Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vérzik az ivartalanított...

Miért vérzik az ivartalanított szukám?

Figyelt kérdés

6 éves keverék szuka kutyám van, aki - anyagi okok miatt - meglehetősen későn, 2010. október 19.-én lett ivartalanítva. Mivel ciszta volt a petefészkén, és mivel nagyon vigyáztam rá, egyszer sem volt kölyke, de minden évben 1-2 alkalommal tüzelt, ami meglehetősen problémás időszak volt.

Most, először a műtét óta, újra vérzik.

Egyszerűen nem tudom, mi lehet az oka.

A Kisállat Egészségügyi Könyvben "ovariectomia" szerepel, ami - mint utánakerestem - petefészek eltávolítást jelent. Vagyis kölyke nem lehet, ivartalanítva van, de akkor miért vérzik, mintha tüzelne?

Sok-sok keresgélés után azt az információt találtam, hogy ha csak elkötötték a kutyát, attól a tüzelés még nem szűnik meg, csak kölyök nem fogan. Az Egészségügyi Kiskönyv bejegyzése ennek ellentmond.

Jövő szerdán első dolgom lesz, hogy nekirontsak a kutyát operáló dokinak, az okokat firtatva, de addig is szeretnék magyarázatot kapni, ha lehetséges.

Normális dolog-e, hogy a kutya vérezzen (talán tüzeljen?) petefészek eltávolítás után, vagy talán egyéb okból vérzik, mintha tüzelés lenne?

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(Kérem, a felbőszült állatvédők "Biztos nem szereted/eteted/gondozod/figyeled eléggé a kutyádat!!!" jellegű hozzászólásainak mellőzését, ha lehetséges, köszi.)


2011. febr. 25. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

roti vagy labi a kutyus?-csak azért érdekldöm mert ezeknél a fajtáknál gyakorta rövid a petefészket tartó szalag (bár lehetséges bármilyen kutyánál)és előfordulhat, hogy biztonsági okokból nem merte rendesen elvágni a doki-ha pediglen egy pici darab, ha csak egy csonk is bennmaradt a petefészekből akkor az működhet továbbra is-a hormotermelés minimalizálódik, a nemzőképesség megszünik, de évente egyszer jelentkezhetnek a tüzelés tünetei(-ha csak az egyik oldalon végezték hiányosan a műtétet)

kérdezd jól ki a dokit -ha nem kapsz egyértelmű, megnyugtató választ, akkor konzultálj más állatorvossal is!

2011. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a méhet meghagyták, akkor lehet méhgyulladás a vérzés oka, bár ennyire nem értek hozzá.

Az biztos, hogy nem normális a dolog, minél előbb keresd meg az orvost.

Az enyémet teljesen kipakolták anno, de a drága doktor úr elég hanyag munkát végzett, beszakadt egy kis darab petefészek, ami miatt teljesen olyan volt a kutyám, mintha tüzelne, még a kanok is mentek utána. :( Bár neki a méhét kivették, így vérzés nem volt.

Remélem megtalálják az okot és minden rendben lesz!

2011. febr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, tényleg labi keverék, és volt már neki gennyes méhgyulladása, amiatt kellett kipakolni.

Egészen biztosan meg fogom kérdezni a dokit, remélem, tényleg csak a hormonok dolgoznak, és nincs semmi baj.

Még egyszer köszi!

2011. febr. 25. 23:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha gyulladásos méhet vettek ki, előfordul a legnagyobb odafigyeléssel is, hogy akár mákszemnyi darab bent marad. Ez okozhat tüzeléses jeleket.

Nagyon régen én is így jártam. Az orvos "garanciában" újra megcsinálta a műtétet.

2011. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is szóba került, hogy csinálnak egy feltáró műtétet. Ugyanakkor megkérdeztem több orvost és egyöntetűen azt mondták, nem biztos, hogy van értelme. Mivel simán lehet, hogy a beszakadt darabka annyira pici vagy olyan helyen van, hogy meg sem találnák, ill. annyira szét kell hozzá a kutyát nyitni, hogy azt már nem javasolják. :S Kérdeztem az ultrahangot is, de azt mondták, mivel valószínű nagyon kicsi darabról lenne szó, az ultrahangon nem biztos, hogy látni. :S
2011. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel csak a petefészkét vették ki, simán lehet még gennyes méhgyulladása :SS
2011. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!