajta kutyus,h kicsit hosszabb korme van.kozepes termetu. :)

varom a tovabbi valaszokat.

2011. febr. 23. 10:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk hajópadló,és laminált is van. A hajópadlónak a sima sétáfikálástól semmi baja nincs, viszont előfordul, hogy a nagy eszetlenségben megcsúsznak rajta. Ennek pedig van nyoma.


A laminált padlón én nem vettem észre ilyen jellegű sérüléseket.

2011. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem karcolja össze. Még soha nem láttam karistolást, pedig 4 éve van kutyám, parkettán.
2011. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk laminált parkettánk van és 2 hiperaktív kutyánk akik szaladgálnak is rajta, de nincs összekarcolva.
2011. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam is parketta van, a régi típusú. Két aktív kutya, akikkel rengeteget játszom a lakásban is, tehát elég nagy igénybevételnek ki van téve a padló. Egyáltalán nem lett karcosabb, semmi nyoma nincs, hogy kutyák vannak. Csak egy kicsit gyakrabban kell takarítani, mintha nem lenne állatom. :) Ahol az íróasztalnál a szék van, ott viszont elég karcos, és ott is, ahol az ágyat ki szoktam húzni. :D De a kutyáktól nem karcolódott össze.

Nekem nem is lesz soha szőnyegem, mert sokkal macerásabb lenne a takarítás a kutyák miatt, bele ragadna a szőr és állandóan poros lenni. Két naponta porszívózni pedig nem lenne kedvem. Most hetente egyszer porszívózok és fölmosok, szép tisztaság van. Mikor vedlenek, akkor két naponta söprök, de ugyanúgy heti egyszer porszívózok és fölmosok.

2011. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4 év alatt egy karcolás nincs a parkettán, pedig az én kutyám néha kaparja is(ágyaz):)...a körmét sem vágatom, nagyon szépen kopik a betonon séta közben :D

szóval az állítás ránk nézve, egyáltalán nem igaz...

2011. febr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!