Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik alkalmasabb őrző védő...

Melyik alkalmasabb őrző védő munkára?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a bullmasztiff és a bordeauxi dog. Sok mindent olvastam mind két fajtáról neten is meg könyvben is. Szeretném tudni, hogy melyik fajta alkalmasabb munkára, mennyire terhelhető ( idegrendszer ) és a betegségekre mennyire hajlamos? Melyiküknek hosszabb az élettartalma?
2011. febr. 26. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2011. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ninna ♥ ***** válasza:
A Bullmasztiff abszolút örző-védő kutya, az a vérében van, ha elhordod ÖV-re is, akkor belőle lehet a legjobb örző-védő, gyönyörű "karriert" futhat be. A bordeauxi-dog eleinte vadászkutya volt, de később ő is örző-védő volt. Mégis szerintem az ízig vérig örző-védő kutya, a Bullmasztiff, én a helyedben őt választanám. Ha jó tenyésztőtől veszed, akkor nem kell az idegrendszer miatt aggódni, akkor megfelelően terhelhető, viszont ha szaporítótól, akkor nagy bajokra számíthatsz. Az élettartam mind a két kutyánál kb ugyanannyi, a 10-12 év, de ez tartási körülményektől is függ.
2011. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves első.


Köszi a linket, de mint írtam ezt már olvastam. :-)


Nina köszi szépen! :-D

Hajlok a bullma felé, de egyenlőre még nem tudok dönteni.

Mindenképpen fontos számomra a Tk. és szerződés. És szűretlen szülőktől biztos hogy nem veszek kölyköt.



Ha valakinek van ilyen fajtájú kutyája, szeretném ha megosztaná a személyes tapasztalatait.

2011. febr. 26. 22:05
 4/14 anonim válasza:

nevelés kérdése is..

ha kiskorában minden 2 ebre aki szembe jön megsimogatja meg te is agyon kényezteted akkor túl barátságos lesz


( nem azt mondom hogy nem szabad simogatni )

2011. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

-ebre

+ember

:P

2011. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mire akarod. Versenyre szerintem egyik sem alkalmas. Legalábbis nem vele fogsz mindent megnyerni. Telep vagy házőrzésre jók, de számitásba kell venni hogy minden kutyát el lehet intézni.

Szerintem az élettartamuk kevesebb mint az átlag, tekintve a méretüket és a 'különleges' kinézetüket. Ez biztos több betegséggel jármint egy átlag kutya.

2011. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem.


Igen a nyomi orra miatt nehezebben kap levegőt. Ezzel számolnom kell. Versenyre semmi képpen nem szeretném, hanem telep őrzésre lenne. ( most is telepen vagyok, csak öregszik a kutyám )

Azt nem hagyom hogy lefújja valaki. Velem van a mostani is, járőrökben jön velem. Ha körbe értünk akkor itt van bent a melegben. Meg beton fal van.

2011. febr. 27. 00:05
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom a bordói tenyésztők felhozatala milyen, de ha a bullma mellett döntesz, nagyon figyelj oda a tenyésztő keresésre, mert a 90%-uk, szinte már csak kiállításra tenyészt kutyát. Nyilván bennük is megvan az őv hajlam, de közel sem annyira, mint egy olyan tenyésztőnél, aki munkára (is) szelektál.
2011. febr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem az a tipikus telepőrző kutya, inkább családi házhoz valóak. Én a helyedben egy mozgékonyabb kutyát választanék pl.: Óriás snaci,Hovawart,Flandriai pásztorkutya.
2011. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy azok a fajták nem tetszenek. :-)


Esetleg még a tiszta fekete nj. Ők még bejönnek.

2011. febr. 28. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!