Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy kiskutyat. Felt...

Kaptam egy kiskutyat. Felt mindenkitol, egy honapja velem megbaratkozott elfogadott "falka vezernek" Nem tudom miert ismet eltavolodott nem lehet megfogni. Eroszakot nem alkalmaztam, de el kellene vinnem az allatorvoshoz, beoltatni . Van remeny?

Figyelt kérdés
Mivel az utcarol "mentettek" meg nem tudom milyen idos, lehet 4-5 honapos. Nemet juhasz felver lehet, nagyon inteligens es roppant jo a memoriaja.Amikor "elfogadott" megtanitottam "ul" es "fekszik" parancsra hallgatni, de most mar azt sem teszi.Itt nincs magyar nyelvu oktato, igy magam kell foglalkozzak vele.Sajnos keveset vagyok otthon, csak reggel es este,foglalkozhatok vele.( hetvegen talalkozunk tobbet) Mar volt kutyank, mindegyik szeretett es elfogadott.
2011. febr. 27. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálad van egy hónapja és még nem vitted el dokohoz?! Azt kellett volna csinálni elsőnek!
2011. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*dokihoz
2011. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De tényleg még nem vitted dokihoz?

Lehet hogy volt olyan mozdulatod amit ő bántásnak vett vagy megijedt tőle!

Nem tudhatod hogy milyen volt szegénynek ez eddigi élete!:S

2011. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Túl sokat terheltél rá ezalatt a rövid idő alatt, mióta nálad van. Ráadásul, ahogy írod, kevés időt tudsz vele tölteni. Ne az ülj-feküdj legyen az első, hanem a kötődés. Jutalom falattal először érd el, hogy ő menjen hozzád, akarjon veled lenni. Nem baj, ha egy kölyköt a hasán keresztül hódítasz meg. Majd a kötődés ki fog alakulni idővel. Ha már örömmel fogad, lehet beiktatni játékos fogócskát, labdagurigatást, stb.
2011. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát marha egyszerű, nem fogadott el semminek. Fogj egy darab virslit, és csalogasd - hogy pontosan hogyan, az a kutyától függ. De végső esetben egyszerűen odamész hozzá, felemeled, raksz rá nyakörvet meg pórázt, és elviszed a dokihoz, nem fog megtörni a kis lelke, sőt.
2011. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valoban, nem vittem meg allatorvoshoz mert meg volt remulve, mint mondtam. Nem az volt szamomra a fontos hogy oktassam, de akkor kotodott, persz a kaja miatt es megprobaltam. Szabadon van egy nagy udvarban, nem tudom megfogni csak ha valahova eroszakkal beszoritom es az eroszakot nem akarom. Koszi egyebkent a tanacsokat
2011. febr. 28. 18:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy megfogod a kutyát, nem erőszak. Egyébként is, addig mutasd meg neki, hogy az van, amit te akarsz, amíg kölyök, ne akkor, amikor 30 kilóval több és meri használni a fogait.

Amúgy meg vidd be a házba, barátkozz meg vele, és mondjuk csak utána b@szd ki a kertbe. Vagy legalább csinálj neki egy kennelt, ahol könnyen eléred.

2011. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!