Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám kint vagy bent?

Kiskutyám kint vagy bent?

Figyelt kérdés

Ha úgy alakul nyár elejére szeretnénk egy kutyust. Nem kisméretű szobakutyát szeretnénk, viszont mikor majd hazahozzuk, még csak pár hónapos babakutya lesz. Ha majd megnő, mindenképpen kint kell laknia a kertben a saját házikójában, viszont háborog a lelkem, ha arra gondolok, hogy még pici lesz és én kint hagyom egyedül az éjszakában. Arra gondoltam, hogy amíg nagyon kicsi, megszokja az új helyet, minket stb. beviszem a házba, és a kosarában aludhatna az ágyam mellett. A baj csak az, hogy mindenhonnan azt hallom, hogy ha egyszer beengedem, a későbbiekben már nem fogom tudni kirakni. Pedig ha megnő, már nem maradhat a házban, főleg akkor nem, mikor nem vagyunk otthon. Mit gondoltok? Ha beengedem, bent is marad? Ha ez így van, akkor viszont hogyan készűljek fel, hogy kint tarthassam a kertben, mégse szenvedjen a kicsi?

A háza már készen fogja várni őt, és az se gond ha az első napokban az éjszaka nagy részében kint kell lennem vele, majd max betankolok elég kávéval..:D Ha az első éjszakákon kint vagyok vele, utána már megnyugszik és egyedül is meglesz míg mi bent alszunk? Kérlek segítsetek, már most bűntudatom van...


2011. febr. 23. 12:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
27%
Ha hamar kiszoktatod később már nem lesz gondod.
2011. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem főleg nyáron simán kint lehet, főleg, ha nagytermetű lesz. De tényleg az a legjobb, hogy oda szoktatod elejétől fogva, ahol mindig is lesz. Ha beszoktatod, akkor neked és neki is rossz lesz az a perc, amikor azt mondod nem jöhet be soha többet.

És szerintem ne legyél kint vele éjjel, mert ahhoz is hozzászokik...és akkor nélküled majd nem fog aludni. Nyugodtan hagyd ott, kegyetlennek hangzik, de másképp nem szokja meg. Lehet, hogy picit nyöszörögni fog, de ne csábulj el :) 1-2 éjszaka és abba fogja hagyni.

2011. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha kint hagyjátok, akkor fontos, hogy hozzatok el egy rongyot onnan, ahonnan a kutyust is hozzátok. Erre azért van szükség, mert ha érzi a rongyon a saját, meg az anyja szagát, akkor hamarabb megnyugszik,és megszokja az új helyét. Ezt a rongyot nyugodtan tedd be neki az óljába.
2011. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Én semmiképp sem tartanám kint amíg meg nem nő, ugyanis ha nincs mellette egy nagyobb kutya, akkor úgy ellopják, mintha nem is lett volna! Ismerősömtől is így lopták el a 3 hónapos kiskutyáját, aztán huss a 150000 forint, nem is beszélve a lelki törésről! Én a sajátomat 5 hónapos koráig bent tartottam. Való igaz, hogy a kiszoktatás nem volt zökkenőmentes, de néhány hét alatt azon is túl voltunk. Ha most vennék kiskutyát, akkor már alapból kint lenne, mert tudom, hogy a nagy kutya mellől nem tudnák ellopni. :)
2011. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Most nagyon megijesztettél... Ellopni egy picit kutyát? Milyen rohadt emberek vannak... Mondjuk én biztonságosnak tartom a kertünket, de..

Azt viszont nem tudom megoldani, hogy bent legyen míg meg nem nő nagyra, nem lehetek otthon egész nap otthon hónapokon keresztűl...

2011. febr. 23. 12:46
 6/22 A kérdező kommentje:

A rongy az jó ötlet, mindenképpen elhzok majd neki egyet a tenyésztőtől..

Amúgy ez komoly, hogy ne menjek ki hozzá éjjel, ha sír? Értem én, hogy hozzászokhat és minden éjjel követelheti, hogy kimenjek, de az első éjszakáknál új lesz neki minden, rongy ide vagy oda, nem akarom, hogy szenvedjen..

2011. febr. 23. 12:50
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
Akkor eleinte ne nagyon reklámozd, hogy van kutyád, sőt, ha tk-s, fajtatiszta, akkor még azt is tagadd le! Mondd, hogy csak egy kis menhelyi keverék. Egész kutyamaffia szakosodott már a fajtatiszta kiskutyák elrablására. Kicserélik benne a chipet és már viszik is külföldre!
2011. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ez szörnyű.. Idáig meg se fordult a fejembe, hogy emiatt is aggódnom kéne, de hát ma már tényleg mindent félteni kell... Van vmi ötleted, hogy tudom még majd védeni a kutyát? kamera?
2011. febr. 23. 13:05
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

A kamera jó, de lehet, hogy elég egy álkamera is elrettentésnek, meg "kamerával megfigyelt terület" tábla. Ha nem lehet a kerítésen belátni, az hasznos lehet. Esetleg ha valamilyen módon meg tudod akadályozni, hogy a kiskutya a kerítés közelébe menjen. Az ismerősömtől hajnalban lopták el, gondolom nappal kevésbé merészek. De a legjobb, ha nem reklámozod az új jövevényt, vagy ha reklámozod, akkor totál értéktelennek esetleg betegnek tünteted fel. Kölyök kutya séltáltatása közben minket is gyakran megállítottak, hogy decuki/milyenidős/milyenfajta/ésmennyibekerülegyilyenkutya... Aztán nem lehet tudni, ha esetleg van köztük egy rossz szándékú ember...


Nem akartalak megijeszteni, csak elmondtam a tapasztalatomat. Én sem gondoltam erre, amíg meg nem történt, aztán már másoktól is hallottam, hogy bizonyos városok kertvárosi részein sorra tűntek el a fajtatiszta kölykök.

2011. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát megijedtem, de köszönöm, hogy ezt elmondtad. Így legalább van időm gondolkozni és felkészűlni, hogy biztonságban legyen a kutyusom:)
2011. febr. 23. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!