Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a yorkimat?

Hogyan szoktassam rá a yorkimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy 8 hónapos yorkink és rá szeretném szoktatni arra, hogy ha elmegyünk sétálni akkor mellettem menjen. Ha nem rakok rá pórázt, akkor ne fusson el 2 másodperc múlva, hanem maradjon a közelemben.

Milyen módszert ajánlanátok ehhez, hogy megtanítsam neki?

Előre is köszönöm.


2011. febr. 25. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha húz, vagy éppenséggel őt kell húzni, mindig magad felé rántsd meg egy kicsit, na ne úgy, hogy leszakadjon a feje, hanem hogy rendesen jöjjön, megszokja az hamarosan hogy kell menni, ha rángatod egy kicsit. Baja nem lesz tőle, és így meg is tanulja hogy kell rendesen menni.
2011. febr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Általában ő megy előre, egy feszül a póráz úgy húz. ( 3 méteres)

És köszönöm válaszod!

2011. febr. 26. 00:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ő a falkavezér és nem te. :) [link]

Ha ezt megoldod, akkor sikerülni fog a séta is. :)

..............

Mivel a kutya előtted megy és nem hátul vagy a bal oldaladnál. Nem kell 3m-es póráz. Minek ? minél rövidebb annál jobb. Ha már tudja a rangját akkor lehet, de akkor is csak melletted enged távolabbra.

2011. febr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az én yorkim pont ilyen :)

Bár, kiskorától fogva nagyon szigorúan van nevelve, ha rosszat csinált mindíg leszidtuk ( olyankor elbújt a sarokba :)).-amellett nagyon el is van kényeztetve-.Hát próbáld szerintem szabadba és ha elkóricál erősebben szólj rá. pl. Kutyuli nem szabad, gyere vissza, mert nagyon "kikapsz"

13/L

2011. febr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért ez ennél egy kicsit bonyolultabb!

Egyértelműen nem te vagy a falkavezér... ezt korrigáld, olyanokkal, hogy te eszel elsőnek, te mész be az ajtón elsőnek, tanítsd meg parancs szavakra, az alapokra mindenképpen! Ül, feküdj, marad, nem/ nem szabad, ezek a nagyon alapok, ezeket szintem érdemes tudnia egy kutyának!

Ezután taníthatod pórázzal együtt, ha elől megy korrigálod.

Az enyém 4 és fél hónapos, kicsi korától kezdve vinni kellett vna, akkor nem lenne ez! Az enyém jön pórázzal mellettem is, meg ha nincs rajta, szólok neki akkor is jön.

2011. febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!