Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a fogásra a 7...

Hogy szoktassam a fogásra a 7 hónapos németjuhászomat?

Figyelt kérdés

Most 7 hónapos a kutyum, imád velem otthon rongyozni (bár sima rongyért nem rajong, kell, hogy szőrös legyen, vagy az én karomat szereti csócsálni és azon húzni a pulcsit), kutyasuliba járunk már egy hónapja, őrző-védőzni is szoktunk, persze most még csak játékosan, rongyoznának vele, ha akarna....

Mondták már, hogy lehet kifárad a csoportos képzés alatt és azért nincs kedve, majd legközelebb kipróbálom, hogy azt kihagyom.

A lényeg, hogy ő szalad a rongy után (de inkább lefekszik aludni), és meg is fogja, de nem húzza (nem úgy mint nekem itthon), szóval mintha nem érdekelné az egész. Múltkor kicsit pofán csípték, akkor mondjuk nekiszaladt a csibésznek, de akkor sem a rongy érdekli, hanem a keze, vagy a lába, amibe bele lehet harapni.

Páromat megkértem, hogy rongyozzon vele a suliba (a saját szőrös rongyunkkal) és neki húzta rendesen, megkértem egy másik oktatót, neki is húzta rendsen, de akkor körhergelésnél miért nem? Állítólag puha a harapása, vagyis nem fog rá rendesen.

Komolyan kezdek kétségbe seni, hogy alkalmatlan rá...


Valakivel volt már ilyen? ha igen, hogy oldotta meg?


2011. febr. 23. 10:06
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Kétségbe esni.. bocsi.. félre gépeltem.
2011. febr. 23. 10:08
 2/28 A kérdező kommentje:

Esetleg kérjem meg a segédeket, hogy külön velünk foglalkozzanak, és játszanak a mi rongyunkkal?

Mert mikor kivittem a kutyusomat (kellően kipihente magát), és egyedül álltunk, jött a segéd, elkedzte ütni a csibész kart, erre a kutyám elkezdett figyelni, mint aki azon gondolkozik, támadjon vagy sem.. .olyankor bepucsít (játékra hív), és fura hangon elkezd nyekeregni, de az sem nevezheteő támadásnak..

Lehet, hogy még túl kölyök?

2011. febr. 23. 10:09
 3/28 anonim ***** válasza:
7 hónapos kutyától még nem is kéne többet várni. Most van az a pont ha erőltetitek elronthatjátok. A kutyáknak meg kell érni erre a feladatra. Nem véletlen h a legtöbb iskolában ahol öv-znek kutyákkal 1-1,5 éves kor előtt ennél többet nem csinálnak. Ha nem hagytok neki időt, és esetleg még egy szenzitívebb kutya is, könnyen kedvét szeghetitek, aminek a vége tényleg az lesz h 1,5-2 évesen sem fog normálisan fogni.
2011. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem gáz, hogy még nem érdekli annyira? A segédek sem piszkálják sokat, ha kétszer-háromszor fogást kap, akkor utána leküldenek a pályáról vele.

De ugye nem baj, ha azért én otthon játszok vele ilyet? Persze hagyom őt nyerni folyamatosan. Mondjuk tegnap először hallottam morgás félét a rongyozás közben, és hogyha elakartam venni tőle a rongyot, akkor odacsattintott nekem.

Egyébként egy iszonyat élénk kutya, mindent széthord, szétrág ami a szája ügyébe kerül, imád játszani, szó szerint lelőhetetlen.

2011. febr. 23. 10:19
 5/28 anonim ***** válasza:

A rongyozás nem gáz. De nem kell ám nyerni hagyni mindig. Viszont az ereszd parancsot már most tanulhatjátok. Az eresztés jutalma meg az h megint ráfoghat és cibálhat egy kicsit. :o)

De szerintem kérdezd meg nyugodtan a kiképzőket, segédeket, hogy ők hogy szokták felépíteni a kutyát, mik azok a lépések amik életszakaszhoz, képzettséghez vannak kötve. Még a netboard fórumon a malinois topikot tudom ajánlani, ott rengeteg hozzáértő ember fordul meg.

Sok sikert!

2011. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet! :)


Őszinte leszek, velem egy gáz van... :D Nem merek kérdezni.. bár ez az én szegénységem. :) Egyébként a kiképzők nagyon segítőkészek (és talán már nevezhetem őket barátaimnak is), de nem akarom magam rájukeröltetni, inkább kattogok.. :D

2011. febr. 23. 10:47
 7/28 anonim ***** válasza:
Én is járok öv-re a kutyámmal.Szombaton hoztak egy 10 hónapos rottweilert és ő sem akart rongyozni.Otthon viszont a gazdája szerint rendesen ráfog stb...És a segéd azt mondta neki, hogy még nem nőtt be a feje lágya és ne erőltessék, mert ha ennyire bizonytalan és nem akarja akkor ha ráerőltetik rosszul sülhet el.Azt javasolta, hogy otthon rongyozzanak vele és pár hónap múlva próbálják meg újra.
2011. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Jaaaaj.. most megnyugodtam.. :)

Már azt hittem, hogy én vagyok pancser és nem tudok kutyát választani.. :D:D

Köszi, köszi! Adtál nekem egy újabb erőt és löketet.... :)

2011. febr. 23. 11:02
 9/28 IGCM ***** válasza:

Szerintem beszélj a segédekkel..az nj nem későn érő típús mint a belga.Leeht csak pörgetni kéne őt kicsit.

AZ viszont kicsit gáz,hogy puhát harap :D

De ezen még rengeteget leeht javítani.Majd másfél éves korában lehet azt mondani jó vagy rossz lesz.

2011. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ha kevés még a fogáskészség a kutyában, a segéd dolga, hogy előhozza a kutyából. Lehet, ti otthon nem megfelelő módon rongyoztok vele. A rongyozás nem arról szól, hogy rángatom, húzogatom a kutyával.

Egy fogást nem kedvelő kutyának nem a kart kell csapkodni.

Bármilyen jó a kapcsolatod a kiképzővel, szerintem nem megfelelően állnak a kutyához.

7 hónapost nem csipkedünk.Valószínűleg az idegrendszere nem bírja még a csoportban, idegen által felkínált rongyozást.

Ha kitartóan csinálnátok, a segéd csak a rongyot ajánlaná fel zsákmányként, idővel a kutya hozzá szokik a helyzethez és élvezné a rongyozást.

2011. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!