Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztők, lehetséges...

Kutyatenyésztők, lehetséges mini havanese-t normál havanessel pároztatni?

Figyelt kérdés

Van egy havanese szuka kutyusom, mellé szeretnék egy fiut. Nem kívánok professzionális tenyésztő lenni, csak esetleg 2 évente egyszer egy almot megengedni nekik.

A szukám normál méretű havanese (tehát jelenleg 7 kilós). Találtam most a hírdetések között egy csodás kisfiút, törzskönyvet kapnék hozzát (hobbi célű tözskönyv- van ilyen?) azonban a fiúcska a tenyésztő szerint felnött korában max. 4kg lesz.


Ez így passzolhat, vagy semmiképp se vegyek egy mini havanese-t?


2011. febr. 25. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mini havanese? lol A yorki után meg ez is?


Ám semmi esetre nem javaslom, hogy még egy kutyád legyen. Szaporító akarsz lenni?

Fúj!


Majd jönnek, és kapsz még ám hideget-meleget! :)

2011. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

...ha ennyire nem értesz a kutyákhoz (és alapból szaporítótól vásárolnál "tenyészkant") akkor miért akarod kockára tenni egy esetleges alomban születendő kölykök és a már meglévő kutyád egészségét?!

A kutyatenyésztés a kutyázás csúcsa szerintem és nagyon nagyfokú felkészültséget és tapasztalatot igényelne. Csakhogy reális képet kapj te ezen "piramisnak" a legalján vagy és nem a csúcsán, vagyis kérdéses, hogy érdemes vagy arra egyáltalán, hogy kutyát tartsál...! 10 év kitartó munkájával, tanulással talán lehetsz tenyésztő, de akkor már nem fogsz ilyen buta kérdéseket feltenni.

A kutya sokszorosítása csak egy önző emberi igény jelen esetben, és nem a kutyád szükséglete-ivartalanítsd inkább mihamarabb Kedvencedet és ne szaporítsd ha szereted a kutyákat!

Ismerd meg a kutyát mint fajt és a saját kutyádat annak természetes igényeit, és valódi szükségleteinek megfelelően foglalkozz vele-ez lehet az első lépés, hogy ne egy buta kutyagyáros legyen belőled!

2011. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

nos erre a kérdésre itt a fejedet fogják venni! Azért, mert:

1: ne szaporíts, ha a tenyésztő hobbi célra ad kutyát neked, valószínű, hogy ivartalanításra kötelez!

2: ezért vannak ideggyenge, túlszaporított kutyák, mert nulla hozzáértéssel akarsz belevágni!

3: ha komolyan gondolod, és szereted a fajtát akkor ismerd meg őket rendesen, tanulmányozz mindent és egy pár éven belül váltsd ki a kennel nevet stb....és lehetsz tenyésztő!

4: lehetsz szaporító is, ez a saját döntésed, de nagyobb méretű kutyával nem ajánlatos pároztatni...de ezt majd leírják a hozzáértők!

2011. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hobbi célú kutya azért hobbi célú, mert nem tenyészthető.

A szukádnak van törzskönyve? Ha van, akkor kezdjél el vele kiállításokra járni, menj el egy tenyészszemlére, és ha eredményes a kutyád és tenyészthető is, akkor válthatsz ki kennel nevet. Nem is kell neked kan kutyát vásárolni, úgy is lehet, hogy egy másik kennel kan kutyájával fedezteted a tied. Persze ennek ára van, de olcsóbb, mintha te vetted volna a kant is.


Amúgy így kimondottan hobbi célú törzskönyv nincs, az lehet, hogy hobbi célra adja a kutyát, törzskönyvvel, de akkor ugye ivartalanítani kell, vagy esetleg felülbélyegzett a törzskönyve, ilyennel sem lehet tovább tenyészteni, mivel ugye már az egyik szülője is azt a jelzőt kapta a tenyészszemlén, hogy nem tenyészhető, azaz már annak a kutyusnak sem szabadott volna világra jönni.

2011. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Elnézést mindenkitől. A szuka kutyám törzskönyves. És mellé szeretnék itthon egy másik kutyust is. Ezért keresek most egy másik törzskönyves kutyust. Hogy esetleg késöbb ha úgy adódik legyenek kiskutyáik.

Igazán felháborítónak tartom amikor valaki azt jelenti ki, ismeretlenül egy kérdés alapján, hogy valakinek kutya sem való és elhordja az embert ismeretlenül.

Biztosíthatok mindenkit a felöl, hogy a kutyusom a lehető legnagyon szeretettben és egészégben növekedik - kislány, és nagyon sok közeli ismerőstől és más emberektől hallottam, hogy ivartalanítást nem ajánlják, mert szuka kutyáknál megnöveli a lehetőségét az emlőráknak - ha minimum 1x nem volt lehetősége kiskutyákat szülni.

Egy társat mindig is akartunk mellé beszerezni, ezért keresünk most egy kisfiút.

Természetesen egy percig sem gondoltam, hogy minden ismeret nélkül beleugrok a "szaporításba" ahogy ti írjátok.

A kérdésemet szimplán pontosan tudatlanságom miatt címeztem nektek, mivel a hírdető szerint a mini kan kutya sokkal jobb tenyésztő páros egy nagy szukához mintha egy normál méretű havanese-t szereznék be.

Segítségért fordultam hozzátok, értelmesen, és szeretnélek megkérni titeket, hogy ti is így álljatok hozzám.

Egy percig sem szándékszom megsérteni egyik híres kutya kennel tenyésztőt sem. Végig telefonáltam majd az összeset Magyarországon akik Havananessel foglalkoznak, de sajnos egyik sem áll rendelkezésre jelenleg pici eladó kan kiskutyával, ezért kezdtem internetes hirdető portálokon keresni kutyusokat.

2011. febr. 25. 14:26
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

ezeket nem írtad a kérdéshez, és ettől függetlenül is szaporítónak fogsz számítani!

Az meg hülyeség, hogy rákos lesz, mert pont akkor nő meg ennek az esélye ha pároztatva volt már....

2011. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Legjobb barátnőm 4 különböző fajtájű mindd törzskönyves szuka kutyája, aki ivartalanítva volt, egyszer sem szült, mindd emlőrákban hallt meg 8-9 évesen.

Megkérdeztem erről az állatorvosunkat, mi a véleménye erről, és ő is megerősített erről a tényről.

2011. febr. 25. 14:37
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes,az én (felnőtt korban)ivartalanított két kutyám közül az egyik 15,másik 17 évig élt.

Most halt meg emlőrákban+átteteiben egy ismerős 6 éves,nem ivartalanított szuka("hadd legyen egyszer kölyke,kínzás az ivartalanítás"-mentalitású,de kutyáját nagyon szerető gazdié).A gazdi zokogva veri a fejét a falba,hogy ha ivartalaníttatta volna időben,a kutya még most is vígan élne.

És nem ő az egyetlen ilyen.

2011. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nőstény kutyát is szerezhetsz mellé, meglesznek jól. És a sok kis utód miatt sem kell főnie a fejednek.


Elhiszem, hogy szereted a kutyádat, de pont ez miatt nem kéne szaporítani vele.


Minden rendes kennelt végigtelefonáltál? És nekik is elmondtad a terveidet? Mert akkor gyanítom, hogy ők is csak lekoptattak (már bocs a szóhasználatért).


Oké, felejtsd el az emlőrákot, látom, meggyőzni nem tudunk. Sajnos hallottunk már nem egy kontár állatorvosról. A négy kutyás barátnődnek is a szava aranyat ér, akkor miért tőlünk kérsz tanácsot.

Azt hiszem, hogy senki sem írta, hogy ivartalanítva egyes betegségek teljes mértékben kizárhatóak. Itt esélyekről beszélünk. Nagyon nem mindegy, ha egy ivartalanítástól a pl 60%-os esélyt 1%-ra redukálom. Én megtettem mindent, a többit a sors dönti el.


De nyugodtan szaporítsd a szukádat egy hobbitörzskönyves (ami annyit ér, mintha rajzoltad volna) kannal, növeld a genetikailag gyenge kutyusok számát!


Tessék, megkaptad a vállveregetést, remélem boldog vagy.

Nem értem, ha már van egy elhatározásod, akkor minek kérdezel rá, ha senki sem tud eltántorítani.


Mini havaneseről meg életemben nem hallottam, vajon miért is? Ja, mert hobbi célra vannak csak a túl kicsi temetük miatt, tehát a jelenlegi tulaj sem javasolja szaporításra.

2011. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Ezer bocs, de nem hiszem el, hogy 4-ből 4 szuka kutya emlőrákban halt meg. Még ha ivarszervi daganatról lenne szó...de az sem ilyen gyakori.

Nekem egy yorkis ismerősöm ellette a kutyáját, őt is megműtötték emlőrákkal 1 év múlva...(ellés után!) Most 13 éves, és semmi baja.


Ez a 4-ből 4 emlőrák, és mind belehalt...nekem bűzlik:)

2011. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!