Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a kutyám, hogy...

Hogy vegyem rá a kutyám, hogy rágjon?

Figyelt kérdés
Van egy 3 és fél éves yorki kutyám, akinek tiszta fogkő a foga. Veszek neki mindig fogtisztítós rágókákat, de ezeket nem rágni szokta, hanem addig nyalja, míg megpuhul és úgy eszi csak meg. Nem szeretném, hogy idő előtt kiessenek a fogai. Mit tegyek?
2011. febr. 24. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz , mert lehet hogy fáj neki a rágás és azért puhítja meg ! Fogkő leszedés után pedig ha lehet normális kajával etesd.
2011. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit szokott enni?
2011. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Száraz kutyakaját leginkább és mellette szoktam neki adni házi kosztot is, amit mi eszünk.
2011. febr. 24. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Száraztápot mennyi , milyet , és beáztatod-e valamibe ?
2011. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mennyit helyett: hetente hányszor ?
2011. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Acana a kutyatáp neve és minden nap azt kap csak mellé még szokott házi kosztot is kapni. A szárazat úgy, ahogy megrágja, de pl. ha adok neki egy darab csirkehúst sokszor lenyeli egyben.
2011. febr. 24. 12:32
 7/7 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz vele, és kérjél fogkő leszedést, nem lesz olcsó, szerintem 10-15 ezer forintért már megcsinálja a doki. A fogkövet muszáj leszedetni neki, mert abból még komolyabb problémák is lehetnek. Ha tényleg nem megy neki a rágás, akkor lehet érdemesebb lenne neki valami fogtisztító tápra átállni, van a Trovet gyógytápoknak egy ilyenje, az fogtisztítós. Nekem annak idején az orvos ajánlotta fogtisztítás helyett, de nekem azzal szerencsére nem volt semmi bajom. Itt van, ez a táp az: [link]

Nem tudom, miket tartalmaz ez a táp, sosem etettem ezzel, nem is ismerem annyira, csak nekem ajánlotta az orvos, hátha bejön nektek. Ha pedig maradsz az Acanánál továbbra is, akkor viszont azt tudom mondani, hogy fogmosás. Viccesnek hangzik, de ha ezzel tudod a fogkövesedést megelőzni, akkor miért ne tennéd meg? Ahhoz is tudsz kellékeket venni. Itt is vannak pl:

[link]

2011. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!