Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat muszáj pároztatni?

A kutyákat muszáj pároztatni?

Figyelt kérdés
Vannak állataim kutya, macska, hörcsög és teknős. Nem szeretném őket pároztatni. Baj lenne ?
2011. febr. 25. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
nem baj, csak akkor kell pároztatni ha akarsz kicsiket és tudsz mit kezdeni velük
2011. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szeretem a kölyköket és el is tudnám tartani,de olvastam több oldalon, hogy az állatoknak fáj a párzás.
2011. febr. 25. 14:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne muszáj?

És egyáltalán nem kell pároztatni!Elég sok gazdátlan állat van már ily is nem kell még több!

2011. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
JÓL VAN! nem is akarom! sose szerettem volna. :)
2011. febr. 25. 14:43
 5/16 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy az állatoknak fáj a párzás. Ösztönből cselekszenek. De miért lenne baj, ha nem pároztatnád őket? Egyáltalán nem baj. Sőt. Minusz ~6 kölyökkutya, minusz ~8 kismacska jön a világra (egy alkalommal), akik esetleg tovább szaporodnak, és sok-sok kóbor és menhelyes blöki lesz belőle.. :)
2011. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ez az hogy ösztönből. :) na de akkor egyetértetek velem ? amúgy ha lenne akkor sem lenne kóbor mert megtartanám őket. :)
2011. febr. 25. 14:47
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Az állatok tényleg nem élvezik a szexet. Jól teszed hogy nem pároztatod őket! Ha tényleg nem szeretnél kiskölyköket(dícséretes hogy ellen tudsz állni, sokan nem:), ivartalaníttasd a kutyádat, sok betegséget megelőzhetsz vele, és egy életre szól.
2011. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm. eltartanám én őket, de nem szeretnék!!! én inkább a jelenlegi állataimnak adok meg mindent.
2011. febr. 25. 14:49
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon helyes, hogy nem akarod őket pároztatni. Inkább a meglévőknek adj meg mindent, amit tudsz. :)
2011. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%

Önmagában a párzás nem rossz dolog, tehát az ok, amiért nem akarod pároztatni, az rossz.

Az ösztön hajtja őket, de végülis az embert is, úgyhogy ha pl. a kutyádat nem ivartalanítod, sokkal nagyobb szenvedést okozol neki mentálisan ha nem pároztatod, mint ha pároztatnád.

Pontosítva ha pároztatod semmilyen szenvedést nem okozol neki. Nem élvezik, de az ösztöneiket kielégítik, ami nagyon fontos.

(egyébként az sem igaz ilyen általánosan, hogy egyik állat sem élvezi a párosodást)

Szóval ha nem akarod pároztatni a kutyát, és kínozni sem, ivartalanítani kéne.

2011. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!