Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dog Chow táppal etetem kutyáim...

Nory0722 kérdése:

Dog Chow táppal etetem kutyáimat! Azt hallottam, érdemes fél évente, évente váltani! Mit gondoltok erről? És egyáltalán mi a véleményetek erről az étrendről?

Figyelt kérdés

Dog Chow-val etetem a két közepes testű felnőtt kutyámat! Reggelente konzervet kapnak,este pedig tápot,a megfelelő mennyiségben! Ilyenkor télen,kicsit többet kapnak(értem ez alatt,hogy délután kapnak kis kutyatésztát szalámival,rizst hússal,vagy pulykacsontot)! Ezen kívül tanításnál jutalomfalatot és különféle fogtisztítókat és rágcsát kapnak. Tényleg érdemes ilyen étrend mellett tápot váltani fél évente?


Fél éve találtunk egy keverék kutyát,akkor még darlinggal etettem,utána váltottam és látványosan többet hízott a kutya(nem kövér). Teljesen egészségesek,székletül is jó!


2011. febr. 23. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha beválik a táp , akkor nem érdemes változtatni rajta.
2011. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen étrend mellett nem muszáj váltani. Persze ha ragaszkodsz hozzá... De ha mindenképp váltani akarsz akkor fokozatosan! Nekem nincs semmi bajom ezzel a táppal, közepesen jó prémium, meg is fizethető, ráadásul mondtad, hogy mást is kapnak. Szerintem jó ahogy most csinálod! ;)
2011. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM,NE VÁLTS!


Nekem 6 hónapos Yorkshire Terrierem van.Az első oltást a tenyésztőnél kapta, és a 2.ra mrá mi vittük.

Az első amit megkérdezett a doki hogy mit eszik.

Mondtam hogy Royal Cannint, és aztmondta az tökéletes, és nem szabad váltani!

A kutyáknak az a legjobb ha 1 fajta tápot kapnak,akár egész életükben, nem pedig a váltogatás, a tévhitekkel ellentétben.


Szerintem fogadd meg amit írtam,vagy kérd ki a te állatorvosod tanácsát.!

üdv.

2011. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor válts, ha valami nem oké vele. Pl. ápolás ellenére nem olyan szép a szőre, megfelelő adag mellett és sok mozgás mellett is sok a széklete. Nekünk ez volt (Dog Chow-val) Most váltottunk Josera-ra. Sokkal kevesebb a széklete és a szőre is szebb :) Bár ez is kutyafüggő. Ki kell tapasztalni, ha nincs semmi gond vele akkor nyugodtan maradhat.
2011. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,erre voltam kíváncsi,hogy igaz e! Köszönöm a válaszokat! Én is így vagyok vele,hogy jelenleg,zsebpénzből 'csak' erre jut,és ha drágábbat vennék,akkor is ugyanezeket kapnák mellé,mivel az orvos szerint 'egy kutya kapjon házi kosztot',ami véleményem szerint ez így nem teljesen igaz,főleg,hogy a beagle-m elég érzékeny gyomrú! Amúgy sem jó az,ha mindig csak zsíros ömlesztett házi maradékot kap,nem is biztos,hogy minden benne van,amire szükségük van! De azért szeretik a házi kaját,és így próbálom kompenzálni,hogy kapnak egy keveset,de azt is csak válogatna,nem zsírosat és nem fűszereset! Egyébként észrevettem,hogy ezt a tápot szeretik,ezt úgy értem,hogy a darlingot egész nap ették,hiába reggel eléjük tettem. Ezt viszont csak este adom oda,mivel egyből nekiesnek!:) Főleg azért váltottam,mert a beagle nem volt túl jól ezektől a minőségéhez képest drága tápoktól!
2011. febr. 23. 21:31
 6/9 A kérdező kommentje:
És még a másik az,hogy a beagle küzd bőrproblémákkal(nem törzskönyvezett,ajándékba kaptam,nem a legjobb vérvonal,de tökéletes vadász és családi kutya:) ). Az orvos azt mondta,hogy valamire(valószínű,hogy pollenra) allergiás,ami tavasztól őszig tart nála,ilyenkor kezelni kell,viszont a szőre is nagyon korpásodik! Kipróbáltam mindenféle gyógynövényes sampont(olyan is,ami 2ezer ft),olcsóbb vitaminokat és a gumikefét(a kozmetikus ajánlotta,mert szerinte sok az aljszőrzete),de egyik sem vált be hosszú távon! Valami sampont vagy vitamint,ami jó de nem túl drága tudnátok ajánlani?
2011. febr. 23. 21:35
 7/9 A kérdező kommentje:

Az utolsónak: Nem a táp miatt van ez,már előtte is jelen volt! Szép a szőrük egyébként,csak szerintem sampon vagy vitamin kell mellé,egy évben kb 6x fürdetem őket,főleg a beagle-t,mivel vadászkutya révén gyakran belefekszik a szomszéd lovak ürülékébe! A széklete kevesebb lett,jó kondiban van,kicsit most hízott is,bár ez a téli étrendtől van! 15kg-os beagle,mindenki azt mondta erre,hogy 'hu,jó kövér lehet',aztán mikor meglátták...'hát ez a kutya nem kövér,hanem beagle bőrbe bújt stafford':)) Kicsit izmos a drága,mivel mindig megyünk sétálni,biciklizni és a kert kb 150 m hosszú,folyton biciklik mennek el,ő meg mindet megűzi...:)


Tehát ezt figyelembe véve maximálisan meg vagyok vele elégedve,a szőre is szebb,sokkal aktívabb,kevesebb a széklete is. Már csak ez aggaszt kicsit,hogy nagyon korpásodik a szőre egy-egy fürdetés után,vagy mikor rajta van a pulcsija 1-2órát(mivel eléggé fázik ilyen rövid szőrrel) és ha leveszem,tiszta korpa!

2011. febr. 23. 21:43
 8/9 anonim ***** válasza:

A tápot nem kell váltogatni, ami beválik azzal nyugodtam etetheted. A kutyának kiegyensúlyozott étkezést kell, nagyon a változatosságra nincs igényük.

Én Kennels favorittel etettek, picit olcsóbb mint a DC, de jó minőségű, gondolod olvasd el: [link]

A korpára pedig vegyél neki sima embernek való Nizoral sampont, az én schauzerem is korpás, a kozmetikus ajánlotta rá és teljesen bevált-.

2011. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kipróbálom majd!
2011. febr. 24. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!