Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből jöhetek rá, hogyha...

Miből jöhetek rá, hogyha valaki szaporító?

Figyelt kérdés

Pl amik expresszen vannak hirdetések, azoknak kb hány százaléka ilyen?

mert ha nem adja feltűnően olcsón, és a kiskutya is egészségesnek tűnik akkor hogyan tovább? :D


2011. febr. 25. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
90%

Törzskönyv, ennyi.

Aki nem ad törzskönyvet, az nem tenyésztő.

Ez persze nem jelenti azt, hogy a tk. nélküli kutyák nem lehetnek egészségesek.

Viszont akik nem tenyésztők, azok értelemszerűen nem viszik tenyészszemlére a kutyáikat (csak tk-es kutya mehet tenyészszemlére), és nagy valószínűséggel szűrésre sem viszik, mielőtt befedeztetnék a szukát.

Tehát nem tudhatod, hogy a kutyának milyen örökletes betegségei lehetnek.


Ha rám hallgatsz, nem az expresszen keresel kutyát.

2011. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az expresszen nem szabad kutyát még csak nézni sem.

Legjobb ha gyűjtőoldalakat keresel (pl. nemetjuhaszkutya.lap.hu) és ott keresel tenyésztőket.

2011. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 Csurmi ***** válasza:
92%

Vegyél Kenneltől dirketben. A fajtaszövetségektől kérj ajánlást. Nem tudom milyen fajtát szeretnél, de minden pénzt megér egy igazi törzskönyvezett és jó helyről származó állat.


Ha látsz egy hirdetést:


1. Kérdezd meg van-e törzskönyv (tipikus kamu duma, a szülőknek van, de ezt az almot anyagi okok miatt nem regisztrálta, vagy szerbiából tud szerezni..)


2. Ha nincs de te mégis szeretnéd, akkor ragaszkodj ahhoz hogy megnézd a helyet. (Meg tudom mutatni csak nem akarom)Ha mégis kötélnek áll de nem vele lakik a kutya vagy egy tanyán tarja őket, akkor már add is fel, az szaporító.


3. Ha megmutatja, és a kölykök nincsenek az anyjukkal, vagy nem tudja megmondani ki volt az apjuk (akit szintén nézz meg) akkor szintén esélyes.


Szertinem ennyit legalább ellenőrizz.

2011. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutyát akarsz? Szerintem a fajtáknál jellemző betegségek szűrés meglétét kellene megnézni az eladó kutyák szüleinél. Ha túlkínálat van a piacon és megmarad 1-2 kiskutya az alomban, akkor elképzelhető, hogy olcsóbban jutsz kiskutyához. Én se vettem fajtán belül túl drága kölyköt, de meg vagyok elégedve. Ne, hogy már szégyen legyen, ha valaki olcsóbb kutyákat is megnéz.
2011. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. febr. 25. 10:54
 6/68 A kérdező kommentje:
pekingi palotakutyában gondolkodom, 15-20ezerért már vannak is, csak azon gondolkoztam, hogy ezek vajon akkor szaporított vagy tenyésztett blökik?
2011. febr. 25. 10:56
 7/68 anonim ***** válasza:
100%
Amit mindenképp kérj: Törzskönyv, szülők egészségügyi szűrései, tenyészszemle eredményt meg tudod nézni a szülők törzskönyvén, szerződés, személyes találkozó, a kutyák életkörülményeinek megtekintése, kiállítási eredmények.
2011. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
100%
Azok szaporítottak.
2011. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:

megint köszi a válaszokat :D

most 2011-ben mennyibe kerül kb egy ilyen kutyuli?

2011. febr. 25. 11:01
 10/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem az tesz valakit tenyésztővé h nem adja olcsón a kutyát.

Tedd fel ezeket a kérdéseket annak akitől venni akarod a kutyát:

- van-e törzskönyve (olyan ami nem felülbélyegzett) a kölyköknek (és az felejtsd el mert olyan nincs, h ki lehet váltani ha a gazdi azt akarja - vagy az egész alomra váltják ki vagy sehogy, olyan nincs h egy alomból 2 kiskutyát letörzskönyveztetnek, 3at meg nem)

- milyen szűrővizsgálatokat csináltatott meg a szülőknek és ezeket a hivatalos eredményeket megnézheted-e

- milyen célja volt ezzel a párosítással, miért pont azt a kant választotta a szukájához


Ha ezekre a kérdésekre nem tud normálisan válaszolni, illetve csak mellébeszél, elkeni a dolgokat akkor az szaporító.

2011. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!