Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a fehér boxerekr...

Mit gondoltok a fehér boxerekről? Lent.

Figyelt kérdés

Mivel szeretnk egy boxert, sok hirdetésen fehér kolykoket is látok.

Úgy értem előnyös a tartásuk vagy ellenkezőleg? Hallottam, hogy versenyeken nem vehetnek részt, és süketek is lehetnek részben, mi igaz ebből?


2011. febr. 24. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igaz. Versenyeken nem tudom, de az biztos, hogy sok betegség járhat a tiszta fehér színnel. A süketség a leggyakoribb. Én nem vennék a helyedben fehéret.
2011. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem inkább a barna tetszik,de a fehér is szép.Barátnőmnek olyan van.Úgy tudom vele minden rendben,4-5 éves lehet...
2011. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szín: Sárga vagy csíkos. A sárga különböző árnyalatokban fordul elő, a világostól a sötét őz-vörösig, de a középső árnyalat a legszebb (vöröses sárga). Fekete maszk. A csíkos változat sárga alapon - a fenti árnyalatokban -, sötét vagy fekete, a bordák irányában futó csíkokkal rendelkezik. Az alapszínnek és a csíkoknak határozottan különbözniük kell egymástól. A fehér jegyek alapvetően nem elutasítandók, sőt kifejezetten tetszetőse lehetnek.


Szín hibák: A fangon túlnyúló maszk, egymáshoz túl szorosan vagy csak egyenként elszórt csíkok. Piszkos alapszín. Összekeveredő színek. Nem szép fehér jegyek, mint például teljesen vagy félig fehér fej. A standard által nem leírt alapszín, vagy olyan alapszín, melynek több mint egyharmadát fehér teszi ki.


Tehát fehér boxer elvileg nem kéne, hogy legyen.

2011. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Ezt olvasd el, minden benne van: [link]
2011. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elfogadták a fehéret is nemrég. Lehet kiállítani.
2011. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző!

Utánanéztem. A jelenlegi standard szerint a fehér nem elfogadott:


"FAULTS :

...

Unattractive white markings such as a entirely white head or white on one side of the head. Other colours and white markings exceeding one third of the ground colour."


Viszont, hogy a Ninna által belinkelt oldalt is idézzem:

"Ettől még azonban a világ egyik legjobb, legnagyszerűbb kutyája lehet! "

2011. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ha rendes tenyésztőtöl veszel értem ezalatt, hogy a szülők rendesen szűrve vannak akkor nem lehet probléma vele. Viszont, ha szaporítótól veszel akkor nagy az esélye, hogy kifogsz egy beteg kutyát. Sajnos én is így jártam 5 éve, vettem egy fehér boxost és sajnos csipőízületi diszpláziája van szegénynek. Persze ez színtől függetlenül öröklődik, ha nincsenek szűrve a szülők és úgy hoznak le almot. De attól eltekintve nagyszerű kutya, szép nagy, erő robosztus testalkatú és nagyszerű társ.

Szerintem mindenképp tenyésztőtől vegyél, nehogy te is úgy járj mint én.

2011. febr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!