Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor valaki elmegy itthonról...

Mikor valaki elmegy itthonról vagy hazajön, rohangál össze vissza a két németjuhász, és úgy ugat, hogy bele lehet süketülni. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
8 évesek. Gondolom valaki beléjük nevelte, mert még sosem láttam kutyát így megőrülni. Kedves hogy köszönnek, csak nagyon idegesítő. Hogyan lehetne leszoktatni őket erről?
2011. febr. 25. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmenetelkor, hazajövetelkor nem szabad nagy patáliát csapni. Ha hazajössz, és odamennek, ugatnak, ugrálnak, fordítsd el a fejed, rájuk se nézz. Ha megnyugodtak néhány perc múlva, hívd be őket és játszatok.
2011. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem őrültek meg,csak izgatottak! Ezt te váltod ki belőlük mivel neked kell lenni a falkavezérnek, ha nem te vagy akkor nagy káosz lesz!
2011. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Az én két kutyám is ilyen és nem akarom leszoktatni őket.

A kapura ugrálnak, amikor megjövök, nem is lehet ajtót nyitni tőlük, amíg meg nem simogattam őket.

Simogatás után megnyugszanak és ki lehet nyitni az ajtót.

Ha túlzásba viszik az örülést, akkor megállok, ül parancs és csak akkor simogatom meg őket.

Ha nem ülnek, nincs simogatás.

Nálunk az egyik eleinte felugrált örömében, de őt addig nem simogattuk meg, amíg le nem ült.

Hamar megtanulta.

Néha úgy jövök be, hogy az egyik megfogja a csuklómat, húz a bejáratig és ott elenged.

Ha a férjem jön haza, akkor kb 5 percig nem tudok vele beszélni, mert a kutyák várják a simogatásadagjukat.

Ha megkapták, mennek a helyükre és nekem csak akkor köszön.

Az enyéim nem ugatnak ugyan, csak vinnyognak, de ha zavar az ugatás, próbáld ki, hogy leülteted őket, mondd, hogy csönd és ha szót fogadnak, akkor simogasd meg őket.

Persze, ha nem ismerik a csönd parancsot, előbb tanítsd meg nekik.

2011. febr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
simogatással csak az agyukba rögzíted, hogy ügyes vagy, így kell viselkedni!
2011. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden ember másként reagál, de igazad van, hogy a simogatással rögzítem a ugrálást.

Ezért írtam, hogy én nem akarom leszoktatni őket, mert amit csinálnak, az még nem vágja ki nálam a biztosítékot.

A felugrálás már zavart, arról le is szoktattuk őket.

2011. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8 évesek.. Idáig nem csinálták? Le vannak-e fárasztva munkával, vagy csak vannak ketten egymásnak az udvaron?
2011. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!