Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a kanok mozgékonyabb...

Igaz hogy a kanok mozgékonyabbak mint a szukák?

Figyelt kérdés
És hogy a szukák könnyebben taníthatók mint a kanok?
2011. febr. 25. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért nem általánosítható!

A mozgékonyság tuti igaz, nekem egy hyperaktív ivartalanított 8 hós kanom van. Okosnak tartom, könnyen tanul, de még fejlődni fog...

2011. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen változó! Nem lehet általánisítani!


Nekem 2 amstaffom van, egy kan és egy szuka.

Mind a kettő makacs, mivel terrierek ráadásul, de a kan sokkal előbb "betörik" bármiben, mint a szuka.

Mozgásban meg a szukánk az aktívabb.


De elvileg amit írtál, úgy van, de gyakorlatilag meg nem biztos. 23/N

2011. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet különbséget tenni. Még azt sem lehet mondani h fajtánkként változó. Ez konkrétan egyedenként változó. Attól inkább függ h kik voltak a kutya szülei.
2011. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, nekem van egy álláspontom, amit a kutyázás óta tartottam meg magamnak.

Mivel a kanok nagyobbak, robosztusabbak, a gazdák gondolhatják úgy, hogy több mozgás kell nekik. De ez nagy általánosságban eltérő, nem feltétlenül igaz.

A szukák nem taníthatóak könnyebben, de az igaz, hogy nem annyira domináns egy szuka staffordshire terrier, mint egy kan. Így nem nehéz kitalálni, hogy nem annyira makacsak. Tehát a dominanciájából adódik, hogy mennyire kezelhető, tanítható. Ezért mondják, hogy általában a szukák könnyebben tarthatóak.

2011. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, a kisfiúk meg mind verekedősek, a lányok meg mind babáznak - ez ugyanolyan.... Nem lehet általánosítani, semmi mentén. Vannak igenis nagyon kemény, domináns szukák is és mindenkinek behódoló kanok. És soha nem tapasztaltam, h a kutyám neme, nemi attitűdjei bármit is befolyásoltak volna a taníthatóságán, mozgásigényén.
2011. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz , teljesen egyedfüggő.
2011. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Amit az egyik válaszoló írt, hogy a staffoknál a kan mindíg a dominánsabb, ezzel nem értek egyet. A szukám dominánsabb, mint a kanom, de nem egy staff szukát ismerek aki dominánsabb a kanoknál. Szóval semmi értelme, általánosítani, megint csak hangsúlyozom.

2011. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én észrevételem az, hogy a legtöbb kutyás filmben és a kutyasportban is inkább a kanok jeleskednek.

Gondolom, hogy nagyobb bennük a kitartás.

Nagyon sok kutyás sportot és munkakutyázást is láttam, akár idehaza akár külföldön, a kutyák 80%-a kan volt.

Ezzel nem azt állítom ,hogy a szukák nem jók, sőt vannak kifejezetten is strapabíró szukák, de mégis a kanok vannak előnyben.

2011. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sportja válogatja. Agilityben nem mérvadó a nem, és nincs is nagyon nagy eltérés az arányokban. A frisbeevel ugyanez a helyzet.
2011. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!