Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemetjuhasz kutyatulajdonosok...

Nemetjuhasz kutyatulajdonosok segitenetek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem h van 3 db 3 hetus es 4 napos kiskutyank mikor kezdhetem oket etetni ennivaloval?Mert az annyuk mar elegge kezd fogyni es nagyon feltem.Valamint egy masik igen fontos kerdes!Tudom h a picik 5 hetus korukba kell kapjanak vedooltast de az annyuk meg pont most kellene megkapja az eves konbinalt oltast.Megtehetem?Nem lessz gond nalla?Koszi elore is a segitsegeteket!!!
2011. febr. 27. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el az állatorvoshoz!
2011. febr. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
51%
...és egy nyelvtan tanárhoz is...
2011. febr. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hell-ikon ***** válasza:

Mivel nem születtek nálunk sosem kiskutyák, így én nem tudok ezen a téren segíteni, pedig német juhászunk van...:)

No, ezzel csak arra akartam utalni, hogy a főkérdés kissé megtévesztő, ugyanis amire kíváncsi vagy az nem fajta specifikus dolog.


Ugyanakkor viszont általánosságban elmondható, hogy az anyuka a szoptatás ideje alatt is 2-3x több kaját igényel, mint általában. 3 hetesen én úgy gondolom még korai lenne elválasztani a piciket.

Adj több és tápláló kaját az anyukának és akkor nem fogja megviselni a szervezetét annyira szoptatás.

2011. febr. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a francnak elleted le a kutyádat, ha a legalapvetőbb dolgokat sem tudod. Ennél már csak az siralmasabb, hogy ideírogatsz, ahelyett hogy az orvossal konzultálnál.
2011. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Féreghajtás a kicsiknél.

3 kölyök nem kellene, hogy leamortizálja a mamát. Tápláló, bőséges étel kell neki. Venni kell kölyök tápot, jó minőségűt. Forró vízben be kell áztatni és amikor teljesen felázott, egy tálban a kicsik elé tenni. Majd szép lassan rájönnek, hogyan kell enni. Ami megmarad, mehet a mamának. Ráfér.

Ezt naponta többször, a szopás előtt kell megtenni.

Az orvoshoz úgyis el kell menned féreghajtóér, ő majd az anyakutya oltásáról is véleményt mond.

Az alom létrejöttéről pedig nem mondok véleményt, felesleges.

2011. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szukának jó minőségű, prémium tápot kellene kapnia, mert egy olcsó, gagyi táp mellett nem csoda, hogy veszít a kondíciójából. Ebből is legalább 2-3-szor annyit, amennyit eddig kapott. Az oltást majd akkor adassátok be, amikor a kölyköket elválasztjátok.

A kicsiket már elkezdhetitek megismertetni más táplálékkal is. Kölyöktápot áztass be tápszerbe(kifejezetten kutyáknak valóba), amikor jól megszívta magát, akkor nyomkodd szét villával, hogy pépes legyen. Készülj fel, az első pár etetésnél több kaja lesz a kiskutyákon, mint bennük, de hamar megtanulnak rendesen enni. Az első védőoltást 6 hetesen kell megkapniuk, a másodikat 8 hetesen és utána kerülhetnek új gazdikhoz. A féreghajtást két hetes kortól kéthetente kell ismételni.

2011. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem tudsz te semmit se!

irány az állatorvos azonnal!

mindezzel tisztába kellet volna lenned mielőtt elleted a kutyádat -persze ha tudnád mivel jár az egész lehet nem is szaporítanál...

köszi, hogy hozzájárulsz a németjuhász állomány további romlásához!-ami így is éppen elég siralmas az országban...

2011. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!