Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a Beagle-ről?

Vélemények a Beagle-ről?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát tavasszal , a beagle-re gondoltam.

Szerintetek milyen kutya?

legfontosabb kérdésemim:

megfér a cicákkal és a gyerekekke?

nagy a helyigényük?

tapasztalatokra is kiváncsi lennék


2011. febr. 25. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Beagle nem való kezdő kutyásnak, mert nagyon önfejű tud lenni. Ha nem tudsz vele megfelelően bánni, könnyen fejedre nő, szökős és behívhatatlan lesz. A mozgásigénye is nagy.

Maximum úgy vállald be, ha tudsz járni vele kutyaoviba, majd kutyasuliba, különben könnyen csak a bosszúságot leled benne öröm és boldogság helyett.

Olvass utána a fajtának alaposan, látogass meg tenyésztőket és ismerd meg személyesen őket, mielőtt bármilyen fajta mellett döntesz.

[link]

2011. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt kettő beagle kutyánk is.

Jól írta az első..Nagyon édesek,imádni valók,de sok a gond velük,mert önfejűek,makacsok,és ha nem foglalkozol velük rosszat tesznek..Az én kutyám például ha nem foglalkoztunk vele séta közben akkor a legelső szarba meghempergett..Ha elengeded,akkor csak órák kérdése,hogy újra vissza csalogasd magadhoz..Imád játszani,és ha kergeted,hogy elkapd,már játéknak veszi..(nálunk mindig volt virsli mert evvel tudtuk csak visszacsalogatni..

Szeretni való kutyus,és tud is szeretni nagyon...Akár az ember ölében is elalszik ha jól érzi magát.Ha egyszer felengeded az ágyadba,soha több nem fogod tudni leszoktatni róla...:)

Általában elvan más állatokkal is akár cicákkal,de csak akkor ha kis korban együtt nevelkedtek..A gyerekeket imádják,hiszen velük lehet játszani..De ha állandóan csak játék van,sosem fog szófogadó lenni..Helyigényük a lakásban nem nagy.Elég egy kutyapárna vagy egy fotel,és ő már boldogan elvan.A lényeg,hogy mindig legyen valaki akit láthat,és legyen ennivalója :)

Viszont mozgásigénye van nagyon..Ha viszed sétálni akkor futni kell,játszani kell vele..

Még valamit..Amikor mi jelentkeztünk a kutyasuliba az oktató első kérdése hogy mennyi idős a beagle.1 év alatt nem szívesen foglalkoznak vele,mert nehezen figyel még..De később jó tanuló lesz :)

kezdőknek én sem ezt a kutyafajtát ajánlanám..

2011. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első kutyának nem ajánlom, mivel ha ő lesz a falkavezér káosz lesz, ha nem tudod irányítani. :] de segíthetek is majd.
2011. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak a barátnőmnek van beagle-je (nekem bernim van), de azért így is ismerem a fajtát.

Ahogy már írták előttem nagyon makacs tud lenni, elég nagy a mozgás igénye, és hát a barátnőmé nagyon nem bírja a macskákat már kicsi (3 hónapos) korától kezdve macskák közt van, de nem tudta vele megszoktatni őket (de különben a macskák a hátsó részében vannak a kertnek és a kutya nem tud hátra menni csak a hülye macskák folyton előre jönnek) de ez nem meglepő hisz kotorékeb, de a gyerekeket nagyon szereti.


A barátnőmnek első kutyája volt, és kutyasuli meg minden segítség nélkül nagyon jól nevelt kutyát képezett belőle.

2011. febr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy 10 hónapos beagle gazdája vagyok.

Ő az első olyan kutyám, akit rendesen nevelek is, és ő tényleg az enyém, nem a család kutyája.

Nagyon nehéz vele, szóval meg kell szenvednem azért, hogy engedelmes legyen. Kutyaoviba is jártunk és alapfokú tanfolyamra is. Nem sokára megyünk középfokra. Szerintem ez nélkülözhetetlen, én kutyasuli nélkül nem is tudom, mit kezdenék a kutyával, pedig nagyon sok könyvet, fórumot stb. olvastam a kutyanevelésről és a fajtáról is.

Nálunk ő kinti-benti kutya, de így is minden egyes nap elviszem sétálni, kutyák közé minimum 2 órára. Ha kimarad a séta, vagy rövidebb időre megyünk, vagy nem játszik más kutyákkal, itthon vezeti le az energiáit.

Nagyon következetesnek kell vele lenni.

Nálunk van egy kb vele egykorú kiscica, akit az utcáról fogadtunk be. Mikor a kutyát sétáltattuk, mellénk szegődött. Imádják egymást, és ő igazából minden állatot imád. Gyerekekkel is jól kijön, legalábbis a családi barátok gyerekeivel elvan.

Szóval én csak akkor ajánlom, ha kutyasulira van lehetőség, és még így is nehéz lesz. Nekem az oktatók azt mondják, hogy ő a legjobb beagle, akit valaha láttak, de én így is nehezen bírok vele.

Egyébként imádnivaló, de mindenhol ott akar lenni, folyamatosan fontoskodik.

Ha van még kérdés, szívesen válaszolok.

2011. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk két gyerek is van. Nehéz vele, de nem reménytelen csak akarni kell. ő is ugyan olyan kutya és minden kutyát lehet tanítani. 2 éves a miénk és egyszer szökött el de akkor is csak a túl oldalra egy tüzelő szukához. Bár lehet h nem lesz olyan mint egy vizsla h az utcán is szabadon megy, de ő nem is vizsla akkor nem is kell olyannak lennie. ennyi.szóval szerintem nyugodtan lehet beagle, de nagyon magabiztosnak és türelmesnek kell lenned vele.
2011. júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!