Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap ivartalanítják a...

Holnap ivartalanítják a kutyám, leírnátok nálatok hogy ment ez a dolog?

Figyelt kérdés
Eléggé aggódom, rejtett heréjű kan kutyám van, szóval nem olyan egyszerű az ivartalanítása. Nálatok hogy ment az ivartlanítás, mennyi idő volt maga a műtét, mikor ébredt fel a kutya, hogyan viselkedett, hogy vittétek sétálni utána? Meg jöhet bármi tapasztalat, tanács.
2011. febr. 23. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, nekünk is nyakunkon az ivartalanítás!!!
2011. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem szuka kutyám van, de azért leírom a menetét.

Tehát, előre megbeszéltük az időpontot az oltáskor, azután még szeptember előtt két héttel elvittük ivartalanítani.

Elaltatták, nem volt semmi gond, viszonylag jól viselte. A műtét olyan 45 percig tartott, nem volt semmi probléma.

Ezután hazavittük, az orvos tanácsára olyan helyre tettük, ahol félhomály volt és nyugodtan tudott ébredezni, hiszen még hatott az altató. Az első lépéseiben még botladozott, aztán újra "megtanult járni". Műanyag tálkából itattuk, vigyáztunk, hogy ne terhelje túl magát.

Másnap már vittük sétálni ( panellakók vagyunk ), soha nem volt még olyan engedelmes mint akkor. Természetesen csak egy rövid sétának indult, de a huszadik perc környékén megállt, leült. Így hát hazavittem az ölemben, nem akartam megerőltetni.

Aztán ahogy kellett, 10 nap múlva vittük varratszedésre, ekkor már nem is volt érzékeny rá, de inkább nem próbálgattuk. Mindent összevéve jól viselte, jobban nem is mehetett volna. Ezt nem kérdezted, de a mi szukánk ivartalanítása varratszedéssel együtt 12 ezer forint volt. Nektek biztosan többe fog kerülni, mivel kan és ráadásul rejtett heréjű. Olyan 14-15 ezerre számíts!

Sok sikert, kívánok Nektek mihamarabbi szerencsés műtétet és javulást!

2011. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Másfél hete vittem ivartalanítani a kan kutyámat. 17.30-ra voltam bejelentkezve és 19.10-kor léptem ki az orvostól. Rövid átnéző vizsgálattal kezdődött utána jött az altató injekció, rá 10 perc után már elaludt.(ezalatt a 10 perc alatt érdemes simogatni). Utána megkért a doktornő, hogy 19.00-ra menjek vissza. Akkor már ébren volt, egy kicsit bizonytalan volt a járása. Este bent aludt és ki volt nyúlva. Másnap jobban volt evett, ivott. A tölcsér miatt viszont nagyon szerencsétlen volt, beleütközött az ajtófélfába stb, de már játszott a másik kutyával. A másik kutya egy berni pásztor, de játék közben sem volt gond a seb miatt. 5-6 napot mondott az orvos a tölcsérre, de 3 nap után letörte magáról. Még 1 napig visszaragasztottam, de végül is lejött. Nem kifejezetten nyalta a sebét. Meg vagyok elégedve az ivartalanítással, szerintem nem igazak az ellenérvek, amiket fel szoktak hozni ellene.

A rejtett here szerintem csak összegben több. Nem hiszem, hogy más szempontból nagy jelentősége lenne.

2011. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 24. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!