Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítsen! Mit csináljak?

Valaki segítsen! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom,hogy mit csináljak.Amikor bent van nálam a szobában és alszik, vagy csak fekszik, és bejön valaki rámordul, neki megy és úgy kell hogy lefogjam, és amikor sétáltatom az utcán és valaki odajön és meg szeretné simogatni, akkor morog és odakap. Félek, hogy ez rosszabb lesz és elmérgesedik a helyzet. Valaki segítsen!! Köszönöm
2011. febr. 26. 21:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Honnan vettétek a kutyát? Mert ha szaporítótól, akkor jó esély van rá, hogy rossz idegzetű a kutya és ezt nem vagy csak kis mértékben tudod kezelni. Itt az élő élő példa, miért nem kell törzskönyv nélküli kutyát venni szaporítótól. Jan Fennel könyvét én is ajánlanám, nagyon hasznos olvasmány minden kutyásnak.

A kutyaiskola pedig biztos nagyon jó lenne, kérdezz rá az állatorvosodtól, hogy nincs-e a környéken olyan amiről esetleg ne tudsz.

2011. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szaporítótól vettük a kutyát... :/

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!

2011. febr. 27. 10:40
 13/16 anonim válasza:

Ha nem tudod kutyaiskolába vinni, akkor próbálj meg minél több könyvet-cikket elolvasni a nevelésről, a neten nagyon sok mindent találni. Most még talán nem késő, mert még kölyök. Idomítani a klikker-módszerrel lehet a legjobban. A genetikán változtatni nem lehet, de megnevelni meg tudod. De akár az állatorvostól is kérhetsz tanácsot.

Tévéműsorokból is el lehet csípni jó dolgokat, pl. A csodálatos kutyadoki, vagy A póráz két végén.

2011. febr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A kutyád egyértelműen félre lett nevelve! Nekem spánieleim vannak, kezes bárányok, tudom miről beszélek. Spánielt csak határozott ember vegyen magához, mert nagyon domináns fajta, és egyáltalán nem az a barátságos, cuki-muki, mint ahogy hírlik róla. Ivarérett lett, nehéz dolgod lesz vele, olvass minél többet a falkavezérség átvételéről, mielőbb...
2011. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Rendbe, köszönöm szépen!
2011. febr. 28. 15:18
 16/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2011. febr. 28. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!